Zeeland PZC Terneuzen weert asielzoekers Waarderingsbeeldje voor Sasse orangist a ££1 met gedenksteen kerkhof Cadzand HOiftiitfMtGfiifLEt ZEEUWS-VLAANDEREN 22 21 25 Hét moéderdagcadeau van 2009! Burgerslachtoffers WO II geëerd Leesdeken Sluise Kaai valt in de prijzen bij Postcodeloterij Het weer heeft rare dingen met onze flora en fauna gedaan Vrijdag 1 mei 2009 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl College vindt camping bij Axel ongeschikt voor langdurige opvang. door Conny van Cremberghe TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen heeft verhinderd dat het Cen traal orgaan Opvang Asielzoekers (COA) honderden ontheemden zal vestigen op de voormalige cam ping Den Hamer buiten Axel. Wet houder Co van Schaik (sociale za ken) heeft daar een stokje voor ge stoken. Volgens Van Schaik zijn de woon- units op de camping volstrekt on geschikt voor een langdurige op vang van asielzoekers. Ook de loca tie van het terrein, kilometers bui ten Axeh ver van alle voorzienin gen vandaan maakt in de optiek van Van Schaik de camping als op vangplaats 'volstrekt ongeschikt'. De wethouder heeft het COA voorts laten weten dat Terneuzen niet in aanmerking wil komen voor de opvang van vluchtelingen uit verre oorden. Burgemeester )an Lonink van Ter- neuzen zegt dat Terneuzen van het COA geen formeel verzoek ont vangen heeft om te zoeken naar opvangmogelijkheden in Terneu zen. „Het enige wat je als bestuur der van tijd tot tijd hoort, is dat het COA weer 'aan het shoppen' is in den lande om aan opvangruim te te komen. Landelijk is er een dis cussie gaande of deze manier van werken gecontinueerd moet wor den en of het niet beter is dat lan- m Gemeente Terneuzen is het 'shoppen' van het COA een beet je beu en wil een centrale regis tratie van opvangmogelijkheden landelijk of provinciaal. delijk of provinciaal geïnventari seerd wordt wat er aan opvangloca- ties beschikbaar is. Dan hoeft dat informele shoppen ook niet meer worden gedaan," stelt Lonink. Dat het COA toch zoekt in landelij ke gebieden terwijl asielzoekers zelfbij gelegenheid nadrukkelijk te kennen gegeven hebben liever in grote steden of daar dichtbij te wil len wonen, is volgens Van Schaik 'toch opmerkelijk'. Het kampeerterrein in Axel kwam twee jaar geleden negatief in het nieuws omdat er bijna honderd Poolse seizoensarbeiders in cara vans waren ondergebracht terwijl de vergunningen van de beheerder die niet toeliet. Ook zou de brand veiligheid op de camping in het ge ding zijn geweest. Na interventie van de gemeente werd de huisves ting voor de Poolse arbeiders ver beterd en stond de gemeente Ter neuzen tijdelijke huisvesting van deze werkkrachten toe. Lonink: „Daar houden we ons ook aan. Of dat zo blijft weten we niet. Voor de camping in kwestie wordt nog steeds gewerkt aan een ver plaatsingsplan. Op dat plan wach ten we als gemeente nog." Ziekte maakt vrijwilligerswerk Roelandt onmogelijk. door Conny van Cremberghe sas van cent - De voorzitter van het Sasse Oranjecomité, Carolus Roelandt (56), ontving donderdag ochtend uit handen van wethou der Frank van Hulle het waarde ringsbeeldje 'Betrokkenheid' van de gemeente Terneuzen. Roelandt is al dertig jaar de stu wende kracht achter de oranjefees ten. In verband met gezondheids problemen zet hij dit jaar een punt achter zijn activiteiten. „Als ik nu zou weten dat mijn gezond heid beter wordt dan was ik wel licht gewoon doorgegaan, maar die zekerheid heb ik helaas niet. Ie mand anders moet de kar nu echt trekken." In eerste instantie leek dat in Sas een probleem te zullen worden, maar Roelandt zelf zag kans om samen met de leden van zijn comité toch weer een groep van zes nieuwe vrijwilligers te vin den die de jaarlijkse festiviteiten zal organiseren. Roelandt en zijn team kregen de gemeentelijke onderscheiding voor het nieuws uit Apeldoorn kwam. Het bericht sloeg later in als een bom. Voorzitter Carolus Roelandt van het Sasse Oranjecomité ontving van wethouder Frank van Hulle het betrokkenheidbeeldje. foto Camile Scheistraete De deken met mouwen! Bestel nu'op: www.moederdagoutlet.nl - morgen in huis* - gratis ingepakt in cadeauverpakking PE MAKKELIJKSTE MOEPERPAGSHOP ONLINE door Frank van Cooten CADZAND - Op de algemene be graafplaats in Cadzand komt een gedenksteentje met de tekst 'Ter nagedachtenis aan de'burgerslacht offers WO II1940-1945'. Dit monumentje komt er dankzij een eendrachtige samenwerking tussen het plaatselijke comité do denherdenking en de dorpsraad van Cadzand. „Ineke Mulder en Suzanne de Put ter van het comité benaderden ons met het verzoek mee te hel pen om het gedenksteentje te reali seren. Het comité heeft geen mid delen om het steentje zelf te beta len. Wij als dorpsraad werkten daar graag aan mee", zegt voorzit ter Jan Voerman. De dorpsraad heeft een klein potje voor dit soort initiatieven. Het monumentje van natuursteen meet veertig bij zestig centimeter en wordt geplaatst in de nabijheid van de oorlogsgraven. De dorpsraad plaatst het gedenk steentje vandaag of zaterdagmor gen in verband met dodenherden king op maandag 4 mei. Dan kan dit monumentje nog worden be trokken bij de dodenherdenking in Cadzand. De dorpsraad van Cadzand is de laatste tijd behoorlijk actief om het verleden van Cadzand tot uit drukking te laten komen. Zo heeft de dorpsraad ook het initiatief ge nomen voor de plaatsing van een waarheidsgetrouwe travalje. Dit bouwwerk werd vroeger door de hoefsmid gebruikt om een paard te beslaan. De voorkeurslocatie is in de Maria- straat ter hoogte van de aldaar in de volksmond bekende oude smid se. Geheel uit de herinnering en over levering en aan de hand van enke le foto's wordt geprobeerd een waarheidsgetrouw exemplaar te realiseren. De dorpsraad hoopt de travalje de ze zomer te kunnen plaatsen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 41