Beatrix krijgt applaus 3mjüJ 'Dader' aanslag bedreigd na gebruik foto in media Koningin: Ik zal handhaven Lammetjes houden de oren vrij 13 10 27 Ik zal handhaven. De koninklij ke familie heeft dat devies niet voor niets. Hoe triest de ge beurtenissen in Apeldoorn ook wa ren, het werk moet doorgaan. Die boodschap heeft koningin Bea trix op subtiele wijze naar buiten gebracht. „Koninginnedag moet ge handhaafd worden", meldden prins Constantijn en prinses Lau- rentien namens de familie. „De ko ningin treedt voorlopig niet af', zei oud-premier Ruud Lubbers. Dat koningin Beatrix zich ergerde aan alle speculaties over een spoe dige abdicatie was wel duidelijk. Wie zou daar niet gek van wor den? Doe je consciëntieus en met veel plezier je werk en dan vraagt iedereen zich hardop af wanneer je ermee ophoudt. Maar recht streeks reageren op al die verhalen is niet mogelijk voor Beatrix. Dan blijft ze aan de gang. Lubbers maakte ook een opmer king over Koninginnedag. Een klei nere groep koninklijke deelnemers vond hij in de toekomst wenselijk, beperkt tot leden van het Konink lijk Huis. Het koninklijk gezel schap telt sinds 2005 op Koningin nedag zeventien deelnemers, van wie er zes geen lid (meer) zijn van het Koninklijk Huis. Na een troonswisseling vallen zij af. Wil- lem-Alexander en Maxima en hun gezin staan dan centraal: vijf men sen. Het Koninklijk Huis telt dan, buiten hen, nog vijf leden: prinses Beatrix, prinses Margriet, Pieter van Vollenhoven, prins Constan tijn en prinses Laurentien. Bevrijdingsfestival heeft niets meer met bevrijding te maken reageer op www.pzc.nl reacties: 562 ledereen moet vandaag 2minuten stilstaan bij de dodenherdenking Btrejis 17% en WSHJBBÊÊ Zeeland: 2, 3, 27 t/m 25; Binnen land: 4, 5; Buitenland: 6, 7; Achter grond: 10; Meningen: 11; Beurs: 12; Economie: 13; Weer: 14; Strips: 15; Cultuur: 26; Sport: 27 t/m 29; Televisie: 30, 31. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 8 711688 555530 Publiek verwelkomt koningin bij dodenherdenking. AMSTERDAM - Bezoekers van de Na tionale Dodenherdenking op de Dam in Amsterdam hebben de aanwezigheid van koningin Bea trix gisteravond met applaus be groet. Zichtbaar ontroerd nam zij de geste in ontvangst. Het publiek reageerde daarmee op woorden van burgemeester Job Cohen van Amsterdam. Die zei tijdens zijn toespraak 'dit jaar in het bijzonder prijzen wij ons gelukkig met haar aanwezigheid'. Cohen doelde daar mee op het besluit van de konin gin de herdenking bij te wonen, ondanks de aanslag op de konink lijke familie in Apeldoorn. De dodenherdenking werd omge ven door strenge beveiligingsmaat regelen. In het gebied rondom de Dam gold een noodverordening, die de politie de bevoegdheid gaf willekeurige omstanders te fouille ren en tassen te doorzoeken. Daarnaast gold er een verbod om de herdenking te volgen vanaf bal kons en daken die uitzicht geven op de Dam. Ramen moesten geslo ten blijven. Toegangswegen in de richting van de Dam werden afgesloten door politiewagens. Auto's in de directe omgeving werden geweerd of weg gesleept. Op daken rondom de Dam werden camera's neergezet en politiemensen geposteerd. Vertegenwoordigers van het minis terie van Defensie herdachten gis teren op meerdere plaatsen alle mi litairen die sinds 1940 voor het Ko ninkrijk der Nederlanden zijn om gekomen in de strijd. Ook op de Waalsdorpervlakte in de duinen bij Wassenaar herdachten duizen den mensen de oorlogsslachtof fers. Op de Waalsdorpervlakte wer den in de 1\veede Wereldoorlog tussen de 250 en 280 mensen gefu silleerd. De ceremonie, zonder speeches of andere voordrachten, staat bekend als de herdenking voor de 'gewone man'. pagina 4 en 5: overal waar je kijkt zie je beveiligers Koningin Beatrix, prins Willem-Alexander en prinses Maxima nemen deel aan de herdenkingsbijeenkomst op de Dam. foto Robin Utrecht/ANP HOOFDDORP - Richard T. (36) uit Hoofddorp, die dezelfde achter naam heeft als de dader van de aanslag op de koninklijke familie op Koninginnedag in Apeldoorn, is deze week bestookt met haat mails en telefoontjes naar zijn werk. Dat gebeurde nadat het Alge meen Dagblad en SBS6 zijn foto hadden getoond als zou hij de da der, Karst T.' uit Huissen, zijn ge weest. Het AD en het programma Show nieuws van SBS6 gebruikten de fo to zonder degelijk te checken of de man op de foto wel de juiste per soon betrof Het AD rectificeert dat vandaag op de voorpagina, SBS6 laat de kwestie afhandelen door hun juristen. Richard T. is aangeslagen door de vertoning van zijn foto als 'dader' in diverse media, en heeft gisteren een advocaat in de arm genomen. MIDDELBURG - De gele labels aan de oren van lammeren en schapen worden historie. Vandaag besteedt Buitengebied, dat terugkeert als bij lage van de PZC, aandacht aan de versoepeling van de regels zodat schapenhouders het soms bescha digende oormerk kunnen omzei len. Verder in Buitengebied: natte oevers -voor de watergangen, leven de dakbedekking, de dagen van schaapherder Serge Klomp, de groentenrubriek en de nieuwe se rie 'Beestachtig' van Adri Karman. dinsdag 5 mei 2ÖQ9 www.pzc.nl Werkloosheid in Europa zal records breken Crisis op het dak van de wereld DINSDAG 5 mei 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 251e jaargang nr. 105 - los nummer €1,45, zaterdag 2,10 ■AEngeiand heerst weer '"over Europa WALCHEREN Regenachtig 15°

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1