Dringen rond overtollige knuffels en Te weinig menskracht om handelaren te weren N0EDERPA69UTLIT.IIL Asfalt op Dalistraat is beter en mooier Bromfietsen gestolen op Walcheren Hét moederdagcadeau van 2009! Leesdeken 22 Woensdag 6 mei 2009 PZC Grootouders wachten op kopers terwijl de kleinkinderen het Abdijplein af grazen op zoek naar leuke dingen. Wiii «HH Tussen de 150 en 200 verkopers en zeker zo'n 1500 kopers en andere be langstellenden, zo schatte de Oranjevereniging de belangstelling in. Honderden verkopertjes en duizenden belangstellenden waren dinsdag aanwezig op het Abdijplein Middelburg tijdens de traditionele kindervrijmarkt. door Emile Calon Mare Visser kon er wel om lachen. Op ver zoek van zijn twee kinderen was hij gisterochtend vroeg opgestaan om hen te begeleiden naar het Middel burgse Abdijplein, zodat ze een goed plaatsje hadden op de kinder vrijmarkt. Enkele uren later zat hij daar nog, temidden van kinder- kleertjes, overtollige knuffels en licht beschadigde spellen. En zijn twee kinderen? Die waren ner gens meer te zien. „Ze vroegen of ze even een rondje mochten maken en zijn nog steeds niet terug", aldus de Middel burgse vader, die gisterochtend toch vooral alleen moest proberen wat extra geld te verdienen. Hij erkende ook dat hij niet echt in de wieg was gelegd voor koop man. Zijn verkooppraatje tegen over twee belangstellenden die in teresse hadden in een kinderbug gy bewees dat. „Voor een tienje mag u hem hebben. Of vindt u dat te veel? Als u straks terugkomt doe ik wat van de prijs af" Iets verderop zat de 14-jarige Freek. Rond tien uur was hij al bijna los, vertelde hij met een te vreden glimlach. Met de verkoop van pc-games en actionmanpop- pen had hij al meer dan zestig eu ro verdiend. Enkele populaire com puterspelen had hij gekopieerd zo dat hij ze, ondanks de verkoop van de originele exemplaren, nog altijd thuis kon spelen op zijn eigen computer. Volgens de Nehalenniascholier ver dienen de meeste verkopers op die traditionele Middelburgse vrij markt niet veel omdat ze toch vooral 'veel troep aanbieden'. Hij wees daarop naar zijn buurvrouw Christel, die beschadigde Suskes en Wiskes aanbood alsmede ande re strips met beschadigde ruggen, ezelsoren en losse bladen. De is. Dat klopt meestal niet" Irene Mustert uit Goes liep giste ren zeer tevreden met een grote tas over het Abdijplein. Ze verza melde houten speelgoed, 'voor als de kleinkinderen op bezoek ko men'. Ze had een houten trein ge scoord, een kegelspel en enkele puzzels. Volgens haar is de Middel burgse kindervrijmarkt met voor sprong de leukste van Zeeland. Ze was al vroeg aanwezig omdat ze dan de meeste keus heeft. „Je moet er zijn als ze uitpakken." Volgens haar weten beroepshan delaren dat ook. „Die staan bij de ingang alles te bekijken." Munstert had zich weer geërgerd aan die handelaren. „Die proberen kinde ren echt af te zetten door belache lijk lage bedragen te bieden." Een van die handelaren, die het kegel spel wilde hebben, had ze afge troefd door flink boven zijn bood uit te gaan. „Hij „Voor een tienje mag u hem hebben. Of vindt u dat je^arktveipeste te veel? Als u straks terugkomt doe ik er wat af." door zoveel te bie den. Belachelijk. Ik twaalfjarige buurvrouw reageerde verontwaardigd en hield Freek voor dat ze al voor meer dan twin tig euro aan strips had verkocht. „Ook beschadigde, want die zijn niet duur. Daar vraag ik maar vijf tig cent voor." Ze beaamde wel dat nogal wat Vrij marktverkopers 'veel troep' aanbo den, zoals beschadigd speelgoed en puzzels in kapotte dozen. „Die moet je dus nooit kopen. Ook niet als ze zeggen dat'ie nog compleet heb hem gezegd dat hij kinderen niet op zo'n schandalige manier moet proberen af te zetten." Roos Poortvliet (7) verkocht giste ren geen oude bullen, maar lekke re taartjes. Die had ze maandag sa men met haar moeder gemaakt. De belangstelling voor haar lek kers viel wat tegen. Ze liet haar schatkist zien waarin maar een paar euro's lagen te blinken. Haar opa was tot op dat moment haar beste en enige klant. Karakter vrijmarkt voor de jeugd wat aangetast door handelaren. MIDDELBURG - Louis Vaes en Jaap Luitwieler keken gisterenochtend tevreden vanaf de stoep voor het provinciehuis over