Bouwers N57 volop aan de slag Onderzoek naar verdeling kosten voor zeesluis INTER BORG Grote drukte op Deltaweg door vakantieverkeer Containerreus komt zondag al Rondleiding streekdrachten Spinning voor het goede doel Uitnodiging KlarinetwegM Tel 0118-650004 Middelburg www.inter-borg.nl Industrieterrein Mortiere Wij maken graag uw bijzondere keuken, interieur en meubels op maat. Zin in een inspirerende afspraak over uw droomkeuken, meubel of inferieur? Wij laten u graag kennis maken mef de verschillende mogelijkheden die wij te bieden hebben. Alle berichtgeving over de Westerschelde op een rij www.pzc.nl/dossierwesterschelde PZC Zaterdag 2 mei 2009 2 5 MEUBELMAKERIJ BIJZONDER IN VORM Ten noorden van het Kanaal door Walcheren is tot nu nog niet zoveel te merken geweest van de aanleg van de N57. Dat is deze week wel veranderd. door Theo Ciele De zandauto's rijden de ze weken af en aan door Middelburg. Tien duizenden kubieke me ters zand, afkomstig uit de zuidelij ke bouwput van het aquaduct, worden tot half mei naar de noord zijde gereden. Dat zand wordt ge bruik bij de aanleg van de nieuwe N57 richting Gapinge. Deze maand is ook begonnen met de werkzaamheden voor de Kroo- neveldweg, die de schakel wordt tussen de Veerseweg en de N57. Voor die Krooneveldweg wordt ook een tunnel gemaakt. Op de plaats waar vroeger garage Dijkwel en de tijdelijke Super de Boer ston den, komt een rotonde waarmee de nieuwe Krooneveldweg wordt aangesloten op de Nassaulaan en de Veerseweg. Eind dit jaar is deze weg klaar en zal het doorgaande autoverkeer van Middelburg naar Veere over deze weg rijden. Dan kan begon nen worden met de bouw van het langzaamverkeerstunneltje in de Veerseweg onder N57. Ook de pol derwegen Prooijenseweg, de Gol- steinseweg en de Van 't Hofweg krijgen een tunneltje onder de N57. En verder wordt er zand ingere den in het noordelijke tracé van de N57. Heel veel zand, want in to taal is 300.000 kubieke meter no dig, 15.000 vrachtwagenladingen vol. Naast het zand uit de bouw De bouwputten voor de toeritten naar het aquaduct. Rechtsonder bedrijventerrein Ramsburg, linksboven buizen- handel Herstaco. luchtfoto Rijkswaterstaat putten van het aquaduct, wordt ook zand van elders, veelal per schip, aangevoerd. De aanvoer van al dat zand gaat tot september door. Aan de noordkant ligt het werk ook niet stil. In het weekeinde van 8 en 9 mei wordt bij Nieuw- en Sint Joosland de bypass van de A58 aangesloten. Het tunneltje voor fietsers en rouwstoeten on der die bypass is inmiddels openge steld. Vervolgens kunnen de nieu we viaducten in de A58 worden aangelegd. Ook langs de Nieuwlandseweg wordt een bypass gemaakt. Dat ge beurt na de zomer. GOES - Op de Deltaweg van Goes in de richting van Zierikzee was het gisteren bijna de hele dag bum per aan bumper rijden. Veel Neder landers die Koninginnedag nog in eigen dorp of stad hadden gevierd, komen een korte vakantie houden in Zeeland. Een medewerker van de meldka mer van de politie vertelde dat het gisterochtend al drukker dan nor maal was op de Deltawag en op an dere wegen naar de kust. De stoet auto's op de Deltaweg zwelde gis termiddag verder aan. Er stond op een gegeven moment een file van af de afslag Goes op de A58 naar de Deltaweg tot voorbij de afslag Oost-Westweg bij Kats op Noord-Beveland. „Het rijdt nog", zei de medewerker van de meldka mer in Middelburg gistermiddag rond vijf uur, „maar stapvoets." Hij had de indruk dat veel mensen wellicht op het laatste moment nog voor een korte vakantie naar Zeeland kwamen vanwege de goe de weersverwachtingen en omdat ze met 4 en 5 mei al vrij hadden genomen. VLISSINGEN - Containerreus MSC Danit komt volgens planning mor genochtend al over de Westerschel de naar Antwerpen, in plaats van maandag. De passage van Vlissin- gen is voorzien om 