Deel Groede is gedrag boeren beu Gemeentebelangen vreest afstoten zwembad Regionale herdenking 4 mei urn £1 Lange Jan verhuist naar nieuwe plek PZC Zaterdag 2 mei 2009 2 7 Aanhoudingen na vechtpartij Terneuzen terneuzen - Donderdag om 22.00 uur werd in de Nieuwstraat in zijn woonplaats een 28-jarige Terneuze- naar aangehouden. Dit gebeurde nadat hij tijdens een vechtpartij, waarbij vijf personen waren be trokken, een 29-jarige medewerker van een horecabedrijf enkele ke ren had geslagen. Eerder die dag had de man een toegangsverbod gekregen wegens vervelend ge drag. Kort na de vechtpartij werd nog een betrokkene, een 27-jarige Terneuzenaar aangehouden. Weer containerreus voor haven Antwerpen vlissingen - Containerreus MSC Danit vaart morgenochtend al via de Westerschelde naar Antwer pen, in plaats van maandag. De passage van Vlissingen is voorzien om 8.00 uur. Drie uur later wordt de Danit bij de Berendrechtsluis in Antwerpen verwacht. Het schip is hetzelfde type als de MSC Beatri ce die begin april veel bekijks trok op de Westerschelde. De Danit kan net iets meer containers ver voeren; 14.000 in plaats van 13.798. Tegenbeweging om voordelen Waterdunen te benadrukken. door Frank van Cooten GROEDE - Een groep inwoners van Groede komt in het geweer tegen het gedrag van boeren in en rond om de Oud Breskenspolder die al les doen om natuur- en recreatie project Waterdunen tegen te hou den. Als tegenbeweging is de werk groep Groede-Waterdunen opge richt om via voorlichtingsbijeen komsten en de uitgave van drie boekjes de schoonheid van Water dunen en de meerwaarde van dit project voor Groede te benadruk ken. „Je kunt de boeren niets kwalijk nemen maar ze denken dat het nog honderd jaar geleden was toen de hereboeren het nog voor het zeggen hadden in de streek. We ergeren ons aan hun gedrag. Ze oyerschreeuwen de tent als het over Waterdunen gaat", zegt voor zitter Ruud Muusze. „Ze zijn zich met hun argumenten om tegen Waterdunen te zijn onvoldoende bewust van de huidige verhoudin gen. Zij stellen dat zilte natuur alle maal ellende is. Waterdunen is juist een prachtig project waar met twintig hectare aquacultuur ook kansen zijn voor de boeren. Ik kan er met mijn verstand niet bij dat jonge boeren daar niet op in willen spelen." Muusze ergerde zich ook aan de enquête in opdracht van land bouworganisatie ZLTO om aan de De onlangs opgerichte werk- groep Groede-Waterdunen komt in het geweer tegen een groep boeren die alles doet om dit pro ject tegen te houden. weet te komen hoe de inwoners denken over Waterdunen. Muusze vond de vraagstelling zeer sugges tief „Dat het merendeel tegen Wa terdunen zou zijn, is een grote leu gen. Tachtig procent van de inwo ners van Groede is in ieder geval groot voorstander van Waterdu nen." De werkgroep belegt zes intensie ve voorlichtingsbijeenkomsten. De eerste was onlangs, de tweede is in oktober. Ook worden vanaf 2010 gedurende drie jaar drie boek jes uitgegeven. „Groede moet de kansen pakken. Het dorp ligt immers twee kilome ter van de nieuwe plas zout water met slikken en schorren. We gaan plannen ontwikkelen om Groede voor te bereiden op Waterdunen. Zoals een gedeeltelijk autovrij cen trum en fiets-, wandel- en ruiter paden. De nieuwe toeristen moe ten zich welkom voelen." Fractievoorzitter Gijsel wil bad Aardenburg open houden. door Frank van Cooten AARDENBURG - De fractie van Ge meentebelangen in de Sluise ge meenteraad is bang dat de gemeen te vanwege de financiële beslom meringen om termijn het gemeen telijk zwembad in Aardenburg af stoot. „Het mag toch niet zo zijn dat het op orde brengen van de belabber de financiële situatie zal leiden tot de sluiting van dit zwembad", stelt fractievoorzitter William Gijsel in een brief aan het college van burge meester en wethouders. Gijsel wijst op de grondige renova tie van het buitenbad vorig jaar." „Tientallen bedrijven gaven het zwembad de facelift die het hard