Veertien biertjes, een Vlissingers worden verdacht van mishandeling van plaatsgenoot PZC Laat De krant 5 weken voor 15 euro! 2 Maandag 4 mei 2009 PZC WIM HOFMAN Ik ben veertien dagen te laat geboren. Het geeft een perma nent gevoel van gemis. Niet dat er veel aanlokkelijke rede nen waren om toen ter wereld te komen: het was oorlog en winter en volgens sommigen erg koud. Ik was eerder uitgerekend en ruim over tijd. Ik was zo laat dat ik niet zo veel zin had om ter wereld te komen en zelfs het ade men wilde eerst niet zo, maar gelukkig was er iemand zo ver standig mij een paar tikken te geven om me aan te sporen te ademen. Maar door het te laat komen heb ik nu voortdurend het idee dat ik met alles twee weken te laat ben. En ik houd daar ook rekening mee. Ie leert er in zekere zin mee leven. Zo ben ik zelden ac tueel met deze stukjes in de krant. Ik schrijf over Kerst als kerst allang voorbij is en over Pa sen als het Paasfeest allang ach ter de rug is. Ik krijg daar wel eens opmerkingen over en deze opmerkingen zijn terecht. Het steeds weer te laat leven en te laat dingen doen geeft een permanent gevoel van teleurstelling. Zo wenste Catharina Lucia Maria Mertens mij op twee februa ri 1970 als wettige echtgenoot, en ik was daar ook wel blij mee, maar naar mijn idee was dat wel twee weken te laat. Zoals ik haar 90k twee weken te laat voor het eerst ontmoet had. Een paar jaar geleden kreeg ik mijn eerste geld van de A.O.W. Ik was er blij mee, dat wel, maar het geld kwam naar mijn gevoel niets te vroeg. Nu denk ik ook wel eens: ik bof nu ga ik ook twee weken la ter dood, maar dat is geen troost. Want ik spiegel me op die manier maar iets voor. Je sterft als je tijd gekomen is en bij mij komt die nu eenmaal twee weken te laat. Ik heb voortdurend het idee dat ik twee weken te laat ben Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111- 45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.ni/lezersservice of bel: 088-013 99 10 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over LezersExtra Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 23,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 66,25 (acceptgiro €69,25) Jaar €254,00 (acceptgiro €257,00) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor dè uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Thuis indrinken voor het stappen is cool. De horeca baalt want 'soms hebben ze hun zakken al vol als ze binnen komen'. door Annemarie Zevenbergen Een avondje stappen met jongeren in Middelburg: de één drinkt zich klem, de ander blijft redelijk op de been. Maar drinken doen ze al lemaal. Van een tientje per avond voor zo'n vier of vijf biertjes tot veertien pilsjes en 'alles wat er nog voorbijkomt'. Mambo's 21.50 uur. De eerste jon geren druppelen binnen. 'Om te feesten' zegt eigenaar Koen Funk want 'dit is een feestcafé'. Drie jon gens hangen buiten op een bank je, roken mag immers niet meer binnen. Justin en Koen, allebei 16, zien doorzuipen niet zo zitten. 'Ge woon een paar biertjes en rond een uur of één naar huis'. Een paar biertjes betekent een stuk of vier, vijf Zeker als je niet meer dan een tientje op een avond uit geeft zoals Justin. En na afloop wil hij ook nog een broodje eten. Even verderop is het al lawaaiig bij Rock Desert. Een fiets valt om en een skater valt van zijn board. Stoe re jongens en brutale meiden: 'yo drinken doen we niet, ha, ha'. Maar al snel blijkt dat Glenn (17) zo'n veertien biertjes achterover slaat, 'daarna een broodje kebab en dan over m'n nek'. Vindt hij 'heel normaal'.... Tomas (16): „Ik drink gewoon alles door elkaar en als er een fles voorbijkomt, doe ik gewoon mee." 23.00 uur Underground. Vrij rus tig, wat mannen aan de bar en twee meiden aan een tafeltje. Eige naresse Fanny Hagens: „Ik heb wel een groep jonkies binnen gehad, zo'n jaar of zestien, zeventien, maar die zijn weer weg. Ik ver koop geen breezers en Flügels. En jongeren krijgen van mij geen ster ke drank. Maar dat thuis drinken is echt een probleem. Als ze hier binnenkomen hebben ze soms hun zakken al vol. Als iemand echt bezopen is, krijgt 't ie ge woon niets meer. ledereen roept wel 'de horeca moet z'n verant woordelijkheid kennen', ja, dat is ook zo. Maar hoe zit dat met de ouders? Daar ligt toch de eerste verantwoordelijkheid." Door naar Brooklyn. Het terras zit behoorlijk vol. Veel studenten van de Roosevelt Academy. Uit ge sprekken blijkt dat er een paar fees ten zijn en de volgende dag wat sporttoernooien, dus het is er vrij rustig. 