SAN I-DUMP Rabobank is opgelucht na tweede zege van Oscar Freire in Romandië Met Nederlandse titel is het palmares van Dubbeldam compleet Schweertman: 'Mijn beste EK ooit' Jean Paul de Bruijn raakt op WK titel kwijt aan Duitser Zenkner 299,00 MEGA T0ILET-AKTIEÜ! A- merken sanitair tegen bodemprijzen Villeroy Boch Wandcloset (wil] A Grohe Rapid-SUnbouwresen/oir Zitting Grohe afdekplaat WWW.SANIDUMP.COM pzc Maandag 4 mei 2009 29 Jeroen Dubbeldam rijdt met BMC van Grunsven Whisper naar de titel in Mierlo. foto Koen van Weel/ANP Broers Van Grunsven leiden paarden op voor springsport. door Ciel Hendrix mierlo - Van Grunsven op de hoogste trede van het erepodium. Het is een aanblik waarmee de paardensport allang vertrouwd is. Maar gisteren in Mierlo werd een nieuw hoofdstuk toegevoegd aan de geschiedenis van de familie uit Erp. Het was nu eens niet dres- suuramazone Anky die bloemen en een beker kreeg, maar haar broers Eric en Wilco, dankzij Jeroen Dubbeldam met hun paard BMC Van Grunsven Whisper. Het tweetal heeft zijn stal op een steenworp afstand van die van An ky, maar de twee hebben niets met dressuur. Zij zijn gespeciali seerd in springpaarden. Ze fokken ze niet, maar leiden ze op en brengen dan de talentvolle bees ten onder bij een topruiter. Zo werden eind vorig jaar Whisper en Simon Says met open armen ontvangen in Weerselo bij Jeroen Dubbeldam. De onlangs 36 jaar geworden rui ter heeft internationaal al alles ge wonnen wat te winnen valt. Met De Sjiem pakte hij de olympische titel in Sydney en werd vervolgens ook nog wereldkampioen in 2006 en Europees kampioen in 2007. Een Nederlandse titel ontbrak ech ter nog altijd op het palmares. Niet dat Dubbeldam daaronder ge bukt ging. „Maar tegen de tijd dat het NK weer op de agenda stond, begon iedereen er toch weer over en dan werd je ermee geconfron teerd." Zelden had het NK prioriteit, dit keer wel. Ondanks zijn jarenlange ervaring had Dubbeldam niet ge dacht dat hij hoge ogen zou kun nen gooien. Zeker niet na de eer ste dag, die hij als veertiende af sloot. Dubbeldam: „Maar als iedereen fouten gaat maken kom je vanzelf weer boven. Ik was dan ook super blij met die titel, want nu is mijn erelijst compleet." Jeroen Dubbeldam is internatio naal gelouterd en heeft nu ook een nationale titel op zak. Op het NK greep hij de winst met een paard van Van Grunsven. Roman Kreuziger legt zaterdag basis voor eindoverwinning. geneve - Met zijn tweede ritzege sloot Oscar Freire gisteren de Ron de van Romandië succesvol af voor Rabobank. „We tellen weer een beetje mee", zei ploegleider Frans Maassen, die ook nog Lau rens ten Dam de bergtrui mee naar huis zag nemen. De eindzege was voor Tsjech Roman Kreuziger. De renner van Liquigas behield in de slotetappe naar Genève zijn koppositie. Kreuziger had zaterdag toegeslagen in de vierde etappe, over 157,5 kilo meter van Estavayer-les-Lacs naar Sainte-Croix. Hij versloeg in de sprint de Est Rein Taaramae. De Rus Vladimir Karpets eindigde op zeven seconden als derde. Kreuziger nam de leiderstrui over van zijn landgenoot Frantisek Ra- bon en verdedigde die gisteren met succes. Vorig jaar deed de Tsjech het ook al goed op Zwitsers grondgebied. Hij eindigde toen in Romandië als tweede en won later de Ronde van Zwitserland. Freire, die donderdag al de tweede rit had gewonnen, zegevierde op door Roeland van Vliet middelburg - Hoewel het Neder lands squashteam naast een plak greep op het Europees kampioen schap in Malmö, kwam Piëdro Schweertman met een grote glim lach op zijn gezicht terug naar Ne derland. „Dat we zonder Lau- rens-]an Anjema nog zó dicht bij een podiumplek in de buurt kwa men, stelde ons al tevreden", zei de- uit Koudekerkse international. Oranje speelde zaterdag in de klei ne finale tegen Wales met 2-2 ge lijk. Omdat de tegenstander meer games had gewonnen - tien om zes - ging het brons naar de Brit ten. Engeland veroverde ten koste van Frankrijk het goud. de slotdag opnieuw in de massas print. Hij klopte ditmaal de Ameri kaan Tyler Farrar. Het waren de eerste twee zeges van dit jaar voor de Spanjaard, die in februari bij een valpartij in Califomië twee rib ben brak. De onberekenbare spurter dankte zijn ploegmaats uitbundig voor hun hulp. „Ze hebben de koers kei hard gemaakt en er in de finale voor gezorgd dat ik in een zetel naar de finish werd gereden. Ik kon eigenlijk niet meer verliezen." Het Raboteam had er mede voor gezorgd dat de Britse sprinter „Het was mijn beste EK ooit", zei Schweertman, hoewel hij vorig jaar in Amsterdam nog derde werd met Oranje. Maar toen was hij de vierde man in de ploeg en speelde hij lang niet altijd. Nu