in Zeeland En, nóg een keer! Echt onwijs mooi 3 spectrum PZC Zaterdag 2 mei 2009 i Bekijk de video op www.pzc.nl Is er in Zeeland meer te beleven, dan alleen zee en strand? Kan je je met een gezin ook op een regenachtige middag vermaken? De PZC ging op pad met vier families, die op vakantie zijn in Zeeland. Ze probeerden dagattracties uit: Deltapark Neeltje Jans, het Arsenaal in Vlissingen, het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk en speel- en infopark Groede Podium. - door Cornelleke Blok foto's Ronald den Dekker, Peter Nicolai en Ruben Oreel W e gaan haaien aaien! Geertje Hoögendoorn (6) uit Tilburg rent het Arse naal in, op zoek naar vissen. Sa men met haar broertje Siem (5) en haar ouders Julie en Marco is ze een paar dagen op vakantie in het Walcherse Serooskerke. Buiten miezert het: een ideale mid dag voor het piratenland en zeeaquarium in Vlissingen. Met de roltrap naar boven - er is ook een lift - kom je als eerste in het piratenland, met twee pape- gaaien, piraten en speeltoestellen. In het donkere piratenhol, even verderop, staan bloederige poppen en skeletten achter glas. Julie vindt het ietwat angstaanjagend voor de kinderen, maar Geertje en Siem lo pen er lachend langs. En daar zijn de vissen! Geertje pro beert met haar hand de haaien en roggen te lokken in het aquarium, maar die blijven uit de buurt. Geeft niet, het uitzicht is al spannend ge noeg, vindt ze. Julie is onder de in druk van het 'prachtige uitzicht' over Vlissingen, vanuit de hoge to ren. Na zo'n twee uur rondlopen bestudeert Julie de kaart eens goed. „Zou dit echt alles zijn?", vraagt ze zich af. Ja, is de conclusie. „Ik had het groter verwacht." De familie gaat nog een rondje door het gebouw. Siem laat zich in het piratenland schminken als pi raat. Hij is apetrots op z'n stoppels, litteken en het doodshoofd op z'n wang. De 'simulator' is het hoogte punt van de middag. De familie be leeft zwaar weer en een schipbreuk op zee, met echte wind en échte golven. Tenminste, zo lijkt het. Geertje gilt het uit en Siem kruipt weg bij zijn vader. Een beetje eng, maar prachtig tegelijk, vinden ze. „We willen nog een keer!" Het eindoordeel? Julie: „Het is een leuk museum woor kinderen." „Zeker de moeite waard op een re genachtige middag", vindt Marco. M eike en Siebe de Bruijn (10 en 12) uit Moordrecht zit ten vol met vra gen over de wa tersnoodramp. Konden die kinde ren dan wel staan in dat water? En hoe kon dat gat dan in die dijken komen? Het Watersnoodmuseum geeft ze de antwoorden. Met open mond kijken Meike en Siebe naar de film die vlak na de ingang vertoond wordt. Nu kan ik 't me veel beter voorstellen, zegt Meike. Ook haar moeder Ingrid leert nieuwe dingen. „Ik wist niet dat het zolang geduurd heeft voor de gaten de dijken gedicht waren. En ook niet dat die caissons ge bruikt werden om de gaten te dich ten. Wat bijzonder dat ze juist in die caissons het museum gemaakt hebben." De familie is onder de indruk van het pas vernieuwde museum. Ademloos kijken Meike en Siebe naar de panelen met lange rijen na men van slachtoffers. „Er staat een kindje van één jaar bij", zegt Meike ontzet. „)e kan je niet voorstellen hoe erg het eigenlijk was." In de derde caisson is een Deense woning nagebouwd. De kinderen vinden de film over de belevenis sen van een meisje dat de waters noodramp meemaakte 'heel inte ressant'. De familie loopt bijna voorbij een dichte deur met een donkere ka mer erachter. Er zou eigenlijk een bordje bij de deur moeten staan, vindt Ingrid. Binnen worden de na men van de slachtoffers in felle wit te letters geprojecteerd op 'golven'. Als je een naam hardop zegt, hoor je een verhaal over die persoon. „Dit is echr onwijs mooi", vindt In grid. „Het mooiste van het mu seum", beweert Meike zelfs. Het eindoordeel? Ingrid: „Als je naar Zeeland gaat, mag je het Wa tersnoodmuseum niet missen." Alleen de bewegwijzering naar het museum, die mag duidelijker. Arsenaal in Vlissingen Toegangsprijzen: Volwassenen: 13 euro, kinderen 3 tot 12 jaar: 11 euro, 65+: 12 euro Openingstijden: Dagelijks van 10.00-19.00 uur. (in de zomer tot 20.00 uur), kassa gaat twee uur voor sluitingstijd dicht. Parkeren: De Steenen Beer is het dichtstbijzijnde parkeerterrein, op vijf minuren loopafstand. Een dagkaart kost 6 euro. Na 13.00 uur kost een Eten en drinken: koffie 1,70 euro, kroket in de bar kost 2,50 euro. i» Watersnoodmuseum in Ouwerkerk Toegangsprijzen: Volwassenen: 6 euro, kinderen 6 tot 12 jaar: 2 euro, -> kinderen tot 6 jaar: gratis Openingstijden: Dinsdag t/m zondag 11.00-17.00 uur. (Ook geopend op 2e pinksterdag) Parkeren: gratis Eten en drinken: In het museum is een koffiehoek. Koffie, thee en frisdranklcosten 1,50 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 95