De tweede klasse lonkt Hoek wacht moeilijke opgave bij Kozakken Boys z PZC Zaterdag 2 mei 2009 3 7 De Rapide-trainers Frank van Campenhout (links) en Mark-Jan de Jonge op het nieuwe terrein, dat nu nog braak ligt. foto Camile Schelstraete Hockeysters Rapide kunnen historie schrijven. door Peter van Kouteren HULST - De champagne staat nog niet koud, maar eigenlijk kan het voor de hockeysters van Rapide niet meer fout gaan. De Hulster formatie leidt in de derde klasse met een comfortabele voorsprong op Prinsenbeek en heeft aan één punt uit de resterende drie duels voldoende om het kampioenschap te vieren. Morgen om 12.45 uur neemt Rapi de het op tegen het laag geklasseer de Shot uit Tilburg. Frank van Campenhout, assistent-trainer, be seft dat deze degradatiekandidaat de punten hard nodig heeft en weet dat naarmate het kampioen schap meer in zicht is gekomen de nervositeit is toegenomen. „Maar de tweede klasse lonkt en daar kij ken we wel naar uit", zegt hij, ver trouwend op een goede afloop. Trainer Mark-Jan de Jonge bestem pelt het kampioensduel als een aparte wedstrijd, „ik ben zelf vrij Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser moet veel spelers missen. door Frits Bakker HOEK - De vleugels van Gaby De- manet strekken zich over een paar weken uit over zijn nieuwe club in België, maar met Hoek wil de ver trekkende trainer nog aanzetten voor een eindsprint die naar de tweede plaats moet leiden. Dat zal moeten gebeuren met een ver zwakt elftal. relaxt en heb redelijk wat ervaring met wedstrijden waar meer druk op ligt. We zullen zeker geen gek ke dingen doen als samen brun chen of zo. We willen het zo veel mogelijk benaderen als een gewo ne wedstrijd, hoewel het dat toch niet helemaal zal worden." Rapide kan morgen in eigen huis geschiedenis schrijven, als promo tie naar de tweede klasse wordt ge realiseerd. Kort na de oprichting in 1947, in de tijd dat nog met ge mengde teams werd gespeeld, kwam de club uit Hulst eveneens in de tweede klasse uit. De Mixed Hockey Club uit Hulst speelde bij de vrouwen echter nooit eerder in de tweede klasse. De op handen zijnde promotie komt voor velen onverwacht snel. Rapide werd twee jaar geleden kampioen van de vierde klasse, kende vorig seizoen in de derde klasse een stroeve start en legde in de tweede competitiehelft de basis voor een ijzersterk seizoen, waarin dit jaar dertien keer op rij werd ge wonnen. De Jonge en Van Cam penhout schrijven het succes voor al toe aan een toegenomen sco- De Zeeuwse hoofdklasser moet het vanmiddag in de uitwedstrijd tegen Kozakken Boys doen zonder de al lang uitgeschakelde Gideon Imagbudu de geschorsten Michael Kone en Stijn Mahieu en de gebles seerden Joan van Belzen en Regi- lio Pinas: „Het wordt zeker niet makkelijk", verwacht Demanet, „omdat de te genstander niet helemaal veilig is. Die zal er dus alles aan doen om van ons te winnen. Wij moeten het anders doen dan vorige week in Putten, toen we te veel wilden rend vermogen. „We creëerden vo rig seizoen in de eerste wedstrij den enorm veel kansen, maar scoorden niet", vertelt Frank van Campenhout. Mark-Jan de Jonge: „We hadden soms pech, werden nog wel eens afgebluft en verloren veel wedstrijden met een doelpunt verschil. De resultaten waren in het begin niet geweldig. In het be gin werd hockey als een leuke hob by beschouwd, waarbij iedereen moest spelen. Na de winterstop hebben we besloten dat de sterk ste elf zouden beginnen. Nee, het is niet moeilijk om keuzes te ma ken. Daar ben je als coach nu een maal voor. Bovendien mag je in het hockey doorlopend wisselen. Dat is in dat opzicht wel een voor deel." Van Campenhout: „Vorig seizoen begon de scoringsmachine na de winst op onze concurrent Tempo te draaien. De posities en taken wa- De hockeysters van Rapide kun nen morgen kampioen worden in de derde klasse. De formatie uit Hulst heeft nog slechts één punt nodig voor de titel. meespelen en de eigen organisatie verwaarloosden. De tactiek die voor Hoek het meest rendeert is de ruimtes beperken en succesvol tegenprikken." Hoe scherp hij de ploeg kan hou den, is niet in te schatten. „Ik dacht vorige week ook dat ieder een er klaar voor was. Maar na die periode is