het Abdijplein. De beide bestuursleden van de Middelburgse Koninklijke Oranje vereniging Uit het Volk - Voor het Volk zagen dat het plein weer bar stensvol was. Weer een geslaagde kindervrij markt, aldus de twee enige actieve leden van de Oranjevereniging. Zo MIDDELBURG - Zowel in Vlissingen als in Middelburg is maandag een bromfiets gestolen. In Vlissingen is tussen 14.40 en 15.00 uur in de Walstraat een licht blauwe bromfiets van het merk MBK, type Stunt, gestolen. De bromfiets stond op de kop van de Walstraat en was afgesloten met een stuurslot. Op de bromfiets zit geen kentekenplaat, omdat de aan gever uit België komt en daar is dat niet nodig. In Middelburg is tussen 19.00 en 20.00 uur in de Driewegenhof een Aprilia Te met kentekenplaatje DD245J gestolen. Ook deze brom fiets stond afgesloten met een stuurslot. rond 10.00 uur schatten ze dat er op dat moment tussen de hon derdvijftig en tweehonderd verko pende partijen aanwezig waren en ook nog eens zo'n vijftienhonderd klanten en andere belangstellen den. Zelf kochten de twee mannen van de Oranjevereniging niets tijdens de vrijmarkt. Niet uit principe maar omdat ze nog nooit iets zijn tegengekomen dat beter is dan wat ze thuis hebben. „Vaak is het echt rommel", aldus Vaes. „Komt zo van de zolder vandaan." Het Middelburgse Abdijplein is volgens hen een ideale plek voor een kindervrijmarkt. „Maar twee ingangen, er kunnen geen auto's op het plein komen en het is be schut", somt Luitwieler de voorde len op. Nadeel is dat het 's mor- gensvroeg vaak zo druk "is met de Oranjevereniging Uit het Volk - Voor het Volk heeft maar twee actieve leden. aanvoer van materiaal dat de hoofdpoort, aan de kant van de Ba lans, gestremd is omdat dan velen daar hun auto proberen te lossen. De deken met mouwen! Bestel nu op: „www.moederdagoutlet.nl - morgen in huis* - gratis ingepakt in cadeauverpakking DE MAKKELIJKSTE MOEPERDAGSHOP ONLINE Volgens Vaes moet er dan wel eens opgetreden worden. Hij hoopt volgend jaar de beschikking te hebben over een geluidsinstalla tie zodat er bij stremming ook om geroepen kan worden. Die installa tie kan daarnaast gebruikt worden voor het afspelen van muziek zo dat de vrijmarkt nog gezelliger wordt. Het karakter van de kindervrij markt werd gisteren enigszins ge weld aangedaan door de aanwezig heid van wat semi-professionale handelaren en ouders die de gele genheid aangrepen om zowat een complete huisraad ter verkoop aan te bieden. Vaes en Luitwieler er kenden dat die mensen feitelijk geen plek verdienen op het Abdij plein. Maar omdat ze maar met z'n tweeën waren, lukte het hen niet om bij de poort van het Abdij plein te selecteren. Ze hopen dat meer mensen bereid zijn om toe te treden tot de Oranjevereniging zodat ze in de toekomst met meer mensen zijn en alles beter kunnen begeleiden. Dat is volgens hen de enige manier om ervoor te zorgen dat de kindervrijmarkt ook echt een kindervrijmarkt blijft. Nu moeten ze dat noodgedwongen enigszins loslaten. door Maurits Sep VLISSINGEN - Het hoort eigenlijk niet bij een 30-kilometerzone, maar het is wel beter, duurzamer én het komt de uitstraling van het Spaans Kwartier in Vlissingen ten goede. En dus wordt het slechte wegdek in de Salvador Dalistraat niet opgeknapt met klinkers, maar met asfalt. Voorwaarde is wel dat er snelheidsremmende maatrege len komen en dat oversteekplaat sen voor voetgangers extra veilig gemaakt worden. Dat heeft het college van burge meester en wethouders besloten. Die hopen dat het Spaans Kwar tier - in de oude Bonedijkebuurt - daardoor niet alleen mooier wordt, maar dat vervolgens ook de verkoop van huizen in die wijk be ter zal verlopen. Het Spaans Kwartier heeft veel last van de ingestorte huizenmarkt. Makelaars hebben al extra maatre gelen genomen om de verkoop van woningen daar te stimuleren. Ze gaven onder meer tot 25 pro cent korting, waarna de verkoop inderdaad toenam. Ook de koopga- rantregeling is uitgebreid. De herinrichting van de Salvador Dalistraat wordt gelijktijdig uitge voerd met die van de kruispunten van de President Rooseveltlaan met de Dalistraat en het Gaudi- park. Daarvoor krijgt de gemeente subsidie van de provincie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 24