op noordelijk tracé N57 bouwmaterialen leeft op Kapel in ziekenhuis blijft toch Hiphopfestival verplaatst Estafette voor Plan Nederland w pzc Zaterdag 2 mei 2009 23 Ten noorden van het Kanaal door Walcheren is tot nu nog niet zoveel te merken geweest van de aanleg van de N57. Dat is deze week wel veranderd. door Theo Ciele De zandauto's rijden de ze weken af en aan door Middelburg. Tien duizenden kubieke me ters zand, afkomstig uit de zuidelij ke bouwput van het aquaduct, worden tot half mei naar de noord zijde gereden. Dat zand wordt ge bruik bij de aanleg van de nieuwe N57 richting Gapinge. Deze maand is ook begonnen met de werkzaamheden voor de Kroo- neveldweg, die de schakel wordt tussen de Veerseweg en de N57. Voor die Krooneveldweg wordt obk een tunnel gemaakt. Op de plaats waar vroeger garage Dijkwel en de tijdelijke Super de Boer ston den komt een rotonde waarmee de nieuwe Krooneveldweg wordt aangesloten op de Nassaulaan en de Veerseweg. Eind dit jaar is deze weg klaar en zal het doorgaande autoverkeer van Middelburg naar Veere over deze weg rijden. Dan kan begon nen worden met de bouw van het langzaamverkeerstunneltje in de Veerseweg onder N57. Ook de pol derwegen Prooijenseweg, de Gol- steinseweg en de Van 't Hofweg krijgen een tunneltje onder de N57. En verder zal er zand worden inge reden in het noordelijke tracé van de N57. Heel veel zand, want in to taal is 300.000 kubieke meter no dig, 15.000 vrachtwagenladingen vol. Naast het zand uit de bouw putten van het aquaduct, wordt ook zand van elders, veelal per schip, worden aangevoerd. De aan- voerd van al dat zand zal tot sep tember doorgaan. Aan de noordkant ligt het werk ook niet stil. In het weekeinde van it Gronddepot bij de Veerseweg. foto Theo Giele De economische crisis heeft ook ge volgen voor sloopbedrijf Sturm en Dekker, met vestigingen in Oostka- pelle (hoofdkantoor), Middelburg en Goes. De PZC volgt de ontwikkelin gen bij het bedrijf in het Weekboek Sloopwerk. Vandaag de vijfde afleve ring, over de handel in tweedehands bouwmaterialen. door Maurits Sep goes - Bruikbaar is een ruim be grip. Zeker voor de slopers van Sturm en Dekker. Als ze een ge bouw mogen neerhalen, halen ze er eerst uit wat nog verkocht kan worden als tweedehands bouwma teriaal bij hun zaak in Goes. Of mensen soms oud bouwmate riaal aanbieden waar ze bij St-urm en Dekker niks mee kunnen? Eer der omgekeerd, reageert 'werfbaas' laimy de Kam. „Dat een ander er niks in ziet en wij wel. Van een grote balk zagen wij wel weer klei nere in gangbare maten. Het ziet er soms weer als nieuw uit." 8 en 9 mei wordt bij Nieuw- en Sint Joosland de bypass van de A58 aangesloten. Het tunneltje voor fietsers en rouwstoeten on der die bypass is inmiddels openge steld. Vervolgens kunnen de nieu we viaducten in de A58 worden aangelegd. Ook langs de Nieuw- landseweg bypass gemaakt. Dat ge beurt na de zomer. Wat ze in Goes uit oude balken ha len, is vaak zelfs van betere kwali teit dan van nieuwe balken, meent De Kam. „Omdat het oude hout al is uitgewerkt. Het is daardoor ook heel sterk hout." Twee jaar geleden zat de handel in tweedehands bouwmaterialen in een dip. Maar nu gaat het weer be ter. Zeker zolang Sturm en Dekker voldoende sloopwerken heeft, is er genoeg aanbod. „En de belang stelling is ook groot." Of de crisis op de huizenmarkt er toe leidt dat meer mensen hun huidige huis opknappen met goe de maar goedkopere tweedehands spullen, durft De Kam nog niet te zeggen. „Het loopt nu wel goed ja, maar we hebben ook gewoon heel mooi spul staan. Zelfs een comple te tweedehands kunststof serre, in clusief dubbel glas en zonwering die eroverheen loopt. Nieuw is dat bijna niet te betalen." goes - Het hiphopfestival 12 Hours of Hiphop, op 9 mei, vindt plaats op het parkeerterrein van de Zeelandhallen en niet op het plein aan de Joseph Lunslaan. Op last van de gemeente en politie is de vergunning voor het plein inge trokken. Er zouden te veel mensen (rooo tot 2000) op het gratis feest afkomen en daardoor zou de veilig heid in het gedrang komen. Me de-organisatoren Naomi en Guus Vos gingen, bij afwezigheid van or ganisator Erik Meinderts, direct op zoek naar een geschikte locatie. Dat werd dus het parkeerterrein. „Nadelen zijn dat we nu aggrega ten nodig hebben voor stroom en dat er meer beveiliging moet rond lopen", zegt Naomi Vos, „Maar het gaat in elk geval door." Grenadierweg 17b - Middelburg www.baderie.nl MIDDELBURG - Ruim vierduizend euro is de opbrengst van de paar- denestafette die afgelopen week einden door Zeeland en Brabant trok. Tientallen ruiters namen deel en reden in negen etappes van Tilburg naar Middelburg om geld in te zamelen voor de campag ne 'Because I'm a girl' van de ont wikkelingsorganisatie Plan Neder land. Met deze campagne vraagt Plan aandacht voor de achtergestelde positie van meisjes in ontwikke lingslanden. Plan helpt meisjes om een goed bestaan voor henzelf en hun familie op te bouwen door het bouwen van scholen en het op leidingen van leerkrachten. Boven dien dringt Plan aan op gelijke on derwijskansen voor alle kinderen. Ziekenhuis Goes gaat met kerken praten over gebruik andere ruimte. door Harmen van der Werf goes - Stichting Oosterscheldezie- kenhuizen trekt zich de kritiek op sluiting van de kerkzaal in het zie kenhuis in Goes aan. De kerkzaal gaat wel dicht, maar het zieken huis is bereid met rooms-katholie- ke en protestantse kerken te pra ten over gebruik van een andere ruimte in het ziekenhuis, aldus be- stuurssecretaris Christiaan Soet- hout van de Raden van Bestuur van de Oosterscheldeziekenhuizen en Ziekenhuis Walcheren. Morgen is vanaf 10.00 uur de laat ste viering in de kerkzaal. De zaal wordt bij de kraam- en kinderafde ling getrokken die extra vierkante meters nodig heeft sinds daar ook Walcherse vrouwen moeten beval len. Soethout: „We willen er alles aan doen om vieringen te blijven houden, in een ruimte die doorde weeks voor iets anders wordt ge bruikt." Een dagelijks geopend stil tecentrum blijft er sowieso. De kri tiek richtte zich overigens ook op het niet vervullen van twee vacatu res voor geestelijk verzorgers. Het tracé van de N57 tekent zich af langs het sportcomplex Veerse Poort. luchtfoto Rijkswaterstaat Fiets- en rouwstoettunneltje onder de bypass van de N57 bij Nieuw- en Sint Joosland. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 25