Veel te ontdekken iC Heftig, die wind! spectrum 2 TOERISME PZC Zaterdag 2 mei 2009 Croede Podium Toegangsprijzen: gratis Openingstijden: het park is 7 dagen per week, 24 uur per dag geopend. Het restaurant is in de meivakantie dagelijks open van 12.00-17.00 uur. Vanaf juni is het restaurant dagelijks van 11.00-17.00 uur open. Parkeren: gratis Eten en drinken: koffie en cola kosten 1,80 euro. In het restaurant kan je voor drie a vier euro een pannenkoek, wafel of broodje eten. i Kom naar het I PZC-debat over toerisme. Ij Donderdag 14 mei, 14.00 uur, in De Parel in Domburg. Aanme/den: debat@pzc.nl rk www.pzc.nl/toerismedebat Dagje uit Midden in de polder bij Groede ligt het speelpark Groede Podium, onder de Groedenaren nog steeds beter bekend als het 'herten kamp'. Enkele weken geleden is het park weer geopend. Je kunt zo door Groede Podium heen fietsen. En er zijn geen toegangspoortjes, want de entree is gratis. De familie Pilaet uit Hulst - op va kantie in Groede - komt het nieu we park eens uitproberen. „Ik kom uit Schoondijke", vertelt vader Da vy. „Ik ben grootgebracht in dit park. Toen liepen de herten hier ge woon op het gras." Voor de herten, ezels en geiten moeten bezoekers nu naar een omheind veldje, aan de achterkant van het terrein. „Dat is jammer", vindt Davy. „Mensen die hier bekend zijn, zullen dat wel missen." Jordi (7, rechts op de foto) en Jarno (6) zijn vooral weg van de varkens. „Ik wil er wel eentje mee naar huis nemen", zegt Jordi. De waterbaan in het speeltuintje valt goed in de smaak. De jongens zijn er niet weg te slaan. In Groede pbdium kan je ook wat leren. Bunkers uit de Tweede We reldoorlog zijn weer-uitgegraven. Betonnen panelen geven informa tie, maar Jarno en Jordi gebruiken de bunkers vooral als speeltoestel. Ze klauteren over de daken en krui pen door de smalle openingen. Tus sen de bunkers staan klimtorens en schommels. Ouders genieten op de bankjes van de zon en houden hun kinderen in de gaten. „Het park ziet er heel mooi uit. Ie hebt echt het idee dat je midden in de natuur loopt", zegt moeder Pia. „Het moet wel mooi weer zijn. Dan kan je het goed combineren met een fietstocht. Bovendien: nat te speeltoestellen, dat is niks." Het eindoordeel? „Een leuke at tractie", vindt Pia. „Voor kinderen is er van alles te ontdekken: ze kun nen spelen en dieren bekijken. Het is zeker de moeite waard." Er hangen donkere wol ken boven Neeltje Jans en er waait een flinke bries. Maar een zonnige dag is niet nodig als je naar het deltapark gaat: er zijn ver schillende overdekte attracties. We gaan het park in met Petra en Henny de Ligt uit Vlaardingen. Ze zijn een weekje op vakantie in Kamperland, met hun zoons Bram (8) en Jack (1). Daan (8, rechts op de foto),'een vriendje van Bram, is ook mee. Even oriënteren, met de platte grond die uitgereikt is bij de kassa. Meteen is er een dilemma. Eerst de 3D-film, één van de exposities of toch meteen naar buiten? „Het schijnt vanmiddag op te klaren, dus we doen eerst de attracties bin nen", besluit Henny. Die zijn er ge noeg. „Ik vond die grote zeebees ten wel een beetje eng", bekent Daan na afloop van de 3D-film Wa- terworld. Buiten trekken zeehon den de aandacht van de familie. He laas, de show is net afgelopen. Een horloge is een must in Neeltje Jans, want de zeehondenshow en de rondvaartboot over de Oosterschel- de vertrekken op vaste tijden. Op naar de orkaanmachine aan de andere kant van het park dan maar. Wie geen zin heeft om te lo pen, kan meerijden met een trein tje. In de orkaanmachine wordt met een enorme ventilator wind kracht twaalf nagebootst. 'Heftig man!', vinden Daan en Bram. De jongens vinden het al even ge weldig om roggen te aaien in de nieuwste attractie van Neeltje Jans: Aquapolis. De familie is minder on der de indruk van het grote aqua rium. „Wij zijn het aquarium in diergaarde Blijdorp gewend", legt Petra uit. De jongens razen uit met héél veel afdalingen van de hoge glijbaan in de waterspeeltuin. Het eindoordeel? Henny: „De en treeprijs is vrij hoog, daarvoor kan je je prima een hele dag vermaken. Zeker als het mooi weer is." Neeltje Jans Toegangsprijzen: 4 t/m 64 jaar: 18,50 euro, kinderen Ot/m 3 jaar gratis, 65+: 15,50 euro Openingstijden: dagelijks van 10.00-17.30 uur Parkeren: 6,50 euro per dag Eten en drinken: koffie, thee en frisdrank kosten 2,25 euro. In het restaurant zijn ook kroketten, brood kosten 7 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 94