PZC 21 Noodlokalen voor scholen langer nodig AfValproject Ambon krijgt een vervolg Nergens goedkoper WALCHEREN 29 22 en 23 ld Woensdag 6 mei 2009 Kunstenaars geven verhalen van vluchtelingen vorm Dringen rond knuffels en legpuzzels op kindervrijmarkt Tip? walcheren@pzc.nl Oorzaak is vertraging bouw brede scholen Vlissingen en Souburg. door Maurits Sep VLISSINGEN - De bouw van brede scholen in het Vlissingse Midden gebied en in Souburg-Noord duurt zo lang, dat bestaande scho len nog enkele jaren met ruimtege brek te kampen hebben. Het is daarom goedkoper noodlokalen te kopen, dan ze te blijven huren, vindt het gemeentebestuur. Het college van B en W verwacht dat deze brede scholen niet voor september 2011 klaar zijn. Dat bete kent dat nog zeker tot die tijd, en mogelijk langer, noodlokalen no dig zijn. Uit onderhandelingen met één van de leveranciers blijkt dat het goedkoper is die noodloka len te kopen. De koopprijs komt overeen met de huurprijs voor an derhalf jaar. Maar de lokalen zijn nog zeker twee jaar nodig. De be sparing komt uit op 52.500 euro. Als het nog langer duurt voordat de brede scholen klaar zijn, of als de noodlokalen op andere plekken worden ingezet, loopt het finan ciële voordeel verder op, redeneert het college. Als Vlissingen ze niet meer nodig heeft, kunnen ze bo vendien worden doorverkocht. Meerdere scholen hebben nu te weinig ruimte. De Sint Jozefschool heeft twee noodlokalen voor het schoolgebouw zelf staan. Die kun nen binnenkort worden gebruikt door de Louise de Colignyschool. heeft twee extra lokalen nodig door de groei van het aantal leer Het Kompas en De Burcht nog zeker twee jaar met gebrek aan lesruimte. Dat heeft te maken met de bouw van de brede school in Souburg- Noord, die veel langer op zich laat wachten dan was gedacht. Vanaf 2014 heeft ook de Frans Naere- boutschool in Vlissingen een nood- lokaal nodig. Door nu noodloka len te kopen, hoeven ze straks niet gehuurd te worden. Wethouder Frans Prins van onder wijs verklaarde onlangs dat in mei de beslissing valt over de brede school in het Middengebied. Voor de brede school in Souburg-Noord hoopt hij dat in december een aan nemer wordt aangewezen. Voor de brede school in Souburg-Zuid is nog geen plek gevonden. De ge meente vond de Kromwegesingel geschikt, maar de school vreest overlast van geluid en fijn stof van af de snelweg. Op het Scheldekwar- tier moet in 2014 een brede school staan, zodat de huidige scholen in de binnenstad niet te kampen krij gen met ruimtegebrek. Ruimtegebrek De gemeente Vlissingen kan 52.500 euro besparen door noodlokalen voor scholen te kopen in plaats van te huren. De aanschaf van noodlokalen bij de Sint Jozefschool, Het Kompas en De Burcht kost 214.914 euro. Bij huur van deze lokalen voor twee jaar zouden de kosten op lopen tot 267.500 euro. De investering wordt gedekt uit het Integraal Huisvestings plan Onderwijs. Het bedrag wordt afgeschreven in vijf tot tien jaar. Verwijderings- of sloopkos- ten zijn bij huur en koop gelijk. SEROOSKERKE - Honderdtwaalf glazen vacuümbuizen moeten vanaf eind deze week zorgen voor warm water in zwembad De Goudvijver en de naastgelegen sporthal in Serooskerke. Medewerkers van Saman Groep, divisie Duurzame Energie, uit Zierikzee zijn nu bezig met de in stallatie van deze zonnecollectoren. Er komen acht sets van veertien buizen op het dak van het zwembad. Daar in zitten koperen buizen met een vloeistof die vlug ver dampt en daardoor sneller warmte opneemt. Met die warmte wordt het water voor het zwembad en de douches verwarmd. Dit zonne-energiesysteem werkt het hele jaar en heeft daardoor een hoger rendement dan de bekende vlakke zonnepanelen, die vooral in de zomer veel warmte leveren. foto Ruben Oreel Vlissingse delegatie vertrekt vandaag naar de Molukken. VLISSINGEN - Uit Vlissingen ver trekt vandaag een delegatie naar Ambon om een nieuwe overeen komst te sluiten voor de samen werking in een afvalproject. Doel is om voor de komende twee jaar een project op te zetten waar bij aandacht wordt besteed aan af valverwijdering. Voorlichting aan de bevolking van Ambon is een be langrijk onderdeel. Els van de Kerk hof van het Walcherse Milieu In formatie en Educatie Centrum Micmec zal daarbij betrokken zijn. Zij is al op Ambon. Er wordt on der meer een video gemaakt - door een lokaal bedrijf - om men sen uit te leggen hoe ze met afval moeten omgaan. De video wordt daar onder meer op tv veitoond. In het gemeentehuis van Ambon komt bovendien een Milieu Infor matie Centrum. Verder worden publieke voorlichters opgeleid om op scholen afvallessen te geven. Later komt ook een gemeentelijke delegatie uit Ambon naar Vlissin gen om getraind te worden in een duurzame behandeling van huis houdelijk afval. De Vlissingse delegatie staat onder leiding van wethouder Frans Prins, en keert op 16 mei terug. ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Bij de kassa in een Goese super markt die op de kleintjes let, staat een jongedame al ver voor het afrekenen met haar identi teitskaart klaar. Ze heeft een fles drank op de lopende band ge legd. Zij weet wat de caissière zo meteen aanhaar zal vragen: haar legitimatie. En jawel, de vraag komt. De jongedame zwaait vrolijk met haar id-kaart en rekent snel af. De caissière geeft wisselgeld terug en maakt aanstalten de volgende klant van dienst te zijn. De volgende klant is een vriendelijke, wat oudere man. Ook hij wil een fles drank kopen. „Helaas!" De caissière kijkt hem aan. „Uw id-kaart hoefik niet meer te vragen." Bourjois Fris als water of Therme Lavendel cadeauset per set

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23