i mei: lang leve het kapitalisme Rellen Glimlach van THAILAND Supervoordeel THAILAND Best of CHINA I JAVA BALI waarom zou je méér betalen Honderd zware dagen 8 Zaterdag 2 mei 2009 PZC Vertrekdatum: 17 juni Nergens voordeliger! Boek nu de 15-daagse rondreis 'Glimlach van Thailand' vanaf slechts 795. Een nog nooit eerder vertoonde prijs inclusief vliegreis vanaf Düsseldorf, excursies met Nederlandssprekende reisleiding, verblijf in 3-sterren hotels en ontbijt. Elders betaalt u al gauw honderden euro's meer! Bangkok, de beruchte River Kwai, de oude hoofdstad Ayutthaya, Suphanburi, de drijvende markt van Damnoen Saduak en Kanchanaburi liggen tijdens deze schitterende rondreis aan uw voeten. De reis eindigt met een paar heerlijke stranddagen in Cha Am aan de Golf van Siam. Maar let op: er is slechts 1 vertrekdatum en het aantal plaatsen is beperkt! Prijzen zijn per persoon bij een bezetting van 2 personen. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/25982 Vertrekdata: 10 juni* en 24 juni Nog zo'n spectaculaire Thailand-aanbieding! Vanaf slechts 979 neemt KRAS.NL u mee langs dé highlights van het 'Land van de Eeuwige Glimlach'. De wereldstad Bangkok, de River Kwai, het UNESCOwerelderfgoed van Ayutthaya en het Historical Park in Sukothai staan allereerst op het programma. Vervolgens gaat de reis naar het noorden, waar we kennismaken met de Akha- en Yao-bergstammen en een heuse olifantenschool bezoeken in Chiang Mai. De laatste dagen staan in het teken van zon, zee en strand in Cha Am. Inclusief vliegreis vanaf Düsseldorf, 13 x ontbijt, 6 x lunch en excursies met Nederlandssprekende reisleiding. gegarandeerde vertrekdatum. Prijzen zijn per persoon bij een bezetting van 2 personen. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/25971 Extra voordelig! Inclusief vele maaltijden en excursies! Vertrekdata: 6 juni*, 20 juni en 9 juli* Supervoordeel China! Eén van onze inkopers keerde terug van een internationale beurs met een absolute topaanbieding! Hierdoor boekt u een 15-daagse rondreis inclusief vliegreis vanaf Brussel, vele maaltijden en excursies met Nederlandssprekende reisleiding al vanaf slechts 1199! Tijdens deze rondreis wandelen we over de Grote Muur, ontdekt u de keizerlijke hoofdstad Beijing en de moderne metropool Shanghai en bezoekt u het befaamde Terracottaleger in Xi'an. En wat te denken van de minder bekende, maar zeker niet minder mooie steden Luoyang, Nanjing, Suzhou en Hangzhou? "gegarandeerde vertrekdata. Prijzen zijn per persoon bij een bezetting van 2 personen. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/25980 Wie denkt dat China nog communistisch is, wordt op de Dag van de Arbeid snel uit de droom geholpen. De rode feestdag betekent massaal winkelen, terwijl de overheid Mercedessen en goudstaven uitdeelt. door onze correspondent Remko Tanis Li Jian Wei (22) is net twee uur aan het werk. Het is twaalf uur 's mid dags en hij heeft er nog veertien te gaan als tele foonverkoper in winkelcentrum Metro City in Sjanghai. Zijn vrij dag is erg letterlijk een dag van de arbeid, die doorloopt tot 02.00 uur zaterdagochtend. De eerste mei is een nationale feestdag in China, dat in naam nog altijd een socialistische staat is met boeren en arbeiders als funda ment. Op de Dag van de Arbeid gaat het daar al lang niet meer om. Nergens wordt met rode vaandels gezwaaid, nergens wordt het prole tariaat bezongen. In Sjanghai, Chi na's meest kapitalistische stad, is de balans helemaal omgeslagen. Daar wapperen vaandels met Mer cedessen en goudstaven erop. Lok kertjes om bewoners van de stad aan te moedigen op hun vrije dag lekker veel geld uit te geven. De lokale overheid heeft in Xujia- hui, een van de drukste winkelge bieden van de stad, een loterij ge organiseerd. Voor elke tweehon derd yuan (ruim twintig euro) die je hier uitgeeft, krijg je een lot. Er zijn drie Mercedessen C200 te win nen, of 150 goudstaven van twin tig gram. „Een stimulans om geld te laten rollen en zo het effect van de fi nanciële crisis te verzachten", is de uitleg van lokale bestuurders. Het ongewoon grote prijzenpakket kost de overheid zo'n tweehon derdduizend euro, belastinggeld ui teraard. De actie heeft succes, vertelt tele foonverkoper Li. Hij moet er zes tien uur achtereen voor werken. „Klanten die eerst alleen komen kijken, willen nu kopen als je ze vertelt dat ze een auto of goud kunnen winnen." Dankzij de loterij was het gisteren extreem druk in Xujiahui. Reden voor de winkels om voor het eerst tot na middernacht open te blij ven om op de Dag van de Arbeid zoveel mogelijk