wel succes Van der Mei verrast op NK Usain Bolt ongedeerd bij crash, Jamaica opgelucht Li Jiao, Li Jie bij laatste 32 Konijn, trappist en rauw geklutst ei... De Bruijn ontloopt nederlaag nipt Mededelingen van het waterschap Over eten en drinken op fiets: www.pzc.nl/weblogtourzelande PZC Vrijdag 1 mei 2009 31 Inzeil krijgt groen licht Voetbal in Mexico Krajicek in kwartfinale voor overkapping achter gesloten deuren in Johannesburg Ronde van Romandië na 'een ideale finale'. foto Dominic Favre/AP Parlement houdt even op met vergaderen als nieuws bekend wordt. kingston - Heel Jamaica slaakte gisteren een zucht van verlich ting. Hun olympische held Usain Bolt hield slechts lichte verwon dingen over aan een spectaculair ongeval met zijn BMW sport wagen. „Ik ben in orde", zei de topsprinter toen hij hinkend het ziekenhuis in de hoofdstad Kingston verliet. Bolt bestuurde zelf de BMW. Hij verloor de macht over het stuur op één van de nieuwste snelwe gen in Jamaica. Het wegdek zou door regenval nat zijn geweest. De sportwagen vloog over de kop en landde in een greppel. De olympisch kampioen op too, 200 en 4x100 meter stapte zelf uit het zwaar beschadigde voertuig. Ook yokohama - De Nederlandse tafel tennissters Li Jiao en Li Jie hebben zich gisteren in de Japanse stad Yo kohama geplaatst voor de derde ronde van het wereldkampioen schap. De twee schaarden zich op vrij eenvoudige wijze bij de laatste 32. Linda Creemers en Carla Nou- wen werden in de eerste schifting geëlimineerd. Nadat Li Jiao in de eerste ronde ge makkelijk had gewonnen van de Turkse He Sirin (4-1), wist de kop- vrouw van Oranje ook zonder veel inzell - De lokale autoriteiten heb ben gisteren officieel toestemming gegeven voor het leveren van een financiële bijdrage voor de over kapping van de ijsbaan van Inzell. Daardoor gaan de bouwwerkzaam heden definitief door. Inzell krijgt als derde Duitse stad, na Berlijn en Erfurt, een overdekte schaatsbaan. Dankzij dit akkoord is het ook ze ker dat in maart 2011 in Inzell het WK afstanden zal plaatsvinden. mexico-stad - Stadionbezoek is in Mexico praktisch niet meer moge lijk. Uit angst voor verdere ver spreiding van het dodelijke griepvi rus worden sportwedstrijden zo veel mogelijk achter gesloten deu ren afgewerkt. Komend weekeinde is publiek verboden bij alle voetbal wedstrijden in de vier hoogste divi sies. De belangrijkste duels wor den wel live uitgezonden op televi sie. Friese amazone blijft gevestigde orde voor in eerste proef. door Giel Hendrix mierlo - Nathalie van der Mei is gistermiddag in Mierlo de gevestig de orde voorgebleven in de eerste proef van het Nederlands kam pioenschap voor springruiters. De Friezin legde met haar paard Hee- chiems Springtime het parkoers als snelste af en bleef bovendien foutloos. Daarmee verwees ze Albert Zoer (met Uraguay als Sam) naar de tweede en derde plaats. Zoet, twee weken geleden nog derde (met Oki Doki) tijdens de finale om de wereldbeker in Las Vegas, heeft in ternationaal al goud gewonnen op EK en WK, maar een gouden plak op de Nederlandse kampioen schappen ontbreekt nog in zijn prijzenkast. De uitslag zegt nog niet veel over de afloop van de titelstrijd. Par koersbouwer Louis Koninckx stelde de 45 combinaties niet voor al te grote problemen. Negen paar den bleven foutloos en bovendien eindigden 25 ruiters en amazones binnen acht seconden van de winnaar. Dat betekent dat hun ach terstand minder dan een springfout bedraagt. Met nog drie rondes voor de boeg maken allen nog kans op het rood-wit-blauwe lint. „Je moet ook niet vergeten dat hier nagenoeg de hele Nederland se top rijdt. De kwaliteit van de deelnemers is erg hoog, dat zie je terug in de uitslag", aldus de 43-ja- rige Van der Mei. WJ Op het Nederlands kampioen- schap voor springruiters in Mierlo is Nathalie van der Mei na de eerste dag de koplo per. johannesburg - Michaëlla Kraji cek heeft de kwartfinale bereikt van het Soweto Open in Johannes burg. De als tweede geplaatste Ne derlandse tennisster won gisteren in drie sets van de Slowaakse Do- minika Nociarova: 4-6 6-1 6-3. Met de Tsjechische Hlavackova drong ze ook door tot de halve fina le van het dubbelspel. Zij