Het hart van routinier Djamel DE LEEUWENKONING PZC Help je loopbaan Neem een De Loos en Perdaen bijten in het stof v.a. 2 mei verkrijgbaar 32 I Vrijdag 1 mei 2009 PZC door Lucien Roelandt KLOOSTERZANDE - Bert Verseput kon gisteren op het concours van de Honteruiters in Kloosterzande op een uitstekend debuut in de klasse M springen terugkijken. De bouwondernemer uit Zonnemaire bleef de streekfavorieten Ilyo de Loos en Cindy Perdaen de baas. Als eerste in de barrage haalde Ilyo de Loos met Voyage een balk naar de bodem. Cindy Perdaen kreeg met Waloniki eveneens een spring- fout aan de broek. De moeilijke wending naar voorlaatste hinder nis bleek voor de gevestigde orde de bottleneck. Niet voor debutant Bert Verseput met Ushi. Als een ra ket stuurde hij de Lauriston-doch- ter in 29.81 seconden foutloos rond. Cindy Perdaen hield met haar tweede troef What's in a Na me het strafblad blank. Maar de amazone uit Sas van Gent kwam ruim vijf tellen tekort om de Schouwse combinatie te verslaan. In de dressuur klasse Z stuurde Maartje Eibers uit Ossenisse Wil low in de eerste proef met 215 pun ten naar de zege. Sibyle Burm kon na een afwezigheid van acht maan den, wegens een blessure van haar paard, op een uitstekende rentree terugkijken. De amazone uit Zaam- slag schreef met Shadow met 216 punten de tweede proef op haar naam. Marjolein Contant heeft bij Ubrini- ca weer de juiste knoppen gevon den. Na een tweede plaats in de eerste proef stuurde de amazone uit Oostburg de Polansky-dochter in de tweede proef naar de over winning. Claudia Hoondert schreef met Vilando de eerste proef op haar naam. Belgsiche routinier strijdt met Terneuzense Boys tegen degradatie. door Frits Bakker WACHTEBEKE - Het voetbalveld in zilveren kraaltjes getekend op het zwarte shirt geeft aan waar zijn grote liefde ligt. Djamel Buyse is niet zo maar met een bal geboren, hij speelt zelf, tot vorig jaar bij Hoek, dit jaar bij Terneuzense Boys, reist de Belgische stadions af maar heeft eigenlijk maar één club waar zijn hart ligt: AC Milan. Hij heeft zijn zoontje (nu 2 jaar) naar Alessandro Nesta genoemd, heeft een tatoeage van zijn club, heeft zijn voornaam en de club naam gecombineerd in zijn email adres (Djamilan), kent een vrouw die in jaren zijn moeder kon zijn en tickets voor thuiswedstrijden voor hem koopt en hoeft maar te bellen om in het centrum van Mil aan in een huisje te kunnen sla pen. „Ik ging vaak met jongens van Hoek, zoals Wesley de Smet en Bart Poppe naar Milaan. Meestal kochten we dan kaarten op de zwarte markt. Op een keer zaten er drie valse kaarten tussen. Toen ben ik op zoek gegaan naar een be trouwbaar adres en ben ik bij die vrouw terecht gekomen, die Milan overal in de wereld volgt. We heb ben regelmatig contact en zijn vrienden geworden. We mailen met elkaar, zij vertelt over haar rei zen met Milan. En ze heeft ons bij voorbeeld een paar schoentjes ge stuurd toen ons zoontje is gebo ren." Djamel Buyse (33, uit Sint Kruis Winkel net voor Gent) is zelf Kijk opCaraerlD.nl knip de bon uit de zaterdagkrant! nooit de voetballer geweest die hij had willen zijn. In de jaren bij Hoek, negen in totaal, was hij niet de speler voor een heel jaar in de basis, wel één die altijd voorop ging als de trainer hem nodig had en met volle overgave klaar stond voor het elftal. Morgen voert hij met Terneuzense Boys, in de uitwedstrijd tegen Kloetinge, een gevecht tegen drei gende degradatie. „We staan op een positie waar we met ons po tentieel nooit hadden mogen staan", vindt hij. „Dat hadden we nog kunnen voorkomen als we de laatste twee wedstrijden ons eigen 'Ik zou echt niet één club kunnen noemen die in de hoofdklasse meekan' gezicht hadden laten zien. Maar te gen Wilhelmina liepen we onszelf weer voorbij, zoals het zo vaak is gebeurd dit jaar." De Belgische allrounder, die zowel achterin als in de spits kan spelen, geeft het toe: er is geen