8.00 uur. Ruim drie uur later moet de MSC Danit bij de Berendrechtsluis in Antwer pen zijn. De MSC Danit is van het zelfde type als MSC Beatrice die begin april zoveel bekijks trok op de Westerschelde, maar de MSC Danit kan net iets meer containers vervoeren; 14.000 in plaats 13.798. AFWEZIG M.J. Oortman huisarts te Kloetinge 11 mei t/m 15 mei 2009 en vrijdag 22 mei 2009 WAARNEMING: dr Rijken tel: 0113-252797 dr Schruer tel: 0113-214373 m.u.v. 22 mei 2009 dr Schmeitz tel: 0113-257122 dr Schoot tel: 0113-215003 dr v.d. Stoep tel: 0113-257122 Voor avond-/nacht- en weekenddiensten: Huisartsenpost de Bevelanden Tel: 0900-1785 Nieuwe verdeelsleutel afhankelijk van profijt Gent en Terneuzen. door Wout Bareman TERNEUZEN - Vlaams premier Kris Peeters en staatssecretaris Tineke Huizinga van Verkeer en Water staat zijn het eens over het vervolg traject voor de bouw van de zee sluis in Terneuzen. Het kabinet van Peeters heeft meer details bekendgemaakt over de gemaakte afspraken. Op korte termijn wordt een commissie sa mengesteld die zich buigt over de kostenverdeling. Bij de bouw van de huidige zee sluis - in de jaren zestig - werd een verdeelsleutel van 80 - 20 gehan- PJJj Een commissie buigt zich over de kostenverdeling voor de bouw van een zeesluis in Terneu zen. Premier Peeters en staatsse cretaris Huizinga zijn het eens. teerd; Vlaanderen betaalde het leeuwendeel van de bouwkosten, Nederland niet meer dan twintig procent. Het is niet uitgesloten dat de verdeelsleutel nu eerder rich ting 60 - 40 zal gaan, afhankelijk van het profijt dat de havens van Gent en Terneuzen van de nieuwe sluis hebben. Peeters en Huizinga hebben afge sproken dat, zodra er duidelijk heid is over de gewenste verdeel sleutel, ook een besluit wordt ge nomen over het type sluis. Het Vlaams-Nederlandse Stakeholders Advies Forum (alle belanghebben den), dat nauw bij de verdere uit werking van de plannen wordt be trokken, sprak in januari voorkeur uit voor een 100.000 tonssluis, pal oostelijk van de huidige zeesluis. Die kost 970 miljoen euro. Vlaanderen investeert 590 miljoen en ook Gent wil een bijdrage leve ren. De rest moet Nederland bij passen. Eind dit jaar valt de beslis sing. GOES - Historisch Museum De Be velanden in Goes zet de wisselex positie Eén-dracht maakt Pracht za terdag 9 mei kracht bij met een rondleiding door een ervaren gids. Vanaf 13.30 uur vertelt de gids over de gebruiken en gewoontes in de streekdracht, bijvoorbeeld over de wijze waarop een jongen een meis je het hof kon maken. De wisselex positie gaat in op streekdrachten in beeldende kunst, goud en tex tiel. Aanmelden voor de rondlei ding kan op 0113-228883. GOES - Sportcentrum Fitland in Goes houdt zaterdag 9 mei een spinningmarathon voor het Konin gin Wilhelmina Fonds (KWF). Vanaf 10.00 uur geeft onder ande re Patrick Tolhoek een uur spin- ningles. De marathon duurt drie uur. De opbrengst wordt bij een ac tie van Fitland-leden Ben Ver beent en Rudy de Klerk gevoegd. Zij proberen op 4 juni in teamver band ten bate van het KWF zes keer op een dag de Alpe d'Huez te beklimmen. OOSTERSCHELDEZIEKENHUiZEN till Ziekenhuis Walcheren Informatiebijeenkomst Ziekenhuis Walcheren en de Oosterscheldeziekenhuizen hebben toestemming om te fuseren. De komende jaren gaan zij de ziekenhuiszorg anders organiseren en verbeteren. De ziekenhuizen nodigen u uit voor een informatiebijeenkomst hierover. Deze bijeenkomst kent een open agenda waarbij er volop gelegenheid is om vragen te stellen. Namens de ziekenhuizen zijn aanwezig de voorzitters van de medische staf- besturen en voorzitter van de Raad van Bestuur a.i. Prof. dr. P.A.M.Vierhout. Wanneer? Dinsdag 12 mei 2009 Hoe laat? Van 17.30 tot 19.00 uur Waar? Grand Hotel Arion, Boulevard Banckert,Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 81