De naam Waggel past er bij Politie ziet toe op gebruik drank en drugs bij Bevrijdingsfestival Af INTER BORG Uitnodiging Alle berichtgeving over de Westerschelde op een rij www.pzc.nl/dossierwesterschelde S PZC Zaterdag 2 mei 2009 25 MEUBELMAKERIJ .Wij maken graag uw bijzondere keuken, interieur en meubels op maat. Zin in een inspirerende afspraak over uw droomkeuken, meubel of interieur? Wij laten u graag kennis maken met de verschillende mogelijkheden die wij te bieden hebben. Klarinetwegl4 Tel 0118-650004 Middelburg www.inter-borg.nl Industrieterrein Mortiere Schouwen-Duiveland kent een flink aantal huizen en boten met opvallen de namen. In deze serie worden ze verklaard. Bruënaar vaart in Noorse sloep op de Grevelingen. door Marijke Vael BRUINISSE - Als hij vanaf de steiger in het gangboord stapt, doet het schip zijn naam direct eer aan. „Hij kan de grootste boeggolven aan, maar wanneer de golfslag van de zijkant komt, begint hij te dei nen", verklaart Herman Lemm uit Bruinisse. Vanwege die eigenschap noemde hij zijn Noorse sloep naar veer man Wannes Waggel uit de Olie B. Bommelstrips van Marten Toon der. „Uitsluitend Waggel, zonder Wannes, want Wannes Waggel is een dierennaam. Dat vind ik niet bij een vaartuig passen, hoewel mijn schip wel het vrolijke karak ter van deze stripfiguur heeft. Het is altijd goed geluimd." De-75-jari- ge oud-Rotterdammer kocht de boot nadat hij tien jaar geleden in het vissersdorp kwam wonen om, na zijn werkende leven, de hecti sche stad te ontvluchten. De keuze viel op Bruinisse vanwe ge de golfbaan waar hij vlakbij kon wonen. Maar toen Herman het dorp ging verkennen, ontdekte hij, zittend op een bankje aan de Vis sershaven, de charme van het wa ter. „Toen ik al die boten op de Grevelingen zag, dacht ik: wat een schitterend gezicht. Het moet toch heerlijk zijn om te varen." Dat gevoel bleef en na ruim een jaar zoeken vond hij in Nieuw koop de boot die hem beviel: een Noorse Saga sloep van 6,5 meter met een halfopen kajuit met slaap- en eetvoorzieningen. „Het is een korte boot met een kiel over de volle lengte. Daardoor is hij zo stabiel dat je er zelfs mee naar Engeland zou kunnen." Maar zo ver gaat Herman niet. Nadat hij van een vriend leerde varen, merk te hij aan den lijve dat het ook op de Grevelingen behoorlijk kan spo- 'Deze boot heeft het karakter van stripfiguur Wammes Waggel' ken. „Wc werden midden op het water overvallen door een flinke storm. Het was ineens noodweer. Gelukkig kwamen we veilig in de haven." Door dat avontuur ontstond bij de kersverse watersporter het idee om het schip, dat naamloos was toen hij het kocht, Waggel te noe men. „Tijdens die storm dobberde de boot als een notendop op de golven. Maar ook bij rustig weer, in de haven, begint hij gelijk te waggelen wanneer je er op stapt. Daarom vraag ik mensen, die mee gaan varen, altijd om direct te gaan zitten. De naam Waggel past precies bij deze boot." Herman Lemm die zijn, uit eind ja ren tachtig daterend, vaartuig met veel plezier opknapte en aanpaste aan zijn wensen, omschrijft zich zelf als een 'mooi weervaarder'. „De Grevelingen heeft mijn voor keur. In één dag kun je precies een rondje doen. Ik vaar ook wel eens het Zijpe op, naar de Oosterschel- de. Maar nooit te ver, want hoe langer je vaart, hoe meer afstand je moet afleggen eer je weer terug bent. Ik wil ook nog eens naar Tholen of Sint Philipsland varen. Maar alleen bij mooi weer, anders zit ik liever thuis." De reacties die Herman op de naam van zijn boot krijgt, zijn vaak geamuseerde. „Mensen vin den het grappig en vragen of