Stilstaan bij doden in oorlog 1 oud-personeei NF is nog on bekend Speciale containers voor kunststof Jachthaven Stavenisse zo goed als hersteld Reünie voor tv TT"1 1 1 J GGZ WNB B PZC Zaterdag 2 mei 2009 27 STAVENISSE - Het jachthaventje van Stavenisse is nen leggen ontbreekt nog", zegt Kees Smits, ha- oudste dochter die in een rolstoel zit. Een nieuw bijna volledig hersteld na de verwoestende brand venmeester van het jachthaventje. Wim en Linda schip is inmiddels in de maak, terwijl het oude af- op 28 november vorig jaar. „Alleen de meldzuil Moerland uit Stavenisse verloren bij de brand gebrande wrak nog steeds in het haventje ligt. voor passanten waarmee ze contact met mij kun- hun schip, dat ze net hadden verbouwd voor hun foto Willem Mieras halsteren - Landgoed Vrederust in Halsteren bestaat honderd jaar en houdt daarom 29 mei een reü nie voor alle oud-medewerkers van GGZ WNB (voorheen RIAGG, RIBW). De reünie begint om 09.00 uur met een circusvoorstelling. Na de lunch opent Hanja Maij-Weggen een nieuw zorgcentrum. Verder kunnen bezoekers kiezen tussen een muliculturele bazaar en een kunstroute. Tussendoor draait' in de gehoorzaal een nieuwe film over GGZ WNB. Oud-medewer kers die geen uitnodigingsbrief hebben gehad en toch willen ko men (één introducé p.p.),. kunnen zich tot 8 mei aanmelden via PeeVee@ggzwnb.nl. De kosten voor de reünie zijn vijf euro, dat is inclusief lunch, koffie en circusbe- zoek. www.ggzwnb.nl. Terneuzenaar wil met website bekendheid ziekte vergroten. door Paul Begijn terneuzen - Neurofibromatose is een vrij onbekende ziekte. Deze maand is de internationale bewust wording Neurofibromato- se-maand. David Oosterloo (21) uit Terneuzen doet zijn verhaal. In Zeeland kent hij geen mensen die dezelfde ziekte hebben. Het geeft de zeldzaamheid van zijn ziekte weer, die meerdere varian ten kent. Oosterloo heeft sinds zijn geboorte neurofibromatose, een chronische ziekte die zich voornamelijk uit in bulten en vlek ken die zich hechten aan de uitein den van de zenuwen. NF is een er felijke ziekte, waarbij kinderen van een NF-patiënt ongeveer vijftig procent kans maken om de ziekte ook te krijgen. Naast David heb ben ook zijn broer en vader de ziekte. „Mijn vader heeft een zwaardere vorm. Hij heeft meerde re operaties ondergaan, waaronder een long- en hersenoperatie. Een risicovolle operatie, die goed is af gelopen. Mijn broer heeft de ziek te in mindere mate en heeft geen uiterlijke kenmerken, maar hij is 'Vanwege de uiterlijke kenmerken word ik op straat vaak nagestaard' erg gesloten over de ziekte. Alleen mijn oudste broer heeft de aandoe ning niet gekregen." Voor neurofibromatose is nog geen geneesmiddel. „Doktoren tas ten nog in het duister over de ziek te. Alleen Limburg, Rotterdam en Gent hebben gespecialiseerde NF-teams." Oosterloo hoopt dat de ziekte meer bekendheid krijgt en er meer acceptatie komt. Met de NF-maand is een eerste stap ge zet. „Op straat word ik vaak aange keken en nagestaard. Omdat de ziekte vooral uiterlijke kenmerken heeft, denken mensen ook meteen dat je verstandelijk niet in orde bent. Maar ik kan net als ieder an der gewoon werken en autorijden, hoor. Wel word ik soms beperkt in mijn bezigheden door ver moeidheid, waardoor ik geen volle dige werkweek kan draaien." Hoewel Oosterloo positief is inge steld, heeft hij wel eens momen ten dat hij in de put zit. „Als mijn vrienden op stap gaan, is dat wel eens moeilijk. Toch heb ik veel aan mijn vrienden, we zoeken elkaar vaak op." Om de ziekte meer bekendheid te ge ven heeft Oosterloo de website www.watisnf.nl opgezet. goes - Op diverse plaatsen op de Bevelanden en Tholen wordt maandag tijdens de Nationale Do denherdenking stilgestaan bij de slachtoffers van de Tweede Wereld oorlog. Goes 19.15 uur Bijeenkomst in Grote of Maria Magdalenakerk met toe spraak en gedicht, 19.40 uur ver trek naar monument bij stadhuis, twee minuten stilte en kransleg ging- Kloetinge 19.30 uur bijeenkomst in Amiticia met toespraak, 19.40 uur stille tocht naar begraafplaats, twee mi nuten stilte en kranslegging 's-Heer Hendrikskinderen 19.30 uur verzamelen in De Poel- jeugd, toespraak. 