Zeeland Mensen met de ziekte Geven en nemen Commissie onderzoekt kostenverdeling zeesluis M (9oöt, Weot, id puzzel het deót Bijster Fietser zwaar gewond bij val over bord 22 I Zaterdag 2 mei 2009 PZC Nieuwe verdeelsleutel afhankelijk van profijt Gent en Terneuzen. door Wout Bareman terneuzen - Vlaams premier Kris Peeters en staatssecretaris Tineke Huizinga van Verkeer en Water staat zijn het eens over het vervolg traject voor de bouw van de zee sluis in Terneuzen. Het kabinet van Peeters - heeft meer details bekendgemaakt over de afspraken die daarover zijn ge maakt. Op korte termijn wordt een commissie samengesteld, die zich buigt over de kostenverdeling. Bij de bouw van de huidige zee sluis - in de jaren zestig - werd een verdeelsleutel van 8o - 20 gehan teerd; Vlaanderen betaalde het leeuwendeel van de bouwkosten, Nederland niet meer dan 20 pro cent. Het is niet uitgesloten dat de verdeelsleutel nu eerder richting 60 - 40 zal gaan, afhankelijk van het profijt dat de havens van Gent en Terneuzen van de nieuwe sluis hebben. Peeters en Huizinga heb ben afgesproken dat, zodra er dui delijkheid is over de gewenste ver deelsleutel, ook een definitief be sluit wordt genomen over het type sluis. Het Vlaams-Nederlandse Sta keholders Advies Forum (alle be langhebbenden), dat overigens ook nauw bij de verdere uitwer king van de plannen wordt betrok ken, sprak in januari voorkeur uit voor een 100.000 tonssluis, pal oos telijk van de huidige zeesluis. Die kost 970 miljoen euro. Vlaanderen investeert 590 miljoen en ook Gent wil een bijdrage leveren. De rest moet Nederland bijpassen. Eind dit jaar valt de definitieve be slissing. Tunnelkoker Zelzate dicht voor herstel zelzate - De zuidelijke koker van de kanaaltunnel bij Zelzate gaat vanaf maandag 4 mei een maand dicht. De Vlaamse dienst Wegen en Verkeer voorziet het wegdek van een nieuwe top- en onderlaag, de voegen in de tunnelwand wor den hersteld en er wordt een lek gedicht. Vorig jaar werden soortge lijke reparaties uitgevoerd. Het ver keer wordt door de noordelijke ko ker geleid. 'Doktoren tasten nog in het duister over de ziekte. Sommigen hebben zelfs nog nooit van de ziekte gehoord' Lonink onthult beeld majoor Bosshardt terneuzen - Burgemeester [an Lo nink van Terneuzen verzorgt zater dag 9 mei de onthulling van het borstbeeld van majoor Bosshardt op het naar haar vernoemde plein tje in de Temeuzense binnenstad. Met het beeld van Brabantse kun stenaar los Dingemans wil de Ter- neuzense Leger des Heilsdivisie de in 2007 overleden.majoor eren. De onthulling vindt plaats om 15 uur. Klimaattentoonstelling in Axelse watertoren Graafjansfeesten zien af van verhuizing axel - In de watertoren van Axel is tot en met zaterdag 27 juni een expositie te zien over klimaat-en klimaatveranderingen. Voorts is er een kleine expo ingericht waaruit kan worden opgemaakt wat de ef fecten van de klimaatveranderin gen zijn voor de inheemse flora en fauna. De tentoonstellingen zijn te bezichtigen woensdag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17 uur en op zaterdagen van 13 tot 16.30 uur. westdorpe - De organisatoren van de Graafjansfeesten in West- dorpe zullen op 5 tot en met 7 juni hun tenten als vanouds op slaan'op het fetsivalterrein aan de Molenstraat. Vorig jaar bleek het dorpsfeest het terrein eigenlijk ont groeid te zijn. Even dacht de orga nisatie om het meerdaagse evene ment te verkassen naar de andere zijde van het dorp, maar daar is toch maar van afgezien. David Oosterloo uit Terneuzen hoopt dat mensen hem minder nastaren door zijn ziekte meer bekendheid te geven. www.lekkerpuzzelen.nl Wandelvierdaagse in Sas van Gent sas van cent - De wandelavond- vierdaagse in Sas van Gent wordt dit jaar gehouden van 25 tot en met 28 mei. Plaats van vertrek is scoutinggebouw De Kwet aan de Sasse Sportkade. Vertrokken wordt tussen 18 en 19 uur afhanke lijk van de te lopen afstand. Deel nemers kunnen kiezen voor een route van 5, 10 of 15 kilometer door en rond de kanaalstad. ZEEUWSE Onlangs maakten we in deze ru briek melding van de omzwervin gen van de burgemeester van de grootste gemeente van Zeeland. Toen hij, op weg naar een bijeen komst in buurgemeente Sluis, een goede kennis aan de lijn kreeg en die zijn reisdoel meedeelde, ontdek te hij tot zijn verbijstering dat hij zich in de Westerscheldetunnel be- Tip? redactie@pzc.nl vond. Tikje uit de koers dus. Maar ook zijn wethouders zijn het spoor soms bijster. Toegegeven, ze zijn dag en nacht in touw voor de burger, maar dan nog... Neem nu de wethouder van onderwijs. Die vond zichzelf, met de auto op weg naar huis na een lange vergade ring in Goes, terug ter hoogte van het oude Veerplein in Kruiningen. hulst - De politie Zeeland onder zoekt de oorzaak van een ernstig ongeval in de nacht van woensdag op donderdag in de Hontenis- sestraat in Hulst. Omstreeks half vier 's morgens kwam een 62-jarige fietser, die in het gezelschap van zijn vrouw van Hulst richting Walsoorden reed ten val over een markeringsbord. Dat was eerder door onbekenden dwars over het onverlichte fiets pad gelegd. Ondanks zijn fietsverlichting merk te de man het bord te laat op. Hij kwam zwaar ten val en liep daar bij zware hoofdwonden op. De man werd per ambulance overge bracht naar de huisartsenpost in Terneuzen, waar zijn wonden wer den gehecht. De politie is op zoek naar getui gen, die hebben gezien dat het bord uit de grond werd getrokken en op het fietspad werd gelegd. Jan Klaassen en Rachel de Blaeij (beiden 80) uit Hoek zijn zestig jaar ge trouwd. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 46