ander ex cuus te bedenken dan dat Terneu zense Boys met al zijn kwaliteiten te veel slechte wedstrijden heeft ge speeld en daardoor zichzelf in een benarde situatie heeft gebracht. „O ja", bedenkt hij, „we zijn maar zel den op volle sterkte geweest. Maar de waarheid is dat dit geen beste klasse is. Ik zou niet één club kun nen noemen die in de hoofdklasse meekan." „Ik ben er eerlijk gezegd van ge schrokken, want je komt van Hoek en denkt dat er een klasse verschil in zit. Het lijken er wel drie, zoals ik' het in dat eerste jaar UIT PAARDENSPORT Kloosterzande. Dressuur paarden Z1/Z2: 1. Maartje Eibers, Willow (Honter.) 215; 2. Mirei- le Cappendijk, Power (Honter.) 211; 3. Sibyle Burm, Sharon (Hulst) 210. Tweede proef: 1. Sibyle Burm, Sharon, 216; 2. Mireile Cappen dijk, Power, 212; 3. Suzanne de Plaa, Kairouan (Hulst) 208. M2: 1. Evelien de Winne, Kurioso (Hulst) 185; 2. Diamna Hajee, WW Wicey (Scheldestad) 184; 3. Lisette den Dekker, Ves ta (Honter.) 176. Tweede proef: 1. Yorick Bae- cke, Rio (Vlakter.) 187; 2. Diana Hajee, WW Wicey, 180; 3. Lisette den Dekker, Vesta, 179. M1: 1. Claudia Hoonder, Vilando (Weelr.) 189; 2. Marjolein Contant, Ubrinica (PSV Wst-Zws-VI.) 180; 3. Samatha Dobbelaar, Ra- monah (Oranjer.) 176. Tweede proef: 1. Marjo lein Contant, Ubrinica, 186; 2. Magreta Vink, Valine (PSV Wst-Zws-VI.) 183; 3. Samantha Dobbelaar, Ramonah, 175. L2: 1. Lisette den Dekker, Hinde, 194; 2. Mascha Boone, Aristo craat (Z-Bev.) 189; 3. Abigail de Jonge, Volight (Scheldestad) 189. Tweede proef: 1. Mascha Boone, Aristocraat, 195; 2. Lisette den Dekker, Hinde, 188; 3. Lieke van Harten, Salima (Oran jer.) 188. L1: 1. Evelien Marteijn, United Force (Scheldestad) 193; 2. Michelle Verhulst, Wem- pire's Lady (Weelr.) 188; 3. Manon Eggermont, Ballerina (Hulst) 183. Tweede proef: 1. Manon Eggermont, Balerine, 208; 2. Evelien Marteijn, Unitd Force, 196; 3. Marleen Braspenning, Uli- meted (Hulst) 196. Pony's Z1/Z2 cat. DE: 1. Janey Vermunt, Prince Melride (Hulst) 65%. Tweede proef: 1. Janey Vermunt, Prince Melri de, 61%. M1/M2 cat. DE: 1Mandy Olieslager, Brummersh. Pulsar, 181. Tweede proef Mandy Olieslager, Brummersh. Pulsar, 194. L2 cat. DE: 1. Madeion Baas, Sebu (Honter.) 209. Tweede proef: 1. Madeion Baas, Sebu, 206. L1/L2 cat. AB: 1 Maudi Baas, Jessica (Hon ter.) 188. Tweede proef: 1. Fabienne Schot, Fab's Andros (Schouwse R.) 197. L1. cat. CD: 1. Jessica van Waesberghe, Cindy (Hulst) 187. Tweede proef: 1. Michelle Groenenboom, Ma- bel van de Stend (Hulst) 204. Springen paar den Z: 1. Cindy Perdaen, Waloniki (Oranjer.) 0/79.29; 2. Cindy Perdaen, Waht's in a Name, 4/78.24. M: 1 Bert Verseput, Ushi (Schouwse R.) 0/0/29.81; 2. Cindy Perdaen, What's in a Name, 0/034.62; 3. Ilyo de Loos, Voyage (Hulst) 0/4/37.28. L: 1. Luc Cornelissens, Win ning Moed (Nieuw Namen) 0/73.21; 2. Sander Verseput, Ushi (Schouwse R.) 4/60.90. Djamel Buyse in actie tegen Roda Boys. foto Peter Nicolai heb ervaren. Niet alleen op het veld, ook in de beleving. Ik wilde graag in Nederland blijven, omdat de mentaliteit veel beter is. En het is allemaal beter geregeld, betere velden, betere accommodaties. Ze doen er ook alles aan bij Terneu zense Boys hoor, maar bij Hoek staat het nog een paar stappen ho ger." Djamel Buyse had zich niet alleen sportief een andere voorstelling ge maakt van dit jaar. Het is ook op het persoonlijke vlak een jaar ge worden met tegenslagen. „Mijn va der, die me overal volgde, is overle den na een kort ziekbed. Ze had den een tumor in zijn hoofd ont dekt. Hij heeft maar drie maanden meer geleefd. Dat heeft zich alle maal afgespeeld in de eerste maan den na mijn overgang naar Terneu zense Boys." Het was ook nog eens de periode nadat hij in zijn voorlaatste jaar bij Hoek dicht tegen een hernia-ope ratie had aangezeten. „Ik was in een wedstrijd tegen RBC door mijn rug gezakt en kon door een beknelde zenuw op een gegeven