was hij de nummer twee en werd hij alle vijf keer opgesteld. De Walchenaar won drie partijen, in de voorrondes tegen Zwitser land en Schotland en in de slot wedstrijd tegen Wales. Over zijn twee nederlagen, tegen wereldtop pers uit Engeland en Frankrijk, was de nummer 134 van de wereld min stens zo goed te spreken. „Tegen Frankrijk kreeg onze nummer één, Dylan Bennett, rust en dus schoof ik een plaatsje op en mocht ik op Mark Cavendish na een slecht mo ment op de zwaarste col van de dag, halverwege de koers, niet meer kon terugkeren. Met steun van renners van Garmin en Euskal- tel hielden de Rabo's in de laatste 40 kilometer het tempo strak. Laurens ten Dam had zaterdag door mee te zijn in een ontsnap ping de bergtrui veroverd. „Mijn tijdrit is verbeterd, maar ook mijn klimwerk", constateerde Ten Dam. „Het gaat nu veel constanter. Ik heb drie rondjes gereden en ben nergens uit de top tien wegge weest." 'Ze hebben de koers hard gemaakt, zodat ik in een zetel naar de finish kon' Ten Dam start zaterdag in de Ron de van Italië, in de eerste plaats als helper van de Russische kopman Denis Mentsjov. „Het zou mooi zijn een goed klassement te rijden en ik krijg best wat ruimte, maar met Denis hebben we een man die hem misschien kan winnen. Dat kan en mag ik niet uit het oog verliezen, maar ik wil zeker een paar keer goed in beeld rijden." de belangrijkste baan spelen. De partij werd rechtstreeks uitgezon den op internet, mijn ouders kon den 'm dus live volgen", vertelde Schweertman. „Ik verloor wel met 3-1, maar die ene game was heel be langrijk voor mij. Ik denk dan: als ik van zo'n goede squasher een ga me kan afpakken, kan ik het van ie- dereen." Over een maand kan de Koudeker kenaar zich opnieuw proberen te bewijzen. Dan is er weer een Euro pese titelstrijd. In het Belgische Herentals staat dan het individuele kampioenschap op het spel. In de aanloop naar dat toernooi doet de Schweertman ook nog mee aan een proftoernooi in Zwitserland. Hulstenaar speelt sterk toernooi, maar komt tekort in de finale. door Frits Bakker cervera - De Europese titel in het bandstoten was hij al kwijtgeraakt aan Frédéric Caudron, de wereldti tel staat na gisteren ook niet meer op naam van Jean Paul de Bruijn. Op het WK in Spanje speelde de Hulstenaar een voortreffelijk toer nooi tot aan de finale. Daarin liet hij het afweten tegen de 55-jarige Duitse routinier Wolfgang Zen kner, die hem met 150-78 in zes beurten het nakijken gaf Teleurgesteld was De Bruijn nau welijks. „Het klinkt misschien gek, maar ik heb er vrede mee, omdat mijn tegenstander beter was in de finale", bekende hij kort na de hul diging in de Catedral del Billar, waar vanaf donderdag de beste zes tien bandstoters van de wereld de strijd aanbonden. „Mijn start was niet goed, daarna is het elke partij beter gegaan", maakte De Bruijn op zaterdaga vond de tussenstand op nadat hij net van Frédéric Caudron had ge wonnen (150-115 in vijf beurten) en zich had geplaatst voor de eind strijd. Dat wezen ook de cijfers uit, want niet alleen kwam de Hulsten aar ongeslagen door de voorron den, in de finalepoule met de Fransman Alain Remond, de Belg Patrick Niessen en Frédéric Caudron kwam hij geen moment in de problemen. De partij tegen Caudron, zijn eeu wige rivaal in het bandstoten, was van een hoog niveau. De Bruijn be gon met zes, maakte toen een se rie van 74, vervolgde met zes en eindigde met 36 en 28. Caudron kwam uit een kansloze achterstand nog wel terug tot 86-86, maar moest zich daarna ge wonnen geven. De confrontatie tussen de twee winnaars van de finalepoules (De Bruijn en Zenkner) moest gister morgen beslissen over de titel. De Bruijn: „Ik ken Zenkner al jaren als een degelijke, sportieve speler, die ook een sterk WK speelde en niet te onderschatten is." Maar wat De Bruijn tegen Caudron deed, met een vroege voorsprong in caramboles, gebeur de het in de finale andersom. „Ik kwam met 78-10 achter in vier beurten, maakte wel een serie van 51, maar miste een mooie positie. Daar kon hij optimaal van profite ren. Op 96 maakte hij de partij uit met 54, een knappe prestatie." De Bruijn, die met veertien moyenne uit het WK kwam, komt vandaag terug en reist dan door naar Turkije waar hij een wildcard krijgt in een wereldbekertoernooi. i normaal 643.- BIJ ONS BESTAAT DE AKTIE-SET WEL UITSLUITEND UIT A-MERKEN Bergen op Zoom van Konijnenburgweg 7 Tel.: 0164 - 210 740 Breda - Noord Huifakkerstraat 10 Tel.: 076 - 593 71 00 erkend Ti'burg Bosscheweg 253a Tel.: 013 - 582 13 91 jr- - Veghel Poort van Veghel 4996 Tel.: 0413 - 36 62 12 Oscar Freire

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 33