Shop voor blowende Bevelander kan niet Jeanine Duinkerke is Kortgene kan weer naar café Van Buren 22 Vrijdag 1 mei 2009 pzc B ANALYSE door Raymond de Frel Het is twijfelachtig of het plan van Dick van der Zaag om in Goes alleen nog drugs verkoop aan Bevelanders te gedogen uitvoerbaar is. De Goese burgemeester is niet de enige die met het idee voor een pasjessys teem stoeit. Zijn collega Rob van Gijzel in Eindhoven is dezelfde op vatting toegedaan en ook Limburg se gemeenten met coffeeshops hebben het plan om vanaf vol gend jaar alleen nog via een pasje softdrugs te verkopen. En in Ter- neuzen riep een gemeenteraadslid eind vorig jaar ook al eens dat de Zeeuws-Vlaamse havenstad trend setter zou moeten worden met 'passies voor hassies'. De insteek is in alle gevallen dezelf de: het terugdringen van drugstoe risme vanuit België en Frankrijk. Een beperking van de maximum verkoop per dag, drie gram in plaats van vijf gram, moet drugs toeristen nog eens extra ontmoedi gen om de grens over te steken. Van der Zaag vreest dat zijn stad vanaf september een extra stroom drugstoeristen voor zijn kiezen krijgt. Sinds de sluiting van de Ter- neuzense coffeeshop Checkpoint in het voorjaar van 2008 is het aan tal Franse kentekens in Goes al toe genomen. En de kans is groot dat dit er alleen maar meer worden als de shops in Roosendaal en Bergen op Zoom zijn gesloten, denkt Van der Zaag. Drugspasjes voor Bevelanders moe ten ervoor zorgen dat Goes versto ken blijft van overlast. Zover is het echter nog lang niet. Net als Ter- neuzen moet Goes wachten op een uitspraak van de Hoge Raad in een zaak, die de gemeente Maas tricht voert. Burgemeester Gert Leers van Maastricht wil afdwin gen dat alleen zijn eigen inwoners nog in de coffeeshops terecht kun nen. Die complexe materie is door de Hoge Raad inmiddels ter toetsing voorgelegd aan het Europese Hof. Een uitspraak is op korte termijn nog niet te verwachten. Het Ver drag van Schengen vormt in deze een flink obstakel. Dat bepaalt dat je (drugs)toeristen nauwelijks iets in de weg kan leggen. Een alterna tiefis om coffeeshops om te vor men tot besloten clubs, die verbo den terrein zijn voor niet-leden. Gerard Aarden van de gelijknami ge Goese coffeeshop heeft al laten weten niet veel voor zo'n systeem te voelen. Het is ook twijfelachtig of het pasjessysteem buitenlandse drugsgebruikers afschrikt. Wat is er op tegen om lid te worden van een cannabisclub, in een tijd waar in het vertonen van een identiteits bewijs of achterlaten van een vin gerafdruk aan de ingang van de coffeeshop toch al meer regel dan uitzondering is? Van der Zaag kan er in elk geval niet mee bereiken dat zijn stad vanaf september alleen nog maar voor blowende Bevelanders uit komst biedt. Dat is momenteel uit het oogpunt van discriminatie nog in strijd met de Europese regelge ving. Inbraken in twee woonzorgcentra •s-heer arendskerke - Dieven heb ben tussen woensdagmiddag 16.30 uur en donderdagochtend 09.30 uur ingebroken in een kantoor ruimte in een verzorgingshuis in 's-Heer Arendskerke. Uit het kantoortje is een kluis met daarin waardepapieren en siera den met een waarde van vele hon derden euro's weggenomen. De in brekers kwamen binnen door een raam open te breken. Ook in het woonzorgcentrum van Oost-Souburg is tussen woensdag avond en donderdagochtend inge broken. En ook daar was een kan toorruimte het doelwit. Hier kwa men de inbrekers binnen door een deur te forceren. De dieven gingen er in Souburg met enkele tiental len euro's vandoor- Geachte Heren, kom langs voor een leuk moederdagcadeau! Shawl? Tas? Altijd succes! DELSCHER. DELSCHER Grote Markt 11-13 4461 AH Goes www.delscher.nl 'Francien van de gemeente vroeg me: 'Maar wat wil je zélf? De mensen van het taxibedrijf kende ik van het cafe waar ik werkte. Dus toen zei ik: taxi-chauffeur Vrijkaartenactie zorgt niet voor meer publiek 'S-heerenhoek - Het muziekfeest Koninginnenach in 's-Heerenhoek heeft woensdagavond nauwelijks meer bezoekers getrokken dan an ders. Organisator Ronnie de Vós schatte het aantal op zo'n vierhon derd. Hij had op meer gerekend. Jongeren die zaterdag 18 april de fi nale van de Borselse poptalenten jacht 2nd Influenz bezochten, had den allemaal een vrijkaartje gekre gen. „Ik denk dat er een stuk of twintig zijn geweest", zei De Vos gisteren, „meer niet. Weet je, bij die gasten is het zo, als het éne clubje gaat, gaat het andere ook." De organisatie van de 'wel berege- zellige' Koninginnenach zint op een andere list. De Vos: „We kun nen misschien wat samen doen met de Jongerenraad Borsele." W ~'Q Mae mem puxzzetö, hoe mem uxeugd www.lekkerpuzzelen.nl cy -SC Graaf en gravin Van Buren heffen een oranjebittertje op de (her-)opening van café Van Buren in Kortgene. foto Willem Mieras kortgene - Zeven dagen per week kun je er vanaf nu terecht: café Van Buren in Kortgene. Gistermor gen opende eigenaar Roel ten Brink officieel de deuren. De graaf en gravin Van Buren wa ren speciaal voor de gelegenheid ingezet om de openingshandeling te verrichten. Ten Brink is trots op het totaal vernieuwde café, met een open en licht interieur. Voor de laptopbezitters: er is draadloos internet beschikbaar. Ten Brink heeft een speciale visie over een ca fé runnen. „Ik heb bijna geen men sen in dienst onder de 25 jaar. Ze zijn wel duurder dan jonge men sen, maar ik zie zelf te vaak van die serveersters die verveeld op hun gsm'etje kijken terwijl ze aan het werk zijn. Ik wil vrolijke ge zichten. Wie chagrijnig is, meldt zich maar af voor die dag." Jeanine Duinkerke heeft via het project Kansen voor de Goese Polder een baan gekregen als taxichauffeuse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 62