Fiimfestival Maffia in Beeld Zeeland in de ban van de maffia tijdens mini-filmfestival over maffia in de film II Dolce e l'amaro (2007) Italië, Drama, 98 minuten. Regie. Andrea Porporati, met Luigi Lo Cascio, Donatella Fiocciaro en Tony Gambino Sorrentino-avond (incl. lezing, hapje en drankje) Op zaterdagavond 9 mei staat het Schuttershoftheater in Middelburg volledig in het teken van regisseur Paolo Sorrentino. Twee van zijn films, LeConseguenzedelI'amore en II Divo, worden dan vertoond. LeConseguenzedelI'amore, zijn tweede speelfilm, haalde heel wat prijzen binnen, waaronder vijf David de Donatello's. II Divo won in Cannes 2008 de Prix du Jury. De lezing wordt gegeven door Kevin Torna (filmrecensent de Volkskrant) Gomorra (2008) lezing over de rol van maffia in film Italië, Misdaad Drama, 135 minuten regie: Matteo Garrone, met Toni Servillo, Salvatore Cantalupo en Gianfelice Imparato Winnaar van vijf European Film Awards en de Grand Prix op het filmfestival van Cannes 2008. Een rauwe film over de bezigheden en werkwijze van de Napo- litaanse maffia, de Camorra.Ter plekke opgenomen en tegen de achtergrond van oorlogen tussen clans en handel van alle soorten, volgt de kijker de lotgevallen van de plaatselijke bevolking die gedoemd is te eten of gegeten te worden. Gebaseerd op de gelijknamige bestseller van Roberto Saviano. 'Wellicht de beste Italiaanse film van de laatste jaren(de Filmkrant) "De cast acteert voortreffelijk en oogt volstrekt authentiek" (de Volkskrant) Op sommige data vindt vooraf aan de film een lezing over de rol van de maffia in de film plaats. Deze wordt gegeven door de enthousiaste filmdocent Jan Salden Salden is een gepassioneerd verteller en weet als geen ander film in een breder kader te plaatsen én zijn liefde voor film over te brengen. II Divo (2008) Italië, Drama, 110 minuten regie: Paolo Sorrentino, met Toni Servillo, Anna Bonaiuto en Piera Degli Esposti Portret van Giulio Andreottl. Hij was de Alfa en Omega van de Italiaanse politiek. Onbereikbaar, raadselachtig, verbergt hij zich achter een berekende schijn van normaliteit. Hij was zeven maal minister president, 25 maal minister en hij zette alle middelen in om te voorkomen dat het communisme aan de macht zou komen in Italië. Hij was een man die voor meer dan een halve eeuw het lot van Italië in zijn handen hield, tot de verontrustende beschuldigingen van betrokkenheid met de maffia blijven aanhouden Winnaar van de Juryprijs Filmfestival van Cannes en de European Film Award Beste Acteur. "Verbijsterend reeel beeld van hoe men in Italië een land runt."(de Volkskrant) "Visueel betoverend." (NRC) Le Conseguenze dell'amore (2004) Italië, Drama, 100 minuten Regie: Paolo Sorrentino, met Toni Servillo, Olivia Magnani en Adriano Giannini Prachtige gestileerde maffiathriller over een vijftiger, Titta di Girolamo, die al acht jaar in een anonieme hotelkamer woont, eeuwig wachtend tot er iets gebeurt. Acht jaar schijnbaar zonder werk Jaren van stilte en van veel sigaretten. Jaren van hangen in de lobby of de bar van het hotel, elegant gekleed, maar zonder zichzelf ooit iets van luxe te gunnen. Toch brengt hij om de zoveel tijd een stapel bankbiljetten naar de bank Wat heeft Titta te verbergen en welke geheimen draagt hij bij zich? Le Conseguenze dell amore is één van de cinematografische hoogtepunten van 2004 II Dolce e l'amaro (het zoet en het bitter), verwant aan Scorsese's Goodfellas, werd vorig jaar in Venetië genomineerd voor de Gouden Leeuw. De film wordt gedragen door het sterke spel van Luigi Lo Cascio die bekend werd met zijn rol van Nicola uit La Meglio gioventü. Hij speelt de hoofdrol in dit klassiek Italiaans drama over de opkomst en de neergang van een jonge Siciliaan Regisseur Andrea Porporati fileert de cosa nostra van binnenuit aan de hand van de Saro Scordia, een tiener die een keuze maakt die de rest van zijn leven bepaalt Wat, waar wanneer (alle data zijn in de maand mei) mi middagvoorstelling, alle andere zijn avondvoorstellingen 't Beest Goes Schuttershoftheater FiZi Ledeltheater Middelburg Zierikzee Oostburg Gomorra l,3(ml),4,6 7,8,13 15,16,17(mi) 22,23,24 Lezing bij Gomorra 3(mi) 17(mi) 24 II Divo 8(mi). 9,11 21,22 16,17 LeConseguenzedelI'amore 2 9 II Dolce e l'amaro 10,12 Kijk voor meer informatie en de exacte tijden op: www.tbeest.nlwww.schuttershoftheater.nlwww.fizi.nlwww.ledeltheater.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 88