nodig had. Heel deze actie is voor de gemeente Sluis zonder kosten verlopen." Gijsel dringt er daarom bij het col lege op aan alles in het werk te stel len het voortbestaan van het bad voor de lange termijn te waarbor gen en een meer dan vijfig-jarige traditie te laten voortbestaan. Gijsel vraagt het college wat de exacte plannen zijn van het colle ge met het enige open lucht zwem bad van de gemeente Sluis, Het zwembad is in ieder geval de ze zomer open van 16 mei tot 6 september. In veel plaatsen in de regio zijn op 4 mei plechtigheden in het kader van Nationale Dodenherdenking. De programma's zijn: Gemeente Terneuzen Axel 19.00 uur Aankomst op begraafplaats Burchtlaan, kranslegging bij oorlogsgra ven, afroepen van namen gesneuvelden; 19.45 uur Vertrek 'stille tocht' vanaf stad huis naar Pools Monument; 20.02 uur kranslegging, aansluitend naar Protestant se Kerk voor herdenkingsbijeenkomst. Biervliet 19.45 uur Samenkomst bij monument Paulinahaven, kranslegging; 20.30 uur bloemlegging bij herdenkingsplaquette. Koewacht 19.30 uur Herdenking in de rk-kerk met als thema: 'Vrijheid en Identiteit', bloem legging en défilé langs gedenkplaat en het graf van de Poolse soldaat. PhnDippirae 19.00 uur Herdenking bij het oorlogsmo nument aan de Isabellahaven. Sas van Gent 19.45 uur Samenkomst rk-kerk; 20.02 uur Voorlezen namen oorlogsslachtoffers; 20.20 uur rouwmars naar Monument Kei zer Karelplein, kranslegging en défilé. Terneuzen 18.40 uur Bijeenkomst in Grote Kerk; 19.20 uur Stille tocht vanaf Markt naar Monument aan Westsluis, 20.02 uur kranslegging en defilié. Zaamslag 19.30 uur Stille tocht vanaf Plein naar Poolse brug. 20.02 uur. Kranslegging. Gemeente Hulst Hulst 19.00 uur, samenkomst in Basiliek. 19.30 uur bloemenhulde bij gedenkplaten van Hulsterse Gevallenen en Poolse bevrij ders, aansluitend stille tocht naar het Mo nument aan de Glacisweg, kranslegging. Kloosterzande 18.30 uur dienst in hervormde kerk; 19.15 uur plechtigheid op Hof te Zande- plein, kranslegging bij oorlogsgraven op begraafplaats, gevolgd door herdenking monument Hof te Zandeplein Graauw 19.30 uur stille tocht vanaf dorpsplein naar begraafplaats, kranslegging. GEMEENTE SLUIS Aardenburg 19.00 uur Dienst in St.Baafskerk 19.40 uur Stille tocht naar begraafplaats 20.20 uur Bloemenhulde bij oorlogsgraven. Breskens 19.10 uur Samenkomst Protestantse Kerk; 19.40 uur stille tocht; 20.10 uur Rondgang langs de oorlogsgraven en bloemlegging. Cadzand 19.30 uur Samenkomst in hervormde kerk; 19.45 uur stille tocht naar begraaf plaats, bloemlegging en défilé. Hoofdplaat 19.30 uur Samenkomst in dorpshuis 20.05 uur kranslegging bij monument. Oostburg 18.45 uur herdenkingsdienst in hervorm de kerk; 19.35 uur: 'Stille tocht' vanaf het Kerkplein naar de begraafplaats aan de Oudestad; 20.03 uur kranslegging en défi lé bij het Monument 1944. Retranchement 19.15 uur Samenkomst in het dorpshuis; 19.30 uur Herdenking bij het monument. Schoondijke 19.00 uur Dienst in Protestantse kerk; 19.45 uur Stille tocht naar monument op begraafplaats; 19.55 uur Bloemenhulde. Sluis 19.00 uur Samenkomst in Belfort; 19.45 uur Bijeenkomst op Groote Markt; 20.03 uur Bloemenhulde bij oorlogsmonument. AANNEMINGSBEDRIJF NIEUWBOUW VERBOUW ONDERHOUD REPARATIE KUNSTSTOF RAMEN EN DEUREN ALUMINIUM RAMEN-ROLLUIKEN-ZONWERING mado^ VEKA Tel. 0115-491282 heroal www.haers.net MIDDELBURG - Medewerkers van Mini Mundi in Middelburg hebben gisteren de Lange Jan op zijn plek gezet in het familiepretpark. De toren was het 'kroonjuweel' van Miniatuur Walcheren. De toren heeft een rijke historie. Een voorloper van het huidige model werd in 2001 door brand ver woest. Madurodam leende vervolgens haar Lan ge Jan tijdelijk uit aan Middelburg. In 2004 werd het huidige model van de Lange Jan geplaatst. Op 15 mei wordt Mini Mundi officieel geopend door burgemeester Koos Schouwenaar. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51