'Ook afspraken over natuur en visserij in Oosterschelde' GRKÏtS fietsen"' ttoKes Verschuren VERSCHOORE Zeeuwse Dag van de Bouw Sportpunt Zeeland verbouwt veei succes www.fotoverschuren.nl Verschuren Terneuzen is inmenging van Rotterdam beu Donderdag 7 mei omzetdaling? 10 recessie tips PZC SPRINT PHOTO SERVICES W pzc Woensdag 6 mei 2009 27 terneuzen - De Rotterdamse be trokkenheid bij het havenschap Zeeland Seaports moet worden be perkt. In elk geval moeten de Rot terdammers zich niet langer be moeien met de Axelse Vlakte en Autrichepolder in de Kanaalzone. Dat zegt burgemeester )an Lonink van Terneuzen. Hij constateert dat de Rotterdamse inbreng niets heeft opgeleverd. „Ik begrijp best dat Rotterdam nauw betrokken wil blijven bij de contai- nerisatie in de haven van Vlissin- gen, maar ik zie niet in welke be langen Rotterdam heeft bij ontwik kelingen in de Kanaalzone." Rotterdam blokkeerde daar de ves tiging van glastuinbouw. Markt Middelburg vanaf 10.00 meer info op pietvoskamp.nl Aannemers promoten hun werk op elf bouwprojecten. door Frank van Cooten croede - Zeeuwse aannemers blij ven proberen aan voldoende perso neel te komen. Om hun werk te promoten, houden ze op zaterdag 6 juni de Zeeuwse Dag van de Bouw. Ze zetten dan de hekken open bij bijzondere en aanspreken de bouwprojecten. Gedeputeerde Harry van Waveren geeft het startsein bij de restaura tie van de kerk in Groede. Er zijn nog tien andere plekken in de pro vincie waar nieuwsgierigen een kijkje achter de schermen kunnen- te nemen. De aannemers willen la ten zien hoe interessant het is bij hen te werken. Op Walcheren kun nen belangstellenden van 10.00 uur tot 16.00 uur terecht bij Appartementencomplex Hoog vliet, Vlissingen. Dakwerkzaamheden Zwakke Schakel, Vlissingen. Kunst/N57, Middelburg. Nieuwbouw Hotel van der Valk Zeeland, Middelburg. Nieuwbouw ZEP/ROC, Mortiere Middelburg. Een dag eerder (vrijdag 5 juni) kunnen basisschoolleeringen uit groep 8 op de bouwplaatsen te recht. Die kunnen ook mee met een wedstrijd van Vogelbescher ming Nederland in het ontwerpen van nestkastjes. Q Meer info: www.bouwendzeeland.nl ZMF-medewerker Van Zonneveld bepleit 'Waddenzee'-akkoord. door Harmen van der Werf goes - Gijs van Zonneveld, hoofd groene ruimte bij de Zeeuwse Mi lieufederatie (ZMF) in Goes, heeft de draad weer opgepakt. Het con flict met de mosselsector is achter de rug. Het is volgens hem tijd om vooruit te kijken. Mosselsector, na tuurorganisaties en overheid teken den in februari een akkoord over de ontwikkeling van de natuur en mosselsector in de Waddenzee. Van Zonneveld wil het liefst dat er voor de Oosterschelde vergelijkba re afspraken komen, met als in steek: genoeg ruimte voor de na tuur en de visserij. Vorig jaar rond deze tijd was het nog hommeles tussen de mossel sector en natuurorganisaties, waar bij de ZMF het vooral moest ont gelden. Dieptepunt of hoogtepunt was wel de afgelasting van de ZMF-ledenvergadering eind mei, die zou plaatsvinden op een rond vaartboot op de Oosterschelde. Uiteindelijk gingen de mosselkwe kers toch overstag, door in te stem men met het - onder voorwaar den - tot 2020 uitfaseren van de mosselzaadvisserij.in de Wadden zee. Van Zonneveld is er niet verbaasd over dat het conflict met een sisser is afgelopen. „Wat er vorig jaar ge beurde, was niet normaal. We zijn er in Zeeland altijd samen uitgeko men. Maar blijkbaar was dat afrea geren vorig jaar nodig om de knop in de mosselsector om te krijgen. Wat er uiteindelijk in het akkoord is vastgelegd, is door natuurorgani saties al van begin af aan inge bracht. Natuurherstel en het ont wikkelen van alternatieve metho den om mosselzaad in te vangen, in plaats van zaad van de bodem te vissen." 