lucht, meneer Pechtold! Vrij land - Foto gemaakt op Bevrijdingsdag? Bekijk en vul het fotoalbum op www.pzc.nl PZC Woensdag 6 mei 2009 3 COMMENTAAR „Laten we de angst voor terreur en andere culturen overstijgen", is zijn oproep. Duizenden armen zwaaien en ie dereen springt, terwijl de zon zich voor het eerst heel even laat zien. 'Drie, twee, één...Jump!', en Vlis- singen staat op z'n kop. ||P^| Bekijk de video op www.pzc.nl dat het komt door een combinatie van de artiesten en de goede sfeer in de stad. Mensen weten inmid dels: er gebeurt iets in Vlissingen op bevrijdingsdag." Ga niet angstig op zoek naar 'de Nederlandse identiteit'. Verwacht geen uniform setje normen en waarden. Laat juist ruimte voor .verschillen en bediscussieer die beschaafd. Deze aanbeveling doet Alexander Pechtold in zijn Van Randwijklezing. Pechtold wil af van wat hij het 'tobberige en hysterische klimaat' noemt. Nederland hoeft niet op zoek naar nationale cohesie. Niet naar een meerderheidscultuur. De D66-voorman ziet niets in de pogingen om de verschillen tussen burgers glad te strijken. Tegenover krampachtige integratie zet Pechtold zijn pragmatisch idealisme. Pragmatisch in het besef dat de emancipatie van nieuwkomers een autonoom proces is. Idealistisch in de presentatie van immigranten als oplossing in plaats van als probleem. Pechtold noteert dat we veel minder tolerant zijn dan we elkaar wijsmaken. Daarmee steekt hij zijn nek ver uit. Dat past prima in de Van Randwijk-traditie. Pechtold heeft de moed om te constateren dat Vrij Nederland aan een herdefinitie toe is. Als het aan hem ligt, wordt het een vredige gemeenschap van vrije, zeer verschillende burgers. Dat is een mooie wens. Vlissingen genoot volop van Milow die het festival afsloot. De populaire Vlaamse singer-songwriter, bekend van de hit Ayo technology, speelde voor een afgeladen Bellamypark. Zangeres Janne Schra van Room Eleven zorgde voor een sprankelend eer ste optreden in Zeeland. Het Bellamypark stond wéér vol met mensen. De succesvolle band, die onlangs nog in Carré stond, speelde swingende jazz- en popnummers. Iemand die mijn stijl tot zijn stijl maakt. Iemand die meedenkten zich in mijn leoen uerdiept. Ik uoel me begrepen. En tóch is het mijn interieur, mijn stijl! www.interieur-paauwe.nl Zon nemaire ligt ulakbij Zierikzee; 50 autominuten van Rotterdam, Roosendaal en Terneuzen. £U\dvjeé t .^01318 ff Portugal - Algarve Egypte - Hurghada De debat-tent op het Arsenaalplein stond stampvol bij het optreden van het Vlissingse rappersduo Riff G. De twee warmden het publiek op voor het debat onder leiding van rapper Lange Frans. Alexander Pechtold (midden, grijze jasje) was de eerste gast van de middag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3