Zeeuws-Vlaanderen eindigt in mineur urn PZC Vrijdag 1 mei 2009 I 23 Enkele winnaars van de Postcodeloterij op hun terras op de Kaai. Van links naar rechts: Ellen van Keulen, Sandra van Keulen, Erik Blaecke en Khaliun Bolormaa. foto Camile Schelstraete Donderdag 30 april 2009, Koninginnedag, had alles in zich om een mooie dag te worden. Ook in Zeeuws- Vlaanderen. Een daad van een eenling verstoorde veel. Woensdagavond laat zoeken de eerste rommelmarktgan- gers al naar het bes te plekje in de Terneuzense bin nenstad om hun alledaagse waren een dag later aan de man te kun nen brengen. „Dat kun je toch niet voorstellen dat mensen dat doen. Het is wat, zo bont heb ik nog nooit meegemaakt", zegt de Ter neuzense binnenstadsmanager Bram Stoffels, die samen met zijn mensen na de teloorgang van het Oranjecomité in Terneuzen de ko ninginnedagviering vorm en in houd mag geven. Stoffels doet dat gaarne, zeker als de voortekenen voor een geslaagde vorstendag zo goed zijn. De zon schijnt, de tem peratuur is lekker, een fris windje; kortom het zomert. Dat doet het al op het moment dat volk en hoogwaardigheidsbekleders in Axel samen het volkslied zingen en iets verderop, aan de andere kant van het Kanaal, in Sas van Gent de eerste gaaibollers arrive ren voor de traditionele bolling bij het Schippershuis. Van Aardenburg tot Graauw en van Groede tot de Kauter maakt de streek, die pretendeert.opstan- dig te zijn maar zich altijd schaart onder het oranje-blanje-blue, voor een perfecte dag. Bijzonder is het eeuwfeest ter ere van Oranjevorstin Juliana in het grensdorp Overslag waar kinderen van het Belgische dorpsdeel mee feesten aan de andere kant van de grens. Bijzonder is het feest ook voor Sassenaar Carolus Roelandt die door het gemeentebestuur ge huldigd wordt voor zijn verdien sten voor de jaarlijkse Oranjefees ten. En bijzonder druk is het in Terneuzen op de grootstedelijke rommelmarkt. Meer dan duizend standhouders en een veelvoud aan kopers en passanten. „Zo druk heb ik nog nooit meegemaakt in Terneuzen", merkt Stoffels op Op het dorpsplein in Zuiddorpe vermaken kinderen zich prima met blikgooien. ris van de koningin. „Wat te doen?" luidt de vraag. Die vraag zal een hele dag blijven doorklin ken. Op het moment dat in Ter neuzen tien volle containers met zolderbezit richting stort verdwij nen, besluit het college van B en W slechts grootschalige activitei ten met veel muziek niet meer door te laten gaan. Kinderfestivitei ten en fietstochten blijven op de rol staan. In Oost en West beslui ten bestuurders ook die weg te vol gen. Het feest op het Martje van Wardje in Sint-jansteen gaat even wel onverstoord verder. „Moeten we allemaal de dupe worden van de daad van een gek", zegt een van de verkeersregelaars. „Nee, maar er zijn wel doden gevallen op de feestdag van onze koningin", weet een ander die net vanachter zijn tv is gekomen. Ceremoniemeester Pierre Eysackers vindt de festivitei ten in Axel iets tweeslachtigs heb ben. Vlaggen hangen halfstok op het moment dat hij de kinderen huldigt voor hun prestaties in het schuimbad. Om vijf uur kondigt wethouder Jaap Bos het eind af van de feesten in Axel. Collega's van hem doen hetzelfde in andere dorpen. Koninginnedag 2009 ein digt in mineur. voor burgemeester Jan Lonink zijn speech in het plaatselijke theater begint. Lonink heeft slecht nieuws voor de aanwezigen. „Er is iets ge beurd in Apeldoorn, het défilé gaat niet door", meldt hij een volle zaal met koninklijk gelauwerden, die verder nog van niets weten. Terwijl Terneuzen proost op het koningshuis, hangt 30 kilometer westelijk burgemeester Jaap Sala aan de telefoon met de commissa Het podium op de Markt in Terneuzen ligt er verlaten bij. Om 18.00 uur werd de muziek gestopt en het terras opgeruimd. foto's Camile Schelstraete Goes Marconistraat 13 (0113) 22 41 03 LOER Multi Vloer"1 is de professionele aanbieder van parket- en laminaatvloeren WIJ kopen In met zo'n 50 collega's van Parketgroep Nederland. Alle vloeren worden door onze eigen ervaren parketteurs geïnstalleerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43