Druivenoogst van De Startsein Dag van de •jj -ra-^iO^ Bouw bij kerk Groede roJ c'adzand Bouw van mestfabriek Koegors van de baan 22 Woensdag 6 mei 2009 pzc Z Wedstrijden van Expositie Braakman in windhondenvereniging dorpshuis Biervliet axel - De windhondenvereniging 't Haasje houdt zaterdag en zon dag de jaarlijkse moederdagcour- sing op een weiland bij de dres- suurstal Beatrixhoeve aan de Zaamslagseweg in Axel. Beide da gen beginnen de wedstrijden voor whippits; Afghaanse windhonden, deerhounds en andere soorten om, tien uur. De deelnemers ko men uit Nederland, België en Duitsland. biervliet - Vrijdag 15 mei wordt in het dorpshuis in Biervliet de expo sitie Braakman, mensenwerk in het landschap geopend. Het is een ini tiatief van de activiteitencommis sie van het dorpshuis, Natuur en Zo, 't Duumpje en Staatsbosbe heer. De tentoonstelling voert te rug naar de tijd van de stormvloe den, de inpolderingen én de afslui ting van de Braakman in 2952. De expositie is te zien tot 12 juni. KVO Kloosterzande bezoekt Tweede Kamer vogelwaarde - De afdelingen Vo gelwaarde en Kloosterzande van de KVO gaan op r2 mei op bezoek bij de Tweede Kamer. De leden v krijgen er een rondleiding, bekij ken het Justitiegebouw en de oude zaal en gaan in gesprek met het Zeeuwse CDA-Kamerlid Ad Kop- pejan. Aanmeldingen voor het jaar lijkse reisje bij Tanja Verschueren (0114-671600). De kosten van de excursie bedragen 44 euro. Brandweer Biervliet krijgt nieuwe kazerne biervliet - Burgemeester en wet houders van Terneuzen vragen de gemeenteraad planologische mede werking te verlenen aan de bouw van een nieuwe brandweerkazer ne aan de Weststraat. Het Biervliet- se korps huist al enkele jaren in een oude garage, omdat de oude kazerne te klein bleek voor de laatst aangeschafte brandweerwa gen. De nieuwbouw moet dit jaar beginnen. Biljartkampioenschap Muziekfestival bij de Groot Terneuzen kiosk in Sluiskil Dertigduizend flessen gaan bij De Kleine Schorre op de lopende band voor de wijnoogst van 2008. terneuzen - Wijkraad en buurt vereniging Oudelandse Hoe- ve-Katspolder houdt vrijdag en za terdag het biljartkampioenschap Groot Terneuzen voor de Kanaal zone. Op beide dagen is er van 12.00 tot 17.30 uur vrije inloop in het buurthuis aan de Edvard Grieg- hof 113 in Terneuzen. Deelnemen de clubs zijn onder meer de Loven- hoek, Bachten Dieke en St. Albert. ZEEUWSE ld Bij de kassa in een Goese super markt die op de kleintjes let, staat een jongedame al ver voor het afre kenen met haar identiteitskaart klaar. Ze heeft een fles drank op de lopende band gelegd. Zij weet wat de caissière zo meteen aan haar zal vragen: haar legitimatie. En ja wel, de vraag komt. De jongedame zwaait vrolijk met haar id-kaart sluiskil - Muziekvereniging Sluis kil houdt zaterdag een muziekfesti val op het Kerkplein. De muziek vereniging presenteert zich samen met vier muziekkorpsen bij de kiosk in Sluiskil van 12.00 tot 17.00 uur. Tijdens het 75-jarig jubileum zijn er diverse feestelijke activitei ten. Zo is er een rommelmarkt en zijn er verschillende muziekvereni gingen uit de regio. Pil Tip? redactie@pzc.nl en rekent snel af. De caissière geeft wisselgeld terug en maakt aanstal ten de volgende klant van dienst te zijn. De volgende klant is een vriendelij ke, wat oudere man. Ook hij wil een fles drank kopen. „Helaas!" De caissière kijkt de man aan. „Uw id-kaart hoef ik niet