De onbekende Topper Lauren Verster verslaat kijktip Veronica kijken luisteren Hij scoort hit na hit, maar is voor het grote publiek 'die onbekende Topper'. Jeroen van der Boom (36) vertegenwoordigt straks op het Eurovisie Songfestival met Gordon en René Froger onze nationale driekleur. Bernice Breure zocht uit wie 'die jongen met die wenkbrauwen' is. 4Jeroen kan gewoon heek zeel en dat bewees hij léper op keer' zondag, 22.20 uur zaterdag 2 mei 2009 Jeroen van der Boom in actie in Ahoy Rotterdam. foto ANP foto GPD Jeroen van der Boom, Gordon en René Froger. foto ANP Jeroen van der Boom is niet met één pennenstreek neer te zetten. Hij profileert zich als de bescheiden gozer die het geluk heeft plots naast twee Toppers als René Froger en Gordon vol in de schijnwerpers te staan. Maar hoewel zijn collega's op de buis domine ren met realityshows, een jurylid maatschap of een bijna even beroemde echtgenote, boekt de nieuwko mer momenteel het meeste succes in de muziek. Van der Boom is op en top selfmade. Tegenwoordig woont hij in Laren, maar hij groeide .op in Zandvoort, waar hij van af zijn 12e bijverdiende in de bloembollen. Een jaar later richtte hij zijn eerste bandje op en op zijn 21e werd hij pre sentator. Na Veronica's Call TV volgde het SBS-programma Explosief 1850 afleveringen lang babbelde hij filmpjes aan el kaar. Zijn vroegere medepresentator Ariane Meijer (destijds Spier, red.), is 'apetrots'. „Het was uniek samen te werken met iemand die zo veel energie en plezier in zijn vak had. Met muziek was hij toen al altijd bezig. Na de opnamen liet hij me in zijn auto zijn nieuwste demo horen. Vaker wel dan niet kwam hij rechtstreeks van een nachtelijk optreden de studio ingelopen. Maar altijd klonk het vrolijk: een góe demórgen! Ik kan me niet voorstellen dat er iemand is die hem dit succes niet gunt. Hij heeft er zo voor geknokt!" Me ijer, tegenwoordig schrijfster, noemt Van der Boom 'een grandioze ADHD'er' „En dat is een understatement." Ondertussen runde Van der Boom de disco Club Chateau met zijn toenmalige vriendin. Van der Boom vertelde in een interview over een conflict dat hij had gehad met het schoonmaakbedrijf, waarop hij zelf aan het poetsen sloeg. „Vrijdagavond had ik dan een schnabbel gehad, zaterdagoch tend stond ik om elf uur in de discotheek de kots en stront van anderen op te ruimen. Om één uur meldde ik me voor de camera van Explosief." Van Ariane Meijer ('Ik hoop dat hij hierna de wereld vero vert') dan ook geen kwaad woord over de prestaties van de zanger. Zelf oordeelde hij achteraf weinig mild over 'die net iets te gladde jongen die fronsend in de camera keek'. In een omroepblad zei hij: „Ik speelde een te populaire televisiepre sentator. Mijn doel is op mijn 35e een tv-programma te heb ben dat helemaal bij me past." Het loopt iets anders. Eind jaren negentig wordt hij ge vraagd door Frank Wentink van het gelijknamige evenemen tenbureau voor musicalproducties in het Event Center in Aalsmeer. Een grote rol in het stuk Barcelona volgt. „Hij zag er goed uit, had een gouden stem, maar was alleen zo stijf als een plank", vertelt de 'artistieke vader' van Van der Boom. Wentink had Jeroen al in het vizier in diens SBS-tijd. Hij wees mediatycoon John de Mol in een brief op deze 'nieuwe Willem Ruis'. „John heeft niets gedaan met mijn tip, maar een kopie van die brief heeft jarenlang bij Jeroen op het toilet gehangen." In 2004 haalde Wentink Van der Boom weer aan boord voor de dinnershows Nouomundo op het Hilversumse Media park. Insiders vonden het maar riskant de onbekende Van der Boom grote acts te laten dragen, maar Wentink zag ook acteer- en imitatietalent. „Jeroen kan gewoon heel veel en dat bewees hij keer op keer." Bij het evenementenbureau ontmoet de entertainer zijn partner Dany, die er als account manager voor Wentink werkt. Inmiddels is ze de moeder van zijn twee zoontjes én zijn manager. Het is in deze tijd dat hij de bijnaam 'de grootste schnabbel koning van Nederland' krijgt wanneer Nieuwe Revu ont hult dat hij zo'n zeven ton per jaar verdient met de dinner shows, optredens en het imiteren van stemmen bij Café de Wereld. Bij dat animatieonderdeel van De Wereld Draait Door doet hij met groot succes de stemmen van Willibrord Frequin, Joop van den Ende en 'goede vriend' Gerard Joling na. Een paar dagen na die 35e verjaardag waarop hij ooit het ul tieme tv-programma op zak hoopte te hebben, verschijnt zijn single Jij bent zo. Hij bereikt daarmee een doel dat al veel langer op zijn verlanglijstje stond: een knoert van een nummer ï-hit. Gevolgd door de hits Eén wereld, Betekenis, Het is over en nu Alles min één. Tijdens zijn concert in de Heineken Music Hall brengt hij onder meer nog 'een ode' aan Toppers Gerard, Gordon en René. Kort daarna stapt Joling uit het trio en neemt Van der Boom zijn plaats in. Over enkele weken staat hij op het Euro- visie-podium in Moskou, later dit jaar volgt een con certreeks in de Amsterdam Arena. Niet slecht voor een zelf benoemde 'boer uit de bollenstreek', die nog geen twee jaar geleden in een kranteninterview stelde zijn plaats te ken nen: „Als Marco Borsato te duur blijkt, huren ze die jongen met die wenkbrauwen en piano in." Een aantrekkelijke heteroman, voor veel songfestival- watchers is het nog even wennen. Maar hoewel Van der Boom weinig zegt te hebben met over-the-topacts ('Ik trek de grens bij boa's en poedels'), vies van wat 'kermis' is hij nooit geweest. „Als het aan mij ligt, is het het hele jaar carna val op televisie. Lekker met z'n allen hatsjee, olé zingen. Geef mij een skihut volgepakt met feestgangers en ik maak ze allemaal gek", zegt hij in 2002. Dat die skihut nu plaats maakt voor een internationaal publiek van honderd miljoen kijkers dat zich laaft aan glitterjurken, kitsch, krijsende kal koenen, valse uithalen en omhooggevallen tienersterretjes uit Verweggistan, kan hem onmogelijk deren. De halve finales van het Eurovisie Songfestival zijn op 12 en 14 mei. De finale is op 16 mei. De Toppers treden aan in de tweede halve finale. Reageren? redactie.media@wegener.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 135