Tennisfanaat Pietersz op PZC Vakantieplannen? Ook op Senior Games kan sport verbroederen Lance Armstrong mikt op ritzege, Senior Games 2009 o° lees vind leef J Tussenpaus 32 Woensdag 6 mei 2009 PZC W Voormalig schaatskampioene Yvonne van Gennip zal als ambassadrice een paar keer een bezoek brengen aan de Senior Games. foto Hans Puik Yvonne van Gennip maakt nu eindelijk kennis met Zeeland. door Marco Puik HAARLEM - In 1988 schreef schaats ster Yvonne van Gennip sporthis- torie door tijdens de Olympische Winterspelen van Calgary drie gouden medailles in de wacht te slepen. Toen Ton Kienhuis, directeur van de Senior Games die in september van dit jaar in Zeeland worden ge houden, haar een tijdje geleden vroeg om ambassadeur van het sportevenement voor vijftigplus sers te worden, reageerde de voor malige ijskampioene meteen en thousiast. „Als je ergens achter staat, is het altijd leuk om zoiets te doen." Yvonne van Gennip hield het na Zeeland The Netherlands het beëindigen van haar topsport carrière in 1992 even voor gezien in de sportwereld. „Ik wilde er af stand van nemen. Het was geen beredeneerde keuze, het ging sim pelweg op gevoel", blikt ze nu te rug. „Vier jaar lang heb ik van alles en nog wat gedaan, puur om te kij ken wat ik leuk vond." Een bezoek aan de viering van het jubileum van de Olympische Spelen in Athe ne, in 1996, vormde de inleiding 'Voor de toeschouwers is er alle reden om te komen kijken naar de Games.' tot een weerzien met de sport. „Bij terugkomst uit Griekenland werd mij gevraagd om een sport kennismakingsproject voor de jeugd te gaan draaien. Als kind had ik daar al ervaring mee. Ik ben zelf begonnen met schaatsen door dat iemand ons op school over de ze sport kwam vertellen. Als die man toen niet was langs gekomen, zou ik nooit schaatster zijn gewor den." Het kennismakingsproject sloeg aan. „We begonnen ermee in Haar lem en van lieverlee kwamen an dere steden om de hoek kijken. Het project draait nu in meer dan vijfentwintig gemeenten." Sinds 1996 werkt Van Gennip voor Sportservice Noord-Holland, een organisatie-, advies- en servicebu reau voor de breedtesport. Mo menteel is de geboren Haarlemse te zien als presentatrice van het tv-programma 'Sport in Holland', waarin acht mensen de kans krij gen om van 'bankhanger' te veran deren in een echte sporter. De eer ste serie, die uitgezonden wordt door omroep MAX, loopt tot eind juni. „Binnenkort gaan we gemeenten bezoeken om te kijken of we een tweede reeks kunnen maken." In haar agenda staanook de Senior Games aangestipt. „Ik probeer een aantal dagen in Zeeland te zijn. Ik denk dat er voor de toeschouwers voldoende redenen zijn om te ko men kijken. Doordat er, wat het ni veau betreft, bepaalde criteria zijn aangelegd, verwacht ik heel wat leuke dingen te zien. De Olympi sche Spelen heb ik ervaren als een verbroedering van mensen. Er heerste een heel leuke sfeer. Ik kan me voorstellen dat dat ook bij de Senior Games het geval zal zijn." Van Gennip vindt dat ook oude ren in staat zijn om mooie sport- duels uit te vechten. „Bij het schaatsen hebben we met de mas ters een categorie voor 35-plussers. Ook daar wordt gestreden om de winst, zowel door mensen die pas op latere leeftijd zijn gaan sporten als door sporters die vroeger aan de top hebben gestaan. Zij kunnen écht nog een partij schaatsen!" Voor Van Gennip betekenen de se- niorenspelen ook een nadere ken nismaking met Zeeland. „Ik had de provincie nooit echt op m'n netvlies staan. Door de Senior Ga mes ben ik nu een paar keer in Zeeland geweest en dat was eigen lijk veel te laat. Het is er namelijk ontzettend mooi." Oud-Goesenaar begint tennisorganisatie in Barcelona. door René van Stee GOES - De 47-jarige oud-Goese- naar Eric Pietersz keerde na zijn studie aan de sportacademie in Arnhem niet meer terug naar Zee land. Hij bracht het via de jeugdop leiding van de tennisbond KNLTB en de districten Gelderland en Overijssel tot regioscout van de re gio Noord-Oost en begeleidde top pers als Michaëlla Krajicek en Ro bin Haase. Na achttien jaar komt er een einde aan zijn werk voor de bond. In au gustus zet de tennisfanaat een in grijpende stap: hij emigreert met zijn gezin vanuit Meppel naar Spanje. In Barcelona begint Pie tersz een tennisorganisatie die ta lentvolle Nederlandse jeugdspelers internationale ervaring wil laten opdoen. „Dat mijn liefste droom nu uitkomt, is wat overdreven ge steld, maar ik wilde dit