meer te vragen." door Frank van Cooten groede - Zeeuwse aannemers blij ven proberen aan voldoende perso neel te komen. Om het werk in de bouw te promoten, is op zaterdag 6 juni de Zeeuwse Dag van de Bouw. De aannemers tonen op deze dag hun bijzondere en aansprekende bouwprojecten. Gedeputeerde Har ry van Waveren geeft het officiële startsein van deze promotiedag bij de restauratie van de Nederlands Hervormde kerk in Groede. Op elf locaties in de hele provincie bieden de Zeeuwse aannemers de mogelijkheid om een kijkje achter de bouwhekken te nemen. Hier ontdekken bezoekers wat de bouw kan maken. Bovendien willen de aannemers hiermee bewijzen hoe interessant het werken in deze sec tor is. Een dag eerder koppelt Bouwend Zeeland een onderwijsdag aan de Dag van de Bouw. Deze onderwijs dag is gericht op basisschoolleerin- gen uit groep 8. De leerlingen krijgen de gelegen heid de bouwwerken en bouw plaats te bekijken. Ook worden ze uitgedaagd om mee te doen aan een wedstrijd van Vogelbescher ming Nederland rond het ontwer pen en maken van nestkastjes. Technocentrum Zeeland verzorgt het busvervoer van en naar de ver schillende locaties. cadzand - In de omgeving van Cadzand gonst het op zaterdag 16 mei van de Fiatjes 500. De Fiatsoo club Nederland houdt dan in samenwerking met de Bel gische zusterorganisatie een rond rit. Start en finish van dit internationa le evenement is discotheek Joy in Cadzand-Bad, waar vanaf 09.30 uur de eerste Fiatjes arriveren. On geveer negentig 'rugzakjes' rijden richting Knokke en arriveren rond het middaguur in Sluis. Bij garage Hollandia staan ze gedurende twee uur geparkeerd. Via Damme en Retranchement ar riveren de laatste auto's rond 16.00 uur in de badplaats. Terugkopen grond kost gemeente drie ton, maar levert veelvoud op. door Conny van Gremberghe terneuzen - De bouw van een mestverwerkende fabriek in de Koegorspolder is voorgoed van de baan. De gemeente Terneuzen heeft het terrein waar mestverwer- ker Kunst, tegenwoordig Eco Servi ce Europe, de fabriek wilde verwe zenlijken, teruggekocht. Eco Service heeft nog wel plannen voor een biomassacentrale op het terrein van Heros, maar ook dat initiatief komt vooralsnog niet van de grond. Het mestverwerkende bedrijf tekende in september 1999 een voorlopig koopcontract met de gemeente Terneuzen voor acht hectare grond tegenover de centra le vuilnisbelt in de Koegorspolder. Verzuimd werd echter de omzet ting van dat contract in een defini tieve koopovereenkomst in termij nen vast te leggen. „Wij hebben graag de beschikking over die grond. Ook al, omdat we de Koe gorspolder willen bestemmen als een gewoon bedrijventerrein en niet als een zone voor recyclingbe drijven. Reden om met het bedrijf in onderhandeling te gaan", aldus wethouder Co van Schaik. Die onderhandelingen zijn inmid dels afgerond. Het contract wordt afgekocht en de grond gaat terug naar de gemeente. Kosten voor Ter neuzen: 300.000 euro. Van Schaik: „Dat is een aardig bedrag, maar daar staat tegenover dat we de grond destijds aanboden voor 27 euro per vierkante meter. De gang bare prijs is nu 45 euro. Verkopen we het terrein, dan levert dat de ge meente r,2 miljoen op." 'Maar wij kiezen voor de Bourgognejles, omdat je daarmee de link naar vis en andere zilte zaligheden legt Johan van de Velde van wijnhoeve De Kleine Schorre

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 42