PZC 33 Hoogerland mag nu de benen sparen KUNSTSTOFKOZIJNEN www.fppoortvliet.nl i iff fa 37 ,V 34 en 35 "<r' f Colmar Hockeysters Rapide staan op drempel van tweede klasse Kredietcrisis komt in Nederlands clubvolleybal hard aan Zaterdag 2 mei 2009 Tip? sport@pzc.nl Wielrenner uit Yerseke krijgt rust na achtste plaats in Frankfurt. door Frits Bakker FRANKFURT - Het steile klimmetje op zo'n dertig kilometer van de fi nish was net iets te veel geweest. Johnny Hoogerland had even niet de benen om mee te rijden met een kopgroep van zeven, die giste ren in Frankfurt om de overwin ning mocht sprinten in wat voor heen de Henninger Turm was en nu de Eschborn-Frankfurt City Loop. Dat ene moment hield hem van een nog betere klassering af. „Ik ben echt de hele dag super ge weest", vertelde hij, nadat hij een sprint met 25 man voor de achtste plaats had gewonnen. „Het was een zware koers met veel lange klimmen, we zaten met de ploeg overal mee, maar op het laatst za ten we tactisch gevangen." Zijn ploegleider Hilaire Vander- schueren zei later: „We hadden Matteo Carrara, één van onze snel le mannen, wel mee in die kop groep van zeven. Daarom konden we daarachter niet rijden. Toch heb ik er stiekem op gehoopt dat Cervelo, die niemand mee had den, het gat zouden dichten. Dan hadden we met Johnny Hooger land en Gerben Löwik betere kan sen gehad." De Italiaan Carrara liet het in de sprint afweten. „Hij kreeg kramp en moest afhaken." Hoogerland had in de finale nog wel genoeg krachten om er bij de eerste achtervolgers een winnende sprint uit te persen, die hem m de klassieker op plaats acht bracht, Fabian Wegmann (rechts) geeft Karsten Kroon het nakijken. Johnny Hoogerland wint de pelotonsprint en wordt achtste. foto Michael Probst/AP één plaats achter zijn ploegmaat Wegmann troeft Kroon af in de sprint Fabian Wegmann won de Eschborn-Frankfurt City Loop. De Duitse ren ner van Milram finishte na ruim 190 kilometer voor Karsten Kroon, die ook al tweede werd in de Amstel Gold Race. De Nederlander van Team Saxo Bank was twee keer eerder, in 2004 en 2008, nog de snelste in de Duitse wielerkoers. Op enige afstand werd Wegmanns ploeggenoot Chris tian Knees derde. Lars Boom reed de koers niet uit. De in het ProTourteam van Rabobank debuterende Brabander moest na zo'n 120 kilometer de eerste groep laten gaan. „Er werd redelijk hard gekoerst, daar had ik moeite mee. Ik moet hardheid opdoen. Ik heb 'nu in ieder geval een start gemaakt." dakgoten met sierklossen luxe volledig kunststof tuinhuisjes dakkapellen - verbouwingen Kunststofmontagebedrijf F.P. POORTVLIET Dekkersweg 12, Nieuwdorp 0113-613395 06-42156967 Carrara en een voor Lowik. Met drie man in de top tien reed Vacansoleil opnieuw een sterke koers in Frankfurt. „Ik was zeer verrast over het optreden van Hoo gerland", verklaarde Vanderschue- ren. „Ik ga hem vanaf nu een paar weken rust geven, want hij heeft een geweldig voorjaar achter de rug. Als je in de Ster van Bessèges al goed bent en nu in Frankfurt nog achtste rijdt, dan heb je die rust verdiend." De renner zelf, die deze maand 26 wordt, voelde zich in de afgelopen weken wel eens wat minder. „Ik zit er mentaal een beetje door", vertelde hij na Luik-Bastena- ken-Luik. Gisteren was die vorm van vermoeidheid weer veldwe rk Johnny Hoogerland heeft na een lang voorjaar nog goede benen in de Eschborn-Frankfurt City Loop. De Yersekenaar wordt acht ste. nen en reed hij een attente wed strijd. „Toch zal die rust me goed doen", beseft hij. „Ik ga een paar weken lekker rustig trainen en ont spannen. Mijn vriendin heeft een weekje Amsterdam geboekt, maar ik ga er absoluut voor zorgen dat de conditie op peil blijft." Zijn eerste optreden na de rustpe riode is in het Circuit de Lorraine van 20 tot 24 mei. „Daarna start ik in de Ronde van België of de Ron de van Luxemburg." Eén keer eerder zag ik iemand door de lucht vliegen, nadat een bezeten chauffeur was ingereden op een mensenmenigte. Dat was in 2001, na afloop van de Touretappe Straatsburg-Colmar. Ik moest er donderdag ge lijk aan denken. Het was nota bene op 14 juli, de nationale feest dag in Frankrijk. En de vreugde onder de Fran sen was nog groter dan anders, want hun eigen wielerheld Laurent lalabert had de rit gewon nen. Drie kwartier na die zege sloeg de sfeer abrupt om: ontreddering maakte zich meester van de mensen. Dat er door de dollemansrit van een gefrustreerde, verwarde Fransman slechts tien gewonden vielen, werd later door omstan ders als een wonder beschouwd. Het zag er aan vankelijk veel erger uit. Het beeld van een Fran chise die over de auto zeilde en erachter op het asfalt kwakte, kwam met 'Apeldoorn' gelijk weer boven. Na afloop zei Tour-directeur ]ean-Marie Le- blanc: „Je kunt niet voorbereid zijn op een ge stoord iemand die dwars door de hekken heen rijdt." Donderdag en gisteren kreeg hij bijval van uit Nederland. Zal Koninginnedag ooit nog hetzelfde zijn? Het antwoord ligt mogelijk verscholen in een weder vraag: is de aankomst bij de Tour ooit veran derd? De renners zijn nog altijd benaderbaar, de toeschouwers leunen nog immer ontspannen op de dranghekken. Niemand kijkt voortdurend over z'n schouder. Dat is toch ook niet te doen? Dat is het werk van één gek met gekkenwerk He- antwoorden. Roeland van Vliet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 35