'Het aanbod van voedsel is beperkt. We moeten daar rekening mee houden' Van een overwinning wil Van Zon neveld niet spreken. Hij denkt niet in die termen. Hij ziet in de afspra ken over de Waddenzee voordelen voor visserij en natuur. Opmerke lijk is dat het verschil in visserijbe leid voor de Zeeuwse wateren en Waddenzee door het akkoord nog groter is geworden. In de Wadden zee geldt sinds 2005 een verbod op kokkelvisserij met schepen. In Zee land is kokkelvisserij aan vergun ningen gebonden, maar niet verbo den. En zo is het ook met mossel zaadvisserij. Als de mosselsector voldoende zaad in het water kan vergaren met de oprukkende mos- selzaadinvanginstallaties (mzi's), is het in 2020 in de Waddenzee afge lopen met de visserij op natuurlij ke mosselbanken. Zo'n afspraak be staat niet voor wateren in Zeeland. Wat Van Zonneveld betreft is die ook niet nodig. Van Zonneveld realiseert zich dat de mosselsector in Zeeland een an dere, sterkere maatschappelijke po sitie inneemt dan in het noorden. „Maar", stelt hij, „het is wel nood zakelijk dat wij tot afspraken ko men over het gebruik van de Oos terschelde. Het aanbod aan voed sel in de Oosterschelde is beperkt. We moeten daar rekening mee houden, anders gaat dat ten koste van de visserij en natuur. We moe ten niet meer afzonderlijk naar al lerlei visserijactiviteiten kijken, zo als oester- en mosselkweek, maar alles in samenhang zien. Op basis van de natuurlijke draagkracht van de Oosterschelde kan vervolgens worden bepaald hoeveel ruimte er is voor economische activiteiten en natuur." Van Zonneveld vindt het in dat kader belangrijk dat de 'oude' verbinding wordt hersteld tussen het voedselrijke, nu zoete Volkerak- Zoommeer en de Ooster schelde. „Daar ligt duidelijk een ge zamenlijk belang." Lees er alles over op www.deOndernemer.nl Totale investering voor renovatie komt uit op 2,5 miljoen euro. door Lilian Dominicus goes - Sportpunt Zeeland in Goes investeert de komende maanden flink in vernieuwing van de facili teiten. Het gaat om het zwembad, de turnzaal en het café. Totale kos ten: 2,5 miljoen euro. De verbou wing vindt tegelijkertijd plaats met de nieuwbouw van het Cios ernaast. In het subtropische deel van het zwembad wordt een 'hot whirl- pooltuin' aangelegd: vier bubbelba den, elk voor twee mensen. Ze ko men tussen het wedstrijd- en doel- groepenbad. Gebruikers kunnen kiezen uit verschillende geuren van etherische olieën, zoals roze marijn, jasmijn of lavendel. De 'whirlpooltuin' is naar verwach ting 20 mei klaar. Het Sportpunt café ondergaat de ze maand een metamorfose. Het wordt moderner en lichter. Tij dens de verbouwperiode kunnen bezoekers bij een noodbar een broodje kopen, maar de keuken is dicht. Sporthal drie wordt omgebouwd tot turnzaal. Dat karwei is pas eind augustus klaar. Ook komt er een andere sportzaal bij. In de nieuwe hal komt een sta- te-of-the-art klimwand. Het minst zichtbaar aan de verbouwing is het groot onderhoud aan het re- creatiebad en het activiteitenbad, van 8 tot en met 12 juni. Er komen nog meer vernieuwin gen aan: in september 2010, als het Cios is verhuisd, worden de vrijge komen gebouwen ingericht voor onder meer een fysiotherapieprak- tijk en een ruimte voor Kinderop vang De Bevelanden." Beste klanten, Door onze formulewijziging hebben wij onze deuren in Middelburg gesloten. Onze Foto Verschuren vestigingen in Breda, Oosterhout, Rijen, Steenbergen en Roosendaal blijven gewoon geopend. We bedanken u voor het vertrouwen dat u jarenlang heeft gehad in Foto Verschuren Middelburg en we laten u uiteraard niet in de steek! Per direct neemt Verschoore alle lopende foto-afdrukken, garanties en reparaties over. Hiervoor kunt u terecht bij Verschoore aan de Lange Delft 115 te Middelburg. Zij zijn u nét zo goed van dienst als u van ons gewend was.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29