Mexicaanse griep in Nederland neemt optie op vaccins Gratis magazine BeSCompany met je eigen foto op dejover! Driejarig kind besmet teruggekomen na familiefeest in Mexico. ROTTERDAM - Bij een driejarig kind in Nederland is Mexicaanse griep vastgesteld. Minister Ab Klink van Volksgezondheid heeft dat giste ren bekendgemaakt. Het kind is 27 april met zijn ouders teruggeko men van een familiefeest in Mexi co. Het kind en zijn of haar ouders maken het volgens de minister goed. Artsen houden de gezond heid van mensen uit de directe omgeving van de driejarige in de gaten. Er worden ook maatregelen genomen om te voorkomen dat de griep zich kan verspreiden. Klink wil niet bekendmaken of het om een meisje dan wel jongen gaat. Ook de woonplaats van de peuter is niet bekendgemaakt. Vol gens de minister wordt het kind thuis verpleegd. Het wordt niet in isolement gehouden. De GGD gaat samen met de lucht vaartmaatschappij toch op zoek naar de passagiers die afgelopen maandag, 27 april, samen met de besmette peuter vanuit Mexico per vliegtuig terugreisden naar Ne derland. Het RIVM maakte dat gis teren bekend. Eerder werd tijdens een persconferentie nog gezegd 1^ Het eerste geval in Nederland van de Mexicaanse griep is ont dekt bij een driejarig kind. Het kind maakt het goed en wordt thuis verpleegd. Minister Ab Klink wil 'tijdig stappen' zetten voor eventuele uitbraak. ROTTERDAM - Nederland heeft bij de farmaceutische industrie een optie genomen op 34 miljoen vac cins tegen Mexicaanse griep. Dat heeft minister Ab Klink (Volksgezondheid) gisteren in Rot terdam gezegd. Vaccineren is nog Tips tegen besmetting v In het algemeen geidt: goede hygiëne helpt. Plekken in huis die vaak worden aangeraakt goed schoonhouden. v Blijf uit de buurt van mensen met griep. Als contact niet te vermijden is, kunt u een kapje voor mond en neus dragen. Blijf zo kort mogelijk bij de pa tiënt. Was daarna de handen met zeep. Als iemand zeif ziek is, geldt: blijf zoveel mogelijk uit de buurt van anderen. Altijd in een papieren zakdoek niezen, en het ding daarna weggooien. Was vaak uw handen en droog ze af met een papieren doekje. niet nodig, maar volgens hem moeten 'tijdig stappen' gezet wor den voor het geval dat. Die 34 miljoen vaccins moeten vol doende zijn om zo nodig de hele bevolking twee keer te behandelen om verspreiding van de ziekte te gen te gaan. Het vaccin moet nog ontwikkeld worden. Klink benadrukte met Roel Cou- tinho van het RIVM en viroloog Ab Osterhaus van het Erasmus MC dat de vaststelling van Mexi caanse griep bij een driejarig kind in Nederland geen aanleiding is voor nieuwe maatregelen om ver spreiding van de ziekte tegen te gaan. Alleen mensen uit de directe om geving van het kind, waarschijn lijk minder dan tien, hebben vol gens Coutinho uit voorzorg virus- remmende Tamiflu gekregen. Hij zei dat het helemaal niet nodig is om nu mensen te isoleren, omdat Tamiflu goed werkt. Bovendien gaat het volgens hem niet om een besmettelijke ziekte, zoals ebola, maar 'het is gewoon griep'. De ouders van het besmet te kind is wel gevraagd hem of haar voorlopig niet naar de crèche te brengen. Verder zijn vooralsnog ongeveer duizend kuren Tamiflu van de cir ca 4,5 miljoen die Nederland op voorraad heeft, opgevraagd. Vol gens Klink is dat alleen om te ver zekeren dat apotheken voldoende anti-virale middelen op voorraad hebben. De minister vertrok na de perscon- Aanbiedingen zijn geldig t/'m 7 mei 2009 (enzij andeis vermeld Vraag de verkoper naar de voorwaarden Prijswijzigingen, druk- en zetfouten vooibehouden Meld |e aan voor de digitale folder 6a naar www.belcompany.nl Telecomretailer Nieuwe verkeersregels Voor veel weggebruikers verandert met ingang van vandaag een aantal verkeersregels, zoals: Snelheid auto met aanhanger De toegestane snelheid voor een auto met lichte aanhanger/caravan is verhoogd van 80 naar 90 km per uur. Dit geldt voor aanhangers/caravans met een toegestane maximummassa van 3.500 kg. Zwaardere combinaties moeten zich aan een snelheid van 80 km per uur houden. Plaatsing parkeerschijf De parkeerschijf mag voortaan alleen nog achter de voorruit van de auto worden geplaatst en moet van buiten goed zichtbaar zijn. De tijd mag alleen handmatig bedien- baar zijn. Het gebruik van digitale parkeer- schijven was al verboden. Brommobiel met helm Bestuurders en passagiers van een open brommobiel moeten vanaf nu een helm dragen. Verplicht de uitrijstrook volgen Bestuurders die de doorgaande rijbaan verlaten en een uitrijstrook (uitvoegstrook) volgen, mogen niet terugkeren op de hoofdrijbaan vanaf het punt waar op de uitrijstrook pijlen de rijrichting aangeven. Verbod telefoneren op de snorfiets I Naast het verbod voor personen in een auto, brommobiel en op de bromfiets, is nu ook het telefoneren op de snorfiets verboden. Verlichting Er gelden nieuwe eisen voor de verlichting van voertuigen. Lichtarmaturen mogen alleen voorzien zijn van het type lamp waarvoor ze zijn goedgekeurd. In koplampen met code HC, HR of HCR moet een halogeenlamp zitten. Gasontladingslampen ('xenon- lampen') zijn alleen toegestaan in armaturen met code DC, DR of DCR. infographic.JD/bron- Min van Verkeer en Waterstaat De trotse winnaar van Best Telecomretailer Personeel 2009 Bij aankoop van een mobiele telefoon i.c.m. een Hi abonnement (nieuw of verlenging) 8 I Vrijdag 1 mei 2009 PZC Sony Ericsson C905 8.1 megapixel camera met Xenon flits GRATISi.c.m. Hl 25 Eindeloos Online 2 jaar (1P12 maanden 27,50 p/mnd, daarna 34,95 p/mnd) Sony Ericsson C510 3.2 megapixel camera met Smile Shutter GRATIS i.c.m. Hi 25 Eindeloos Online 1 jaar (1e 3 maanden 27,50 p/mnd, daarna 34,95 p/mnd) Samsung Ultra Touch S8300 8.0 megapixel camera met Auto Focus en flits GRATIS ïc .m. Hi 20 Eindeloos Online 2 jaar (1* 12 maanden 22,50 p/mnd, daarna 29,95 p/mnd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 8