moment niet meer uit mijn stoel komen. Het kon niet anders of dat moest op een operatie uitlopen, maar met microchirurgie hebben ze de laatste kans aangegrepen om de beknelling zonder te opereren weg te nemen. Dat is uiteindelijk gelukt. Met een sonde hebben ze een spierontspanner in de rug ge spoten en is de ontstoken zone schoongemaakt." Voetballen is er in dat jaar nauwe lijks van gekomen. „Ik moest in to taal drie behandelingen ondergaan en daarna elke keer een maand platliggen. Dan merk je pas hoe snel een goed getraind lichaam achteruit kan gaan. Ik heb vaak ge noeg gedacht dat het nooit meer goed zou komen. Wat ik er van over heb gehouden, is dat ik nu nog altijd acht kilo te zwaar ben. En dat ik de ene dag pijn voel en de andere wat minder. Ik heb ge lukkig een osteopaat die me daar langzaam vanaf helpt." Toen hij weer beschikbaar was, had de trainer hem het hardst no dig als targetman in de spits. Hij had het bij Hoek vaak gedaan om nog iets te forceren in de slotfase van een wedstrijd. „Ik moet het op dit niveau en met dit elftal ze ker ook kunnen", vindt hij. „We hebben snelle jongens zoals Rama- zan Kesikbas en Ali Eryiirük om mee te kaatsen. Ik heb er zelf drie gemaakt tot nu toe en een paar as sists gegeven." Met de overtollige kilo's wil hij SPORT s BILJARTEN ZATERDAG Libre. Grevelingencup. Poule B. Locatie: Cafetaria Neffen d'Eule, Oosterland. Aan vang: 12.00 uur. Pool. Tweede divisie: Cue Action-Mang- lers. Locatie: Cue Action, Vlissingen. Aan vang: 12.00 uur. ZONDAG Pool. Tweede divisie: Sranang Boys-Cue Action. Locatie; Thurston, Rotterdam. Aanvang: 12.00 uur. Pool. Piay-offs regionale eerste klasse. Locatie: The Roadhouse, Middelburg. Aan vang; 14.00 uur. HOCKEY ZONDAG Vrouwen. Derde klasse: Rapide-Shot. Vierde klasse: HSD-Tempo'34, Olympia- Oudenbosch. Mannen. Derde klasse: Udenhout-Rapi- de. Vierde klasse: Olympia-Ouden- bosch, HSD-Tempo'34. MOTORSPORT ZATERDAG Clubwedstrijd. Locatie: Sloehavencircuit, Vlissingen-Oost. Organisatie: MSV de Uit laat. Aanvang: trainingen 10.00 uur, wed strijden 12.15 uur. PAARDENSPORT ZONDAG Springen Stal de Kroo. 9.00 uur: pony's klasse B, met aansluitend L, M en Z. 12.00 uur: paarden klasse B. 14.00 uur; paarden klasse Z, met aansluitend ZZ, L en M. Locatie; manege Stal de Kroo, aan de Boomdijk te Nieuw- en Sint Joosland. TAFELTENNIS ZATERDAG Mannen. Zuid-West, hoofdklasse A. Fi nale play-offs: SAR'72-Hotak'68 2 (17.00 uur). TENNIS VRIJDAG Finales Open jeugdtoernooi. Locatie: tennisvereniging De Stoof te Koudekerke. Aanvang: 9.00 uur. ZATERDAG Districtscompetitie. Mannen, hoofdklas se: Westerschouwen-Drive, Sjef-Yerseke, Animo-ASOC, De Schelde-De Bongerd. Eerste klasse: DOS-Domburg, Smash-De Schenge, Hulster Ambacht-Biervliet, Vo- gelvlucht-Jacoba van Beieren, Sjef 2-De Schelde 2, Zierikzee-Animo 2, DOS 2- MLTC, Game'78-Yerseke 2. Districtscompetitie. Mannen 35+, hoofdklasse: Souburg-Gravelsteps, Sou burg 2-DOS, De Schelde-'t Halve Maan tje, Sjef-MLTC. ZONDAG Landelijke competitie. Gemengd, derde klasse: MLTC-Zundert. Vierde klasse: United Service-MLTC 2, Tiola-Vogel- vlucht, Souburg-Vierhoeven 3. Vijfde klasse: Zuid/West Hoek-Souburg 2, Axel-Zierikzee, MLTC 3-De Boskreek, Smash Boz 2-De Schelde. Mannen, tweede klasse: Hartel-Philten, Drive-Markant. Derde klasse: Game'78- Markant 3, Etten-Leur-De Boskreek, Sjef- Rico, 't Halve Maantje-Vierhoeven. Vier de klasse: Souburg-Vijfhuizen, Kapelle-'t Halve Maantje 2, 't Halve Maantje 3-Vijf- huizen 2. Vijfde klasse: De Bongerd-De Stoof, TenNissen-'t Halve Maantje 4, Dui- veland-Animo, Vrouwenpolder-Souburg 2. Vrouwen, hoofdklasse: De Schelde- Oosthout. Eerste klasse: DOS-Rijsber- gen, Markant-Philten, Yerseke-De Schelde 2. Tweede klasse: De Zoom 2-'t Halve Maantje, Philten 2-De Stoof, Animo-Dui- veland. VOETBAL ZATERDAG Hoofdklasse B: Sparta Nijkerk-Jodan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 48