dressingroom en geel ziet 27 wonen rc? 'Alsof ie op ons had gewacht' wonen@wegener.nl 1 024-3650509 Fabrikant Cabinet levert al dertig jaar luxe inloopkasten op maat. Vooral tweeverdieners zonder kinderen hebben tegen woordig dikwijls ruimte over voor een heuse dressingroom. foto's PR Plannen voor een dressingroom? Stel jezelf eerst de vraag wat je wilt opbergen, alleen kleding of alles? En mogen du re spullen zichtbaar zijn of kies je voor gesloten deuren en laden? Zijn er op termijn verhuis plannen, neem dan mobiele kledingrekken in plaats van vaste inbouwkasten, zeker als er weinig slaapkamers zijn. Schuifdeuren nemen minder plaats in dan draaideuren. Kies goede verlichting en een grote passpiegel, even tueel op of in een deur. Een multifunctionele dres singroom kan ook als strijkka- mer dienen. Bouw de kasten tot aan het plafond. Zet een krukje of trapje in de dressingroom om gemakkelijk bij de boven ste planken te komen. Plaats hier mooie, uniforme dozen of manden met seizoensarti kelen of weinig gebruikte spullen (handschoenen, hoe den, zwemkleding, et cetera). Richt de kasten systema tisch in met een deel voor el ke bewoner. Hang broeken, jurken, jasjes, overhemden bij elkaar, sorteer shirts en trui tjes op kleur. Inbouwkasten zijn precisie werk, laat dit aan een deskun dige over. Meubelzaken leve ren standaardgarderobekas- ten die op maat vermaakt kunnen worden. Deze kasten hebben doorgaans een diep te van circa 65 centimeter en een hoogte van circa 2.40 me ter, qua breedte en hoek- opstelling is variatie mogelijk. De prijs van een inloopkast varieert van een paar hon derd euro (zelf planken halen en die monteren) tot tiendui zenden euro's voor een op maat ingerichte kamer. dol is op design. Deze tuinier laat zijn lapje groen bij voorkeur aan leggen en onderhouden. Het blauwgroene tuintype heeft vol gens de stichting een klassieke smaak, ziet de tuin als visitekaartje en is zeer gecharmeerd van tuinie ren. Wie dat maar onzin vindt, her kent zich misschien meer in de tui nen die aan die kleuren zijn gekop peld. Geel staat voor de gezellige, kleurrijke, Marokkaanse tuin met zijn oriëntaalse decoraties. Lekker relaxen met muntthee uit eigen tuin, een grote bank en gestuukte muren met spannende doorkijkjes. De blauwgroene tuin is er een om gezellig en lekker lang te tafelen, in de sfeer van het Franse platteland en met weinig beton. Dit is de trendtuin Burgundian, met liefst een halfopen serre en een büiten- Rust en harmonie vertalen zich in de tuin door natuurlijke kleuren, foto CPD keuken om eindeloos van de tuin te genieten. Qua groen passen fruit bomen, lavendel en kruiden hier uitstekend bij, net als natuurlijke, nostalgische materialen. De tuin is harmonieus door veel grijstinten S www.tuinenvanappeltern.nl en geelgroen, terwijl paarse kleu ren zoals in lavendel voor een kleurtje zorgen. Inspiratiebron voor het blauwe tuintype is de exotische Afrikaanse uitstraling van Cape Town Garden, een luxe tuin waarin de zintuigen worden geprikkeld door de natuur. Ruisend bamboe, geurende kam perfoelie, hout en natuursteen pas sen hierbij. Liefst aangevuld met een buitendouche en een terras met overkapping en verwarming (door zonnepanelen) om zo lang mogelijk buiten te kunnen zitten. Voor wie toch nog twijfelt over tuintype en bijbehorende tuin: de drie trendtuinen zijn te zien in de prachtige Tuinen van Appeltern. BN/DESTEM Zaterdag 2 mei 2009 In deze rubriek brengen wij bekende, tijdloze meubels - de '(neo)klassiekers' op woonge bied - voor het voetlicht. Erica van de Laar bij haar Wire Cone Chair. foto Hans van de Laar ONTWERP Wire Cone Chair (1959). ONTWERPER Verner Panton (1926-1998). EIGENAAR Hans en Erica van de Laar. WANNEER GEKOCHT „We heb ben onze stoel in 1992 of 1993 gekocht", zegt Erica van de Laar. WAAROM GEKOCHT „We waren op zoek naar een kleine com fortabele, transparante, zwarte stoel. En plots, daar stond hij. In de etalage, alsof ie op ons had gewacht. Precies wat we voor ogen hadden. Het rode ac cent maakte de stoel nog aan trekkelijker. Op het eerste ge zicht denk je dat het stoeltje niet lekker zit, maar schijn be driegt. Hij zit prima. Ook is hij draaibaar op de voet. Nog steeds oogt de stoel jong en fris." PRIJS Hans en Erica van de Laar betaalden 1.450 gulden (658 - euro) voor de stoel. „Hij was af geprijsd. Aanvankelijk kostte hij 1.650 gulden (749 euro)." TE KOOP De stoel is in 1959 ont worpen, voordat Panton een sa menwerking aanging met Vitra. Het frame is gevormd uit gebo gen en gepuntlast staaldraad. 'Dit draadrooster verleent de fauteuil zijn transparante, ele gante en luchtige aanzien', zo is te lezen op de site van Vitra (www.vitra.com). De Cone van Hans en Erica van de Laar is een heruitgave uit 1991. „Er zijn varianten, onder meer een uitvoering met blauw-zwarte bekleding en een minder com fortabele uitvoering zonder ron de rugleuning. Die zijn mondjes maat op internet te vinden. Er bestaat ook een tafel uit deze serie. Je ziet ze soms als set van twee stoelen met tafel." Zoals op Marktplaats.nl voor 2.795 euro (zie http://link. marktplaats.nl/223185056). Ook een klassieker in huis? Mail info en foto van meubel en uzelf naar de redactie.wonen@wegener.nl Tip: een lamp, tafel of kast kan ook een (neo)klassieker zijn!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 123