de boot eigenlijk Wammes Waggel heet. Dan leg ik uit dat dit niet het geval is, maar dat hij wel het karak ter van die stripfiguur heeft." CuliVivre start met culinaire cruise SCHARENDIJKE - Erik van Dalen en Janita Dalebout uit Scharendijke zijn met het bedrijf CuliVivre be gonnen met het aanbieden van een culinaire cruise voor een privé- diner of zakelijke trip. Met deze cruise aan boord van MY 'De Ruyter' mikt eigenaar Erik van Dalen op de genieter van het wat luxere eten. Van Dalen heeft jarenlang restau rant Katseveer in Wilhelminadorp gerund en kookt sinds enige tijd op locatie, bij bedrijven of bij men sen thuis. Cezingspedagoog opent praktijk Lume ZIERIKZEE - Anton Thijssen uit Zie- rikzee is een praktijk voor gezins- pedagogiek gestart. Praktijk Lume biedt op holistische wijze onder steuning bij onder meer leer- en opvoedingsproblemen, testen van allergieën en traumaverwerking en hypnotherapie. Thijssen is op meerdere terreinen binnen de orthopedagogiek werk zaam geweest. Hij richt zich met zijn praktijk op het voorkomen van een te vroege diagnostiek en de invloed van voeding op gedrag en mens. Arrangementen rond Zonnemaire ZONNEMAIRE - Digna van den Broek van Zonnemaire Vakanties heeft een paar speciale arrange menten rond haar woonplaats op gezet voor toeristen. Een 'fly-dive arrangement' is een combinatie van duiken in de Gre velingen met een rondvlucht bo ven het eiland en een verblijf in een vakantiehuisje. Ook zijn rond Zonnemaire één- of meerdaagse wandelarrangementen mogelijk met de naam 'gemoedelijk Schou wen-Duiveland'. OOSTERSCHELDEZI EKEN HUIZEN li <iiiil Ziekenhuis Walcheren Informatiebijeenkomst Ziekenhuis Walcheren en de Oosterscheldeziekenhuizen hebben toestemming om te fuseren. De komende jaren gaan zij de ziekenhuiszorg anders organiseren en verbeteren. De ziekenhuizen nodigen u uit voor een informatiebijeenkomst hierover. Deze bijeenkomst kent een open agenda waarbij er volop gelegenheid is om vragen te stellen. Namens de ziekenhuizen zijn aanwezig de voorzitters van de medische staf- besturen en voorzitter van de Raad van Bestuur a.i. Prof. dr. P.A.M.Vierhout. Wanneer? Dinsdag 12 mei 2009 Hoe laat? Van 17.30 tot 19.00 uur Waar? Grand Hotel Arion, Boulevard Banckert.Vlissingen VLISS1NGEN - Het mag dan een dag zijn om de vrijheid te vieren, over matig drank- en drugsgebruik is op het Vlissingse Bevrijdingsfesti val niet gewenst. Politie en ambte naren zien daar streng op toe. Binnen het festival- en horecage- bied zijn ook aanstaande dinsdag weer glas en blik verboden. Ook op de terrassen; bier gaat in beker tjes. Bezoekers mogen niet zelf drank meenemen. Medewerkers van de politie en de gemeente Vlis- singen houden een oogje in het zeil, om erop toe te zien dat er geen drank wordt geschonken aan jongeren onder de zestien jaar en dat sterke drank alleen wordt ver kocht aan achttienplussers. Ook gelden, in verband met het op- en afbouwen van het festival, tussen vandaag 8.00 uur en don derdag 7 mei 8.00 uur afwijkende verkeersmaatregelen. Deze wor den ter plekke aangegeven in de straten die vallen onder het festi val- en horecagebied: Zeilmarkt, Nieuwendijk, Arsenaalplein, Oran- jedijk, Rondeel, De Ruyterplein, beursplein en Bellamypark. Op Bevrijdingsdag zeifis het festi valterrein - en de Nieuwendijk ter hoogte van de Nieuwendijk/Zeil- markt - vanaf 8.00 uur afgesloten voor verkeer. De Hellebardierstraat is noodroute voor hulpdiensten. Herman Lemm: „In één dag kun je met de Waggel precies een rondje Grevelingen doen. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65