19.50 uur: vertrek naar monument, twee minuten stilte en kranslegging. 's-Heer Arendskerke 19.15 uur bijeenkomst in zorgcen trum Poelwijck en toespraak, 19.55 uur kranslegging bij monument, twee minuten stilte. Heinkenszand 18.15 uur ontvangst in De Stenge, 18.30 uur vertonen eerste deel film over oorlog, 19.45 uur vertrek naar plaquette achter Rabobank, twee minuten stilte, 20.15 uur tweede deel film in De Stenge. Kapelle 18.35 uur afmars van station naar hervormde kerk, 19.00 uur herden kingsdienst, 19.50 uur ommegang, eregroet oud-militairen, twee mi nuten stilte en kranslegging, in kerk moment van bezinning Colijnsplaat 19.25 uur korte herdenking in de protestantse kerk, 20.00 uur twee minuten stilte bij monument aan de kerk en kranslegging. Yerseke 19.20 uur stille tocht vanaf vereni gingsgebouw De Haven naar het oorlogsmonument, 19.55 uur kranslegging, twee minuten stilte, toespraken en gedichten. Hansweert 18.45 uur verzamelen bij dorps huis Kaj Munk, 19.40 uur vertrek stille tocht naar gedenksteen op be graafplaats, twee minuten stilte, kranslegging, toespraken. Waarde 19.40 uur verzamelen in dorps huis, 19.55 uur vertrek naar monu ment, twee minuten stilte, toespra ken en kranslegging. Tholen-stad 19.15 uur verzamelen bij monu ment nabij Vossemeersepoort, 19.45 uur muziek, twee, minuten stilte, toespraken, kranslegging. door Harmen van der Werf goes - In Goes komen zestien on dergrondse containers voor het ge scheiden inzamelen van kunststof afval. Het college van B en W van Goes wil op die manier invulling geven aan een landelijke afspraak die de rijksoverheid, de Vereniging Neder landse Gemeenten en het bedrijfs leven 27 juli 2007 hebben gemaakt over gescheiden inzameling van kunststof verpakkingen. Wie iets in een kunststof verpakking in de winkel koopt, betaalt een speciale belasting. Alle opbrengsten daar van worden in een fonds gestort. Gemeenten die investeren in het gescheiden ophalen van kunststof verpakkingen, kunnen vervolgens bij dit fonds terecht voor een ver goeding. Landelijk is er nog een tijdje 'geru zied' over de hoogte van de vergoe ding, over hoe het kunststof moet worden ingezameld en welke soor ten kunststof het beste kunnen worden ingezameld. De kogel is nu door de kerk. Vanaf 1 januari 2010 zijn gemeenten verplicht om kunststof verpakking apart in te za melen. B en W van Goes hebben ervoor ondergrondse containers te plaat sen op strategische plekken, zoals winkelcentra. Met de aanschaf van de containers is 200.000 euro ex clusief btw gemoeid. De keuze is op ondergrondse containers geval len, omdat dit 'financieel het voor deligst is'. Goes krijgt straks per ton ingezamelde kunststof 475 eu ro en verwacht minder te moeten uitgeven aan de verwerking van restafval. Openingstijden maandag t/m vrijdag 09.00-17.30 uur, zaterdag 09.00-16.00 uur. Een droomkeuken is een compositie van een groot aantal componenten. Mooi, aansprekend, degelijk en praktisch. Bij Raab Karcher hebben wé drie topmerken onder één dak. Wordt het een prachtige designkeuken of een fraaie klassieke keuken. Onze medewerkers geven u graag advies bij het ontwerpen van uw droomkeuken. Laat u inspireren en bezoek onze showroom aan de Waldammeweg 2, Middelburg. Een afspraak maken met één van onze medewerkers kan natuurlijk ook, telefoon 0118 625 055. www.raabkarcher.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 83