geld binnen te sle pen. En het werkt. Zhao Feng, een 27-jarige marketeer, is speciaal ge komen om geld uit te geven en die Mercedes te winnen. „Ik ga dui zend yuan uitgeven. Nog geen idee waaraan, maar zo krijg ik vijf loten en dus vijf keer zoveel kans om te winnen." De kans blijft klein, beseft hij. „Misschien is er helemaal geen auto te winnen, maar is het een truc van de over heid om de economie te helpen. Nou ja, een lot geeft mensen in elk geval hoop. Dat is ook al wat waard in deze tijd." Supermarktmanager Fang Yi Wen (26) heeft een laptop gekocht: het levert haar 29 loten op. Met z'n allen geld uitgeven vindt ze geen vreemde manier om de Dag van de Arbeid te vieren. „Veel mensen moeten elke dag werken, maar zijn vandaag vrij. Dan is het goed dat de overheid juist nu zo'n lote rij organiseert. Zo kun je arbeiders ook eren." De 36-jarige mevrouw Dong vindt het niets. „Belachelijk dat de overheid geld uitgeeft om auto's en goudstaven cadeau te doen. Belastinggeld moet naar za ken gaan waar iedereen wat aan heeft. Die grote winkels profiteren nu van de extra klanten, dus moe ten zij ook de loterij betalen." Dag van de Arbeid voor het eerst sinds 1977 op Taksimplein Istanbul. ISTANBUL - Rellen hebben in meer dere steden de viering van de inter nationale Dag van de Arbeid over schaduwd. In de Turkse stad Istan bul gingen de autoriteiten voor het eerst in jaren akkoord met een grote 1 mei-viering op het Taksim plein, nadat betogers slaags waren geraakt met de oproerpolitie. Ook' in Duitse steden ging het mis, maar hier is geweld op 1 mei bijna folklore. Istanbul beleefde gisteren een his torische 1 mei-viering. Voor het eerst in 32 jaar gaven de autoritei- Diverse gegarandeerde vertrekdata! Vertrekdata: 20 juni', 22 augustus', 19 september*, 3 oktober en 17 oktober Indonesië is een betoverende reisbestemming! KRAS.NL neemt u mee naar Java en Bali, waar historische stadjes, felgroene rijstvelden, het prachtige wereldwonder Borobudur, imposante vulkanen en langgerekte stranden op uw komst wachten. De eerste week staat in het teken van cultuur en natuur op het eiland Java, waar onder meer Jakarta, Bandung, Yogyakarta en de heilige vulkaan Bromo op het programma staan. Daarna nemen we de ferry voor de overtocht naar het godeneiland Bali. Hier verblijft u in een goed 3-sterren hotel aan het strand van de populaire badplaats Kuta om te genieten van zon en zee. "gegarandeerde vertrekdata. Prijzen zijn per persoon bij een bezetting van 2 personen. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/74759 Het waren honderd zware dagen voor de man in McLean, Virginia, die elke dag om zes uur opstaat, naar de Starbucks rijdt, twee grande lattes haalt - een voor zichzelf, een voor echtgenote Lynne - en de rest van de dag aan zijn memoires werkt. Elke regel die Dick Cheney schrijft, is bedoeld om zijn reputa tie in de geschiedenisboeken zeker te stellen, maar intussen zit in het Witte Huis een president die elke dag een stap verder zet in de ontta keling van wat hij - vooruit, sa men met George W. - in acht jaar opbouwde. En nu staat de teller alweer op honderddrie dagen; de tijd gaat door, de afbraak is niet te stuiten. Het volk is verliefd op Obama en de media - altijd al op de hand van links - zijn compleet op hol ge slagen: de Los Angeles Times be gon na negentig dagen al met de viering van het honderddagen- feest. Zware dagen zijn het. George - die overigens sinds januari maar één keer heeft gebeld - zegt dat Obama 'recht heeft op zijn zwijgen'; een president hoort zijn opvolger niet voor de voeten te lopen, of althans niet onmiddellijk. Maar als het land in gevaar is, is zwijgen onver antwoord. En het land is in gevaar. Guantanamo dicht, een kleuter schoolbehandeling voor terroris ten ('als je nu niet praat, blijf je maar na'), de ene hand uitgesto ken naar Iran, de andere naar Cu ba, excuses aan de verwijfde Euro peanen, door het stof voor de mos limwereld - de president wil aar dig gevonden worden. Maar als je dat wilt, moet je gospelzanger wor den, niet de leider van het land. Er zijn vijanden en die lachen om jouw aardigheid. Zelfheeft hij, Dick Cheney, zich nooit bekommerd om zijn popula riteit. Toen een televisiejournalist hem voorhield dat een grote meer derheid van de Amerikanen ge noeg had van de oorlog in Irak, antwoordde hij: „Dus?" Regeren is iets anders dan verzoeknummers draaien. Als niemand dat hardop durfde te zeggen, moest hij het maar doen. Twee weken na Obama's aantre- BOEK ONLINE of bel 0900-9697 i5cPm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 8