toch al iets langer. Het werk bij de bond ver veelde allerminst. Toch waren er volop andere redenen en mogelijk heden om iets anders te gaan doen", vertelt hij. Driehonderd dagen per jaar zon, waardoor bijna altijd buiten kan worden getraind, wogen zeker mee in de beslissing om definitief naar Spanje - meer precies Sitges, een badplaats op twintig minuten van Barcelona - te verhuizen. Ook ontvluchten Pietersz en zijn echt genote Jacqueline enigszins de hec- tiek in Nederland. „Niet dat het ons hier te benauwd werd, maar in Spanje gaat het er toch iets ge moedelijker aan toe. Dat trekt ons allebei. Bovendien staat de top sportcultuur er in hoger aanzien dan bij ons. Tel daarbij op dat Spanje tegenwoordig hét tennis- land is en de keuze om daar je brood te verdienen is snel ge maakt." Pietersz had nog een ander belang rijk argument om te emigreren. Zijn 13-jarige dochter Milou wil graag proftennisster worden. Ze be hoort in haar leeftijdscategorie tot de betere speelsters in Nederland. „Wij willen haar die kans graag bieden. Ze kan in Barcelona - dat toch wel het tennismekka is - te recht op de Academia Sanchez-Ca- sal van de oud-profs Emilio Sanchez en Sergio Casal. Die oplei ding staat bekend als één van de beste ter wereld." Met Tennis Coaching Barcelona 'Wat voorbij is, is voorbij. Het is de bedoeling dat we in Spanje oud worden' wil Eric Pietersz invulling geven aan de wens van Nederlandse jeugd vanaf tien tot en met acht tien jaar om internationale erva ring op te doen. Een sprong in het diepe doet hij niet, want de eerste Kosten tennisschool Het weekprogramma van Ten nis Coaching Barcelona kost 995 euro. Daarin zijn inbegrepen: maaltij den, het vervoer ter plaatse, een excursie, een andere sportactiviteit en een dvd met video-opnames. De bevindingen van de trai- ningsweek worden doorge maild aan de privétrainers van de deelnemers, die daarmee aan de slag kunnen. De tarieven voor een maand- of jaarprogramma (van sep tember tot en met juni) zijn op aanvraag verkrijgbaar. Het jaarprogramma is goed te combineren met een taalcur sus in Barcelona. weken zijn al volgeboekt. De deel nemers volgen een intensief pro gramma van een week, maar ook maand- en jaararrangementen be horen tot de mogelijkheden. In die zeven dagen wordt er in kleine groepen dagelijks vier uur op wis selende locaties in en rond Barcelo na getraind. Tactische basisprincipes, wedstrijd situaties staan centraal. Verder zijn wedstrijden tegen talentvolle Spaanse talenten en het verblijf in Spanje inbegrepen. „De illusie dat ik de jonge spelers Amerikaan is op zoek naar sponsors voor eigen wielerploeg. ROME - Lance Armstrong heeft zich tot doel gesteld in de Ronde van Italië een etappe te winnen. De zevenvoudig winnaar van de Tour zei dat gisteren in Rome aan de vooravond van de Italiaanse koers. „Ik zou teleurgesteld zijn als ik geen etappe win, een bergrit of een tijdrit. Het maakt mij niet uit wat." Armstrong wilde aan het begin van het seizoen inzetten op de eindzege, maar na zijn val ruim een maand geleden weet hij niet of dat er nog in zit. De Amerikaan brak eind maart zijn sleutelbeen in de Spaanse wielerkoers Castilla y Leon. Armstrong zegt te dromen van een eigen ploeg, maar dat het van de financiële middelen afhangt of Maak dan gebruik van de vakantieservice! Doe iemand anders een plezier met uw krant Laat uw krant op uw vakantieadres bezorgen Haal de krant af met vakantiewaardebonnen Meld u eenvoudig aan via www.pzc.nl/vakantieservice die van de grond komt. „Of we een sponsor of geld hebben? Nee, die hebben we niet, dus daar zal veel van afhangen." Van zijn aanwezigheid in Italië maakte Armstrong gebruik om te spreken met de Italiaanse minister van Buitenlandse Zaken, Franco Frattini. Dat deed de wielrenner tussen twee bezoeken aan kanker- klinieken door. Pieter Weening moet afzien van deelname aan de Ronde van Italië. BRUSSEL - Frank Vercauteren fun geert voorlopig als interim-bonds- coach van België. De technische commissie van de Belgische voet balbond maakte de aanstelling van de oud-international gisteren be kend. Vercauteren leidt de Rode Duivels in elk geval bij het toernooi om de Kirin Cup eind deze maand in Ja pan. De eerste WK-kwalificatie- wedstrijd van de Belgische ploeg is pas begin september. Vercauteren was de assistent van bondscoach René Vandereycken, die op 7 april werd ontslagen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 34