I Room Eleven brengt lente naar het Bellamypark -if V De Maand Van De Vrijheid 5 t/m 29 mei 2009 Ondergaande zon en de vrolijke, lenteachtige muziek van Room Eleven. Dat lijkt een ideale combinatie voor het bevrijdingsfestival in Vlissingen. De band speelt op 5 mei voor het eerst in Zeeland. „Het wordt lekker energiek en speels. Vooral niet te serieus", verklapt zan geres Janne alvast. door Cornelleke Blok Donderdagmiddag. Lunchtijd in het Vondelpark in Amsterdam. Met gebruinde hoofden strijken zangeres Janne (27) en gitarist Arriën (26) neer op het terras. De 'papa en mama' van Room Eleven zijn net terug van een vakantie. En dat was nodig. „We hebben een hele drukke theater tour achter de rug. Het was heel tof, maar ook heel heftig. Dertig shows in twee maanden tijd! Dat zijn vier of vijf shows per week", verzucht Janne. Maar meteen verschijnt een grote glim lach. „Carré was zo bijzonder! Zo'n mooie zaal! Toen ik op dat podium stond had ik de neiging om tegen alle mensen in het publiek te zeggen: 'kom even naast me staan, dan kan je zien hoe de zaal er vanaf hier uitziet.' De dag voor het concert in Carré, zag ik een bandje oefenen op het podium. Toen ik beter keek zag ik dat Paolo Conté daar gewoon stond te soundchecken! Ik ben dansend weggelopen. 'Wow, daar heb ben wij gestaan!', dacht ik." Sinds hun eerste album Six White Russians and a Pink Pussycat drie jaar geleden uitkwam, trad Room Eleven overal op. Janne: „Die cd sloeg zomaar aan in Japan. Daar zijn we vorig jaar naartoe geweest. In Canada kennen mensen ons ook wel. Binnenkort tre den we op in Londen, Hongarije en Frankrijk." Tijd voor veel ambities heeft Room Eleven nauwelijks gehad. Janne: „Als we dachten: wat zou het gaaf zijn om in Paradiso te spelen, dan stonden we er al én was het uitverkocht." Maar in Zeeland trad Room Eleven nog nooit op. „Wat raar eigenlijk", fronst Arriën. „We hebben óveral in Nederland gespeeld, maar nog niet in Zeeland. Alsof we die provincie mijden. Ik heb er heel veel zin in!" Meteen komen er verhalen los. „Ik heb een tante en oom in Zeeland wonen. Die komen zeker kijken", zegt Arriën. Janne haalt herinneringen op aan haar jeugd- vakanties in Zeeland. „Ik ben wel eens in Yerseke geweest. Waar ligt dat eigen lijk ten opzichte van Vlissingen?" Even later mijmert ze: „Zeeland heeft iets romantisch. Ik hoop dat we in Vlissingen met ondergaande zon mogen spelen." Ze zijn lyrisch over bevrijdingsfestivals. „Ik vind bevrijdingsdag één van de mooiste dagen van het jaar. Gewoon lekker lol maken." Arriën neemt het serieuzer. „Het is goed om een dag te hebben waarop je je bewust bent van vrijheid." Janne: „Eén van onze nieuwe liedjes gaat over het hebben van te veel vrijheid en te veel keuzes. Dat je in de war raakt van alle nieuwe dingen die op je afkomen. Het begint met: 'Can't take all this freedom...' Hee ja, misschien kunnen we dat wel spelen in Vlissingen!" De liedjes van Room Eleven zijn vrolijk, maar hebben zo nu en dan ook iets nostalgisch. Het is jazz, pop, blues en folk door elkaar. „Ja, zo zien wij dat ook", zegt Janne simpelweg. „Je moet geen stempel op muziek willen druk ken. Je kunt een latin bossa nummer spelen, maar dan doe je precies wat altijd al gedaan is. Wij proberen er een eigen draai aan te geven." Arriën: „Sommige dingen inspireren je gewoon. Een zomergevoel of een beeld van een Parijse nachtclub met een Moulin Rouge-achtig gevoel. Dat wer ken we dan uit tot een liedje. We bedenken niet van te voren: nu gaan we eens even een lekker reggae-nummer maken." Janne vult aan: „Wij houden dan liever een plaatje in ons hoofd met dreadlocks en een strand vibe." En wat kunnen we op het bevrij dingsfestival verwachten? „Mensen die komen voor serieu ze jazz, zitten verkeerd. Echte pop krij gen ze ook niet. Het zit er tussenin", zegt Janne. „We trekken een heel gemê leerd publiek aan. Zowel jongeren als papa's met dochters. Dat komt denk ik door de nostalgische elementen in onze muziek." Arriën: „Ik denk dat onze live optredens een meerwaarde hebben. We brengen de muziek energieker dan op cd. We proberen steeds nieuwe din gen uit te vinden met onze liedjes." Janne: „Pas hebben we bijvoorbeeld een heel schattig liedje, Greenest Grass, omgebouwd tot een funky dansnum- mer. Wij vinden het leuker om af te wisselen dan om één ultieme show neer te zetten. In een theater proberen we het klein te houden en spelen we intieme liedjes. Ons optreden op het bevrijdingsfestival wordt juist lekker energiek en speels. Vooral niet te serieus." Room Eleven speelt op 5 mei om 21.00 uur op het hoofdpodium aan het Bellamypark in Vlissingen. Bart

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 86