'Gewoon Jan Bos als sterkste Rianne van de Welle houdt alle profs achter zich in Nieuwland Kerkhove wint dubbel in Italië Koppeling speelt Gijsel parten Nooijer rijdt orin in Boekei 36 Maandag 4 mei 2009 pzc Jan Bos gaat zegevierend over de meet tijdens de wielerronde van Yerseke. Vijfde eindzege in ITF-circuit met partner Richel Hogenkamp. salsomaggiore - Voor de tweede keer dit jaar heeft tennisster Les ley Kerkhove een dubbeltoernooi gewonnen. De zeventienjarige Zie- rikzeese vormde samen met Ri chel Hogenkamp het sterkste kop pel tijdens het ITF-jeugdtoernooi in Salsomaggiore. In maart pakte het duo de eindzege in Luxem burg. Kerkhove, die in het enkelspel al in de eerste ronde onderuit ging, en Hogenkamp hoefden maar twee keer in actie te komen. Door een bye en een walk-over zaten ze zonder te spelen in de halve eind strijd. Daarin wonnen ze van een Zwitsers/Italiaans koppel. Vervol gens waren ze in de eindstrijd te sterk voor een Slowaaks/Hongaars dubbel. Op verlies in de eerste set (4-6) volgde winst (6-3) in het tweede bedrijf Daarna wonnen de tennissters van Jong Oranje de super-tiebreak met 10-6. De Zeeuwse boekte daardoor in het ITF-circuit alweer haar zesde eindzege in een dubbeltoernooi. Vijf daarvan waren samen met Richel Hogenkamp, één met Arantxa Rus. Daarnaast waren er nog twee eindoverwinningen in het enkelspel. door Herman Heuvink CORTELHA - Motorcrosser Roy Gij sel uit Heikant is als vijftiende geëindigd in de Grote Prijs van Por tugal in de klasse MX3. Het was de derde wedstrijd in de strijd om de wereldtitel in deze klasse. De bikkelharde en met stenen be zaaide piste van Cortelha was niet bepaald een circuit voor de door snee Nederlandse crosser. Na een slechte start behaalde Gijsel in de eerste manche een veertiende plek. In de tweede manche zat hij bij de start voorin. Al in de eerste bocht kwam de Heikantenaar in aanraking met een concurrent. Daarbij raakte de koppelingshen del ontzet Dit euvel speelde hem in het vervolg van de manche zo veel parten dat hij blij was met een zestiende plaats aan de finish. Gijsel: „Dat was echt balen want de start van de tweede manche was super. Dat kostte mij echt heel veel plaatsen." Dagwinnaar werd de Fransman Pierre Renet. Van Dort eerste in Haagse Beenidenloop BREDA - Dynamica-atlete Tineke van Dort is eerste geworden op de vijf kilometer in de Haagse Beem denloop. Ze finishte in een tijd van 19.11 minuten. Op de tien kilo meter werd Ronnie Overgaauw' derde in 33.11. Rinus Witte (H45) en John Guequierre (H55) pakten een medaille op de vijftien kilome ter: Witte werd tweede in 58.01, Guequierre derde in 1.01.36. Ka- trien Peeters (D50+) werd vierde. Springwedstrijden van hoog niveau in alle categorieën. door Liicicn Roelandt NIEUWLAND - De profs zorgden gis teren op de springwedstrijd van Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland voor een hoog niveau. De Zeeuwse Rianne van de Welle leverde een knappe prestatie door in dit veld de klasse L op haar naam te schrijven Rens Wondergem was goed op de hoogte van het vlees dat hij in zijn kuip had. Met zijn fraaie parcour- sen kreeg de 'architect' uit Gapin- ge in iedere rubriek het gewenste aantal combinaties in de barrage. In de klasse Z was tegen Siebe Kra mer geen kruid gewassen. Maxime van der Eijken opende de beslis sende ronde prima. Zij stuurde Se- reuza in 34.99 seconden foutloos rond. De amazone uit Roosendaal mocht echter niet lang de hoop op de zege koesteren. Tweede starter Siebe Kramer vloog met de veel vermogen en techniek tonende hengst in 26.57 over het parcours. Die tijd was ook te machtig voor Sandy den Exter met Knape Hout's Veyron. De amazone uit Kortgene kwam met de Indoc- tro-zoon niet in de buurt van het hout. Haar tijd van 36.34 was goed voor de derde stek. Nadine Tim merman bleef als amateur over eind in het veld van profs. De ama zone uit Veere hield met Up to Go in beide omlopen het strafblad blank en eindigde fraai als vierde. In de L bleef Rianne van de Welle uit Vrouwenpolder alle profs de baas. Als eerste starter in de beslis sende ronde stuurde broodrijder Leon Kuijpers uit Breda de merrie Andiamo in 40.79 foutloos rond, een tijd waar zijn belagers zich stuk op leken te bijten. Maar het venijn zat in de staart. In een adembenemende rit stuurde Van de Velde de als een kat over de hin dernissen springende merrie Thir- za in 38.73 over de obstakels. Ook Marieke de Bart beet met Cham pagne Z vervolgens in het stof Met een tijd van van 42.04 eindig de de amazone uit 's-FIeer Absker- ke met de Celano-dochter op de de vierde stek. Meer succes had Kuijpers met de merrie Vessica in de M. Als twee de starter in de barrage stuurde hij de Cavelier-dochter in 33.01 naar haar tweede nulronde. Naar later bleek gooide de combinatie hier mee de deur voor de achtervolgers in het slot. Laatste starter Mark Be velander toonde zich met RPA Vi- bon een fractie sneller. Maar met de finish in zicht, trok de Zeeuw met Sibon ie Sursaut-afstamme- ling een paal naar de bodem. foto Willem Mieras Herman Heuvink BOEKEL - Motorcrosser Gregory de Nooijer is gisteren in Boekei bij de inters zevende geworden tijdens de tweede wedstrijd in het Dutch Open Supermoto van motorsport bond KNMV. De bijna 22-jarige Syzuki-coureur was niet echt tevre den over zijn rijden, al vond de student werktuigbouwkunde de klassering niet slecht. „Sinds mijn zware valpartij bij een indoor wedstrijd in Zwolle begin dit jaar, kom ik niet meer in mijn ritme. Ik hanteer nog te vaak de rem op het moment dat ik de ma chine gewoon door moet laten rol len. Er sluipt iedere keer toch weer wat angst in en dat maakt het las tig", was zijn eerste reactie. Zowel in de eerste als tweede man che finishte De Nooijer op de ze vende plaats. Marcel van Drunen won de wedstrijd. In de stand staat De Nooijer met 51 punten op de zesde plaats. Leider is de Belg Marc Fraikin met 94 punten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 78