er toch iets ingeslopen waar je als trainer geen vat op hebt. Mijn motivatie is onvermin derd, ik wil het heel graag afslui ten met die tweede plaats. We heb ben ook de laatste thuiswedstrijd ren bekend en we merkten dat de ploeg steeds beter op elkaar in gespeeld raakte. Tegenstanders te gen wie we het moeilijk hadden gehad, rolden we na de winter op." Rapide borduurde in de voorberei ding op een nieuwe jaargang op de ingeslagen weg voort en legde tij dens een trainingskamp in Naald wijk de basis voor een succesvol seizoen. In de voorbereiding werd van geen enkele tweedeklasser ver loren, waarmee vooral vertrouwen werd getankt. De Jonge: „De basis is met vijftien speelsters wat bre der dan vorig seizoen en de speel sters zijn redelijk gelijkwaardig. Conditioneel en technisch zijn we sterker geworden. We willen met een goede opbouw van achteruit aanvallend hockey spelen." Na een nederlaag en een gelijkspel volgde afgelopen zondag een over tuigende 5-0-zege, waardoor in het thuisduel met de hekkensluiter uit Tilburg een gelijkspel volstaat voor de titel. Frank van Campenhout: „Als we in een hoog tempo spelen, speel je dat soort ploegen vaak ka pot." tegen Geinoord nog in ons achter hoofd, dus dat moet lukken." Joan van Belzen en Michael Koné zullen de twee laatste wedstrijden niet meer meemaken. De keeper, die deze week zijn verblijf bij Hoek heeft verlengd, heeft last van een blessure aan de pols, die vori ge week in het begin van de wed strijd na een contact met een te genstander weer opspeelde. Michael Koné liep tegen een rode kaart op en moet in de uitwed strijd tegen Kozakken Boys een schorsing uitzitten. Kerkhove in halve finales dubbelspel SALSOMACGIORE - De Zierikzeese tennister Lesley Kerkhove en haar dubbelpartner Richel Hogenkamp zijn zonder te spelen doorgedron gen tot de halve finales van het ITF-jeugdtoernooi in Salsomaggio- re. De twee speelsters hadden in de achtste finales een bye. Vervol gens kregen ze een walk-over van een Oekraïens koppel. Kerkhove en Hogenkamp nemen het nu op tegen een Zwitsers/Italiaanse duo. KNVB straft Deurne, degradatie dreigt ZEIST - Deurne moet vrezen voor degradatie naar de eerste klasse van het amateurvoetbal. De KNVB legde de Brabantse hoofd klasser gisteren zes strafpunten op. Deurne stelde in de wedstrijden te gen Venray (2 april) en Baronie (13 april) Sergei Temrjoekov op. De voormalig speler van PSV en FC Eindhoven meldde zich echter bui ten de reguliere overschrijvingspe riode aan bij de hoofdklasser. Afwezigen en blessures AZW (Heinkenszand-thuis). Afwezig: Romano van Over- meire, Jochem Marcus en Sean Verhage (allen geblesseerd), Emanuel Pauwels, Jordy Mor tier, Carlo Huijser (tweede elf tal). Bijzonderheid: Voor AZW, dat vorige week de derde-pe- riodetitel behaalde, staat er niets meer op het spel. Het nog in degradatiegevaar verke rende tweede elftal krijgt daar om voor één keer voorrang. Terneuzen (Haarsteeg-thuis). Afwezig: Fabian Wilson en Ser ge Merckx (geblesseerd). Bijzonderheid: Omdat Terneu zen al zeker is van deelname aan de nacompetitie is het duel met Haarsteeg van geen enkel belang meer. „Een trai ningspartij", meent trainer Ar- dian Lekaj. Aardenburg (Coes-uit). Afwezig: Rick van de Voorde (geblesseerd). Bijzonderheid: Aardenburg speelde zich vorige week door een 3-3-gelijkspel tegen"Halste- ren veilig. Bij winst op Goes kan de ploeg nog wel één plaats op de ranglijst stijgen. HVV'24 (BSC-uit). Afwezig: Bart Rijckaert, Robin McTaggart (beiden geschorst), Christof Praet, Robbert van Driessche, Niels Breijaert en Kieran O'Shea (allen gebles seerd), Jorden Takkidine (vakan tie). Bijzonderheid: HW'24 hecht aan het duel met BSC geen en kele waarde, ook al om het tweede elftal, dat zondag moet winnen om een beslissingswed strijd tegen Baronie 2 af te dwingen om de titel in de reser ve eerste klasse, niet te ver zwakken. Steen (Dosko-thuis). Afwezig: Jochem Goethals (ge schorst). Bijzonderheid: In het duel met Dosko neemt Eddy van de Bosch na zeventien seizoenen afscheid van het eerste elftal. De 35-jarige middenvelder doet een stap terug en komt vanaf volgend seizoen uit in het derde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57