klopten het Zuid-Afrikaans/Britse duo An derson/O'Brien met 5-7 6-3 12-10. terneuzen/cervera - Jean Paul de Bruijn uit Hulst was niet de enige die gisteren op het WK bandstoten in het Spaanse Cervera een valse start had. De zestien spelers die strijden om de wereldtitel kregen de biljarts, die staan opgesteld in een kerk, maar moeilijk onder con trole. De Bruijn won wel, maar pas na een helse achtervolging. De Japanner Youichirou Mori maakte hem het leven zo zuur, dat er een bijna zekere verliespartij uit de eerste voorronde zou komen. „Ik stond op een zeker moment met 143-98 achter, hij moest maar zeven punten meer, ik nog 52. Toen het er zo hopeloos uitzag, kreeg ik de ballen eindelijk bij el kaar. Ik maakte er 51, maar miste de laatste carambole. Hij miste daar na ook, zodat ik kon uitspelen." De Hulstenaar zocht achteraf naar een verklaring. „Alle partijen zijn slecht tot nu toe, omdat de biljarts aflopen. Maar gelukkig komt de bil jartmaker nog een keer langs." De Bruijn krijgt vandaag zijn tweede tegenstander in de poule van drie: de Oostenrijker Armin Kahofer. de onbekende vrouw die naast hem zat in de auto, kroop zonder noemenswaardig letsel uit het wrak. In het ziekenhuis werd snel dui delijk dat Usain Bolt inderdaad niets mankeerde. De 22-jarige to patleet had slechts last van zijn linkervoet, maar daarmee was hij bij het uitstappen van de gecrash te bolide in een doornstruik ge stapt. Het ongeval was nationaal nieuws in Jamaica en in het parlement werden de beraadslagingen tijde lijk stilgelegd. Parlementsvoorzit ter Andrew Holness kwam zelfs met een verklaring naar buiten: „Uit de gegevens die wij hebben ontvangen, blijkt dat Usain Bolt niet ernstig gewond is en daarom kan heel iamaica opgelucht adem halen." Wat volgde was een donderend applaus. problemen haar tweede partij in winst om te zetten. Haar Poolse opponente Xu Jie had geen schijn van kans: 4-0 (11-7 11-9 11-8 11-5). Haar 'zusje' Li Jie verspeelde tot nu toe zelfs geen enkele game. Eerst werd de Amerikaanse speel ster Ariel Hsang opgerold (11-8 11-2 11-3 11-7), vervolgens kreeg ook de sterke Italiaanse tafeltennis ster Wenling Tan-Monfardini geen enkele grip op het verdedigende spel van de Noord-Hollandse: 4-0 (11-8 11-411-8 11-7). Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden deelt het volgende mee: Verkeersbesluit Het volgende verkeersbesluit op Zuid-Beveland is genomen: Instellen verplicht fietspad De Poel, tussen Heinkenszand en Goes, vanaf de Bimmelsweg tot aan de Verbartelweg, inclusief het regelen van voorrang op aansluitingen en kruisingen. Ter Inzage De verkeersbesluiten en de bijbehorende stukken liggen vanaf 4 mei tot en met 15 juni 2009 ter inzage op het hoofdkantoor van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaal- weg 1 in Middelburg. Voor een mondelinge toelichting op de stukken kunt u telefonisch een afspraak maken. Bezwaar Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan iedere belanghebbende vanaf 4 mei tot en met 15 juni 2009 tegen deze besluiten bezwaar maken. Het bezwaarschrift dient ondertekend gezonden te worden aan waterschap Zeeuwse Eilanden, Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg en ten minste het volgende te bevatten: de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, vermelding van de datum en het nummer of kenmerk van het besluit waartegen het bezwaarschrift zich richt en een opgave van redenen waarom men zich met het besluit niet kan verenigen. Als een bezwaarschrift is ingediend, kan de bezwaarmaker ook een verzoek indienen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet gericht worden aan de voorzieningenrechter van de Rechtbank, Sector bestuurs recht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Aanwijzing toezichthoudend ambtenaren Bij het besluit van 15 april 2009 zijn de onderstaande personen aangewezen als toezichthoudend ambtenaar. Ze zijn met ingang van 1 mei 2009 belast met het houden van toezicht op de naleving van genoemde wetten en verordeningen. Wet milieubeheer Wet verontreiniging oppervlaktewateren Kees de Landmeter Peter van Zalen Keur waterschap Zeeuwse Eilanden 2007 en Wet op de waterhuishouding Kees de