Zeeland PZC 'Handen af van de Kanaalzone' Stevige beats tijdens Sas' bevrijdingsfestival Woongoed legt tonnen bij voor beter vervoer Nergens goedkoper ZEEUWS-VLAANDEREN 29 21 22 en 23 Gasunie legt aardgasleiding naar Zelzate Kunstenaars geven verhalen van vluchtelingen vorm Woensdag 6 mei 2009 Druivenoogst van De Kleine Schorre levert ook cognac op Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl College Terneuzen wil einde aan inmenging Havenbedrijf Rotterdam door Wout Bareman terneuzen - Bij de besprekingen over de verzelfstandiging van ha venschap Zeeland Seaports moet de inbreng van het Havenbedrijf Rotterdam worden beperkt. In elk geval moeten de Rotterdammers zich niet langer bemoeien met de invulling van de Axelse Vlakte/Au- trichepolder in de Kanaalzone. Burgemeester )an Lonink van Ter neuzen constateert dat de zoge naamde betrokkenheid van Rotter dam bij de ontwikkelingen in de Zeeuwse havens (via Exploitatie maatschappij Schelde-Maas) met name de Kanaalzone door de ja ren heen helemaal niets heeft op geleverd. „Ik begrijp best dat Rot terdam ook na de verzelfstandi ging nauw betrokken wil blijven bij met name de containerisatie in de haven van Vlissingen - met het oog op de strategische ontwikke ling van de Maasvlakte is dat lo gisch - maar ik zie niet in welke be langen Rotterdam heeft bij ontwik kelingen in de Kanaalzone", zegt Lonink. Rotterdam blokkeerde in het recente verleden wéi de vesti ging van glastuinbouw op de braakliggende haventerreinen pal aan het Kanaal Gent-Terneuzen; die moesten gereserveerd blijven voor pure havengerichte activitei ten. Ten tijde van het bewind van havengedeputeerde Gert de Kok Burgemeester Jan Lonink van Ter- neuzen stelt vast dat betrokken heid van Rotterdam bij invulling Axelse Vlakte/Autrichepolder nooit iets heeft opgeleverd. (medio 2004) was er even sprake van dat Rotterdam zich niet langer zou bemoeien met de Kanaalzone, maar dat voornemen is nooit geë- fectueerd. Lonink: „Dus zitten we nog steeds met een soort wurgcon tract. Rotterdam zit daarmee in een fauteuil, zonder dat we er iets voor hebben teruggekregen. Dus laten we het nu maar direct hele maal goed regelen." De verzelfstandiging van Zeeland Seaports (per 1 januari 2010 tot een NV) komt donderdag 14 mei aan de orde in de raadscommissie bestuur. Dan ligt ook het Strate gisch Masterplan voor de komen de jaren op tafel. Burgemeester en wethouders stellen voor dat plan te onderschrijven 'behoudens de betrokkenheid van het Havenbe drijf Rotterdam bij de Kanaalzo ne'. Een voorlichtingsbijeenkomst - in juni - voor de gemeenteraad over de verzelfstandiging is overigens uitgesteld. Lonink: „Ik begrijp dat binnen het havenschapsbestuur - mede ingegeven door de economi sche crisis - nog volop wordt ge praat over de opzet. Er is nog te veel onzekerheid." Verschillende regionale bandjes traden gisteren op in Sas van Gent. SAS van cent - Terwijl de jeugd zich op straat vermaakte met voet ballen in een pannakooi, klonken uit de café's in de Noordweststraat stevige rockbeats. Tijdens het minibevrijdingsfestival gisteren in Sas van Gent traden tot omstreeks middernacht diverse re gionale bandjes op in de deelne mende café's Reseda, Jeffrey's en het Schippershuis. Stichting Jonge- renplasa Sas van Gent koos voor een ruimere opzet ten opzichte van vorige edities om meerdere bandjes de kans te geven podium ervaring op te doen. Daartoe werkt de stichting samen met Op blaaspop en de plaatselijke horeca en middenstand uit de Noordwest straat. Ook aan de jeugd werd gedacht. Zo konden kinderen zich verma ken met een potje voetbal, het zet ten van Hennna-tattoos, het ko pen van sieraden en het plaatsen van Graffiti-ontwerpen op pane len. Ook werden er hamburgers verkocht, waarvan de opbrengt gaat naar projecten van War Child. Bourjois Fris als water of Therme Lavendel cadeauset per set door Conny van Gremberghe terneuzen - De wooncorporatie Woongoed wil de komende drie jaar jaarlijks 100.000 euro uit het leefbaarheidsfonds halen voor de verbetering van het openbaar ver voer in Zeeuws-Vlaanderen. Voor waarde voor de donatie is wel dat ook andere instanties (gemeenten en provincie) meebetalen aan een verbreding van het bestaande col lectief vervoerssysteem. De belang- houdersraad van Woongoed heeft daarin ingestemd. Verkeerswethou der Co van Schaik van Terneuzen zei begin dit jaar met vier ton op jaarbasis het huidige vervoerssys teem te kunnen uitbouwen tot een bijna 24-uurssysteem en waar bij de reiziger van deur tot deur kan worden vervoerd. Van Schaik blijft daarbij maar stelt in de nieuwsbrief van Woongoed over het openbaar vervoer dat h.j toch iets - 50 mille- meer nodig denkt te hebben. Van Schaik is blij met de bijdrage van Woongoed die volgt op een drukbezocht sympo sium .dat de corporatie begin maart over het thema openbaar vervoer hield. De Temeuzense wet houder wil overigens ook los van de Woongoed-inbreng samen met de provincie Zeeland een proef doen met gratis regulier openbaar vervoer voor 65-plussers van ne gen uur 's morgens tot het eind van de normale dienstregeling. terneuzen - De Gasunie start nog dit jaar met de aanleg van een veer tig kilometer lange hoofdaardgas- transportleiding vanuit Noord-Bra bant via Reimerswaal en Zeeuws-Vlaanderen naar het ex portstation bij Zelzate. De Gasunie wil daarmee een extra aansluiting tot stand brengen in het grensoverschrijdende netwerk. De leiding, met een diameter van 120 centimeter, volgt het tracé van bestaande gasleidingen ten noor den van Hulst en Axel en buigt voorbij Axel af richting Belgische grens. Voor de aanleg moeten de bestaande bestemmingsplannen worden aangepast. In Terneuzen leverde dat één bezwaar op. Optreden van lokale muzikanten in het Schippershuis tijdens het bevrijdingsfestival in Sas van Cent. foto Wim Kooyman Deze actie geldt t/m zondag 10 mei 2009

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 41