Lentekriebi Snoei Pisa, Marseille. Br Isss I Zaterdag 2 mei 2009 mKB iftefÉi glijg|l ElndhovenAirport Sf?ïr m reizen@wegener.nl reilen f jjfl 024-3650360 PZC Parcours Princesse Grace af langs de plekken van betekenis in het leven van de in 1982 verongeluk te glamourp rinses (foto 1). Vanaf de Boulevard Albert-ter verga pen we ons aan de jachten en voor het beroemde Casino aan de sportbolides en Rolls-Royces. Bij Hotel de Paris wachten we met z'n honderden of er celebri ties verschijnen (foto 2). Uit eten gaan we bij de lokale McDonald's in Fontvieille voor 10 euro de man. 's Avonds doen we lekker gek in de loungebar en discotheek Karement, waar we in de openlucht de kredietcrisis wegdansen. Geen zin in een du re taxi: we zigzaggen over het lan- geafstandswandelpad langs de ro mantisch verlichte kust. Zondag: 38 euro Zondag in de bus naar historisch Monaco-Ville. We kopen een baguette brie en 'snuisteren' heerlijk in de souvenirsteegjes van hét oude rotsstadje. Om twaalf uur kun je over de hoof den lopen om het wisselen-van de wacht bij het paleis te zien. Maar kom, we zijn niet voor niets aan de Cöte d'Azur, dus op naar het strand van Larvotto. Bruin en rozig van zon en wijn, gaan we weer aan de fastfood. Dit keer niet alleen goedkoop, maar ook gezond en exotisch, bij het trendy Zenzen. Als de avond valt, genieten we van het goede leven op de terrasjes van de volkswijk La Condamine. Maandag: 82 euro Nog één keer stokbrood au jam bon etfromage en een café noir op de Place d'Armes bij de gezel lige markt. Daarna verlekkeren we ons aan de peperdure mode zaken aan de Avenue des Beaux-Arts en bij het chique Hotel Métropole Monte-Carlo. Dan is het tijd om voor nog geen 5 euro de trein naar Nice en de bus naar de luchthaven te pak- ken voor de middagvlucht terug naar Rotterdam (weer 66 euro, met consumptie en een broodje 72 euro). Uit en thuis: 250 euro Zaterdag: 51 euro Voor 6 euro kopen we een 10-rittenkaart voor bus en jacht havenpontje. Monaco is 2 vier kante kilometer klein, maar van uit het buurdorp Cap d'Ail is het een stevige tippel. Ontbijtje en lunchpakketje halen we bij de su permarkt. Wij lopen het nieuwe gaan, drinken we nog iets aan het plaatselijke strand. boren genieten we na op het privéstrand van het resort, waar we alleen nog een fruitsap je nut tigen en verder de zon gratis zijn werk laten doen. Het pièce de resistance is de culi naire verwennerij van Joel Ro- buchon in zijn restaurant in Hotel Métropole (95 euro). n Maandag: 114 euro We moeten echt bezuinigen, dus vandaag iets goedkoops (de prin selijke autocollectie, 6 euro), iets betaalbaars (een pizzalunch in La Condamine, 10 euro) en iets gratis (Japanse tuin in Larvotto), voordat we de snelbus (16,60 eu ro) naar het vliegveld van Nice nemen. Daar eten we nog iets makkelijks (15 euro) voordat we terugvliegen naar Amsterdam. Uit en thuis: 850 euro door een thalassotherapie. De ex clusieve lunch gebruiken we in de kelders van Hotel de Paris. De matinee door het Orchestre Philharmonique in de Salie Gar- nier in de Opéra is prachtig. In Yoshi, het nieuwe restaurant in het Hotel Métropole beleven we de ene na de andere smaak- sensatie. Na een afzakkertje in de Bar Américain is het weer tijd voor Churchill. Maandag: 6.000+ euro De plicht roept en dus vertrek ken we na een tropisch fruitont- bijtje op ons panoramaterras naar huis. Rolls-heli-privéjet-li- mo: 2 uur later is Monaco weer een mooie herinnering. Uit en thuis: 40.000+ euro 20 welbestede euro's kwijt. Zondag: 313 euro Wellness is het nieuwe handels merk van Monaco en dus dompe len we ons vanmorgen onder in de luxueuze Spa Cinq Mondes van het Monte-Carlo Bay Hotel 8c Resort (foto 4). Zowel voor de taoist als de Shiatsu massage zijn we 110 euro kwijt. Maar als her leer, heerlijk aan een glaasje Pouilly Fumé. In Nice staat de helikopter al klaar (foto 5). Net als de limo's is die bij de prijs van JetNether- lands (totaal 23.000 euro) inbe grepen en hebben we hem voor onszelf De ontvangst in Hotel de Paris (www.hoteldeparismon- tecarlo.com) is als vanouds (foto 6). Het bad in de Suite Churchill (wij hebben een nette 8.000 eu ro per nacht 'uitonderhandeld') bubbelt al op de gewenste tempe ratuur, zodat we ons even kun nen ontspannen. Op het balkon drogen we op in de lage zon bo ven de Méditerranée. We genie ten van een exotisch diner in Ma ya Bay, alleen al de zwarte-truf- felrisotto is een aanrader. gen van het Casino waar geen in- zetlimieten gelden. De nacht vie ren we bij Jimmy'z, dé club voor tout la jet-set internationale. Zondag: 9.000+ euro In de Thermes Marins de Mon te-Carlo, het superieure kuur oord, laten we ons verjongen Zaterdag: 198 euro Meteen na het ontbijt wandelen we via de beeldenroute in de Princesse Grace-rozentuin om de jachthaven van Fontvieille en daarna omhoog naar Monaco-Vil- le. Het oude hart van het prins dom is een rotsklomp die 500 meter de zee insteekt. We duiken een paar uur in de won dere (onderwater)wereld van Jules Verne in het befaamde Mu- sée Océanographique (12,50 eu ro). De lunch bestaat uit een crê pe Antillaise met colaatje voor 8,50 euro bij de Crêperie du Ro- cher. Dan op visite bij prins Al- bert II in zijn paleis vol kunst (7 euro) en op bedevaart bij de gra ven van zijn moeder Grace en va der Reinier III in de Cathédrale. Traditioneel Frans dineren we bij Maxim's (50 euro), aan de drankjes bij de live jazz in de nieuwe musicbar Moods zijn we en Yves Saint Laurent in de Ave nue des Beaux-Arts.Het exquise restaurant Le Louis XV van mees terkok Alain Ducasse, goed voor drie van de acht Monegaskische Michelinsterren, is tot de laatste tafel bezet. Vervolgens vergok ken we een vermogen aan een ta ble privé, in het Heilige der Heili In het Casino betaalt een fruitau tomaat zowaar onze lunch terug. We slenteren langs de Cartiers en Chanels, fantaserend over de hoofdprijs. We eten voor 30 euro fusion-Thais bij Stars'N'Bars in La Condamine en gaan naar bed. Zaterdag: 15.000+ euro Op 900 meter boven het prins dom, met een fenomenaal uit zicht op Alpen en zee, slaan we een balletje op de exclusieve Monte-Carlo Golf Club, waar we ook de lunch gebruiken, 's Mid dags gaan we shoppen bij Cha nel, Cartier, Louis Vuitton, Dior J'f jWf/; f

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 109