24.00 De Groene Pulk. Goed vol en veel iawaai. Een gevarieerd pu bliek tussen de zestien en halver wege de twintig. De cafégangers lo pen af en aan met bier. Hier en daar een glas rode wijn of een vaag drankje. Aan de bar twee keu rig gemaquilleerde meiden, de kap sters in opleiding Marlot (19) en Noëlle (20) achter een glaasje sam- buca. „We stoppen met drinken als we lacherig worden. Dan is het nog leuk, maar we willen altijd wel weten wat we doen. Niet de volgende ochtend opstaan en niet meer weten wat er gebeurd is", klinkt het eensgezind. Aan twee ta fels een grotere groep jongens en meiden. Van 'de korfbal', blijkt al snel, en matig met alcohol. 'We gaan met z'n allen weg voor de ge zelligheid. Oké, af en toe zijn we wel eens aangeschoten maar coma- zuipen, nee dank je. Op school drinken, ik moet er niet aan den ken.' Naomi (15) zit verscholen achter een glas rode wijn: „Ik drink er twee op een avond." Mat- thijs (17) en Levi (16) houden het bij bier, net als korfbalmaat Ron. Ze kletsen wat over van alles en nog wat en het bier wordt niet met een rotvaart naar binnen gego ten. 00.15 Kijk maar effe. Daar valt niets te beleven. Achterin de zaak staan een paar mannen te dollen met een barkruk en de barkeep- ster staat achter de toog te swin gen. Ziet niets, hoort waarschijn lijk nog minder. Geen ramp, want er zit ook bijna niemand. In café Dinges aan de overkant is het druk. Een groep mannen van bo ven de veertig viert een onbe stemd iets met veel lawaai en drank. 02.15 uur De Rode Oortjes: En dan in de rij voor de 'jonge oren' zoals de nieuwe locatie van de Ro de Oortjes genoemd wordt. De jongeren, grofweg tussen de 16 en de 21, staan te keten. 'Ik ben niet dronken maar stoned'. 'Vanavond geen alcohol'. Er valt geen gesprek te voeren dus we druipen af naar de 'oude' oren. Naarmate de ochtend nadert wordt het steeds luidruchtiger, en het duwen om zich langs elkaar te wurmen steeds hardhandiger. Wegwezen dus. Rond 04.00 uur uitpuffen op de stoep van Lauren- tius op de Vlasmarkt. Een strate gisch punt om de kroegverlaters te 'spotten'. Een bonte stoet trekt voorbij. Niet alleen jong overigens. Zwalkend, gierend van de lach of brakend in een rioolputje. 'Zzzou- den jullie ook nie bij haar op de viets stappu', giebelt een aange schoten meisje wijzend op haar vriendin die probeert recht te fiet sen. Een man gaat van muur tot muur in het Schuttershofstraatje. De Vlasmarkt is echter te breed. Dus met bestudeerde stappen probeert hij verder te gaan. Dat wordt een lange tocht naar huis.... Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 66,25 per kwartaal (NAi4) een vast abonnement met betaling per accept van 69,25 per kwartaal (NA14) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-013 99 10 Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om mei persoonsgegevens in het colofon treft u nadere inrormalie door Maurits Sep VUSSINGEN - T\vee Vlissingers die worden verdacht van het mishan delen van een plaatsgenoot, wor den vandaag voor de rechter-com- missaris gebracht. Die zal bepalen of ze naar huis mogen of langer worden vastgehouden. De mannen (28 en 30 jaar oud) zouden een 38-jarige Vlissinger te gen zijn wil hebben vastgehouden en hem hebben mishandeld. Dat zou zijn gebeurd in twee panden in Vlissingen, in de Scheldestraat en in de Nieuwstraat. Het slachtof fer heeft daarvan zaterdag aangifte gedaan. De politie heeft dezelfde avond nog in de twee panden on derzoek gedaan. Volgens Mirja Vis is daaruit gebleken dat de aangifte betrouwbaar is. Over de achter gronden van de zaak en het ver loop van het onderzoek kon zij gis teravond nog niets meedelen. Wel bevestigde zij dat er 'echt iets aan de hand is'. De politie moest in de Schelde straat de glazen deur van uitzend bureau Actief inslaan om binnen te komen. Volgens Vis heeft het uitzendbureau als zodanig niets met de zaak te maken. Of de eige naar ervan er wel bij betrokken is, kon zij niet zeggen. Er lijken niet meer mensen bij de zaak betrok ken te zijn dan deze drie, zei Vis. Bier is haast onlosmakelijk verbonden met feesten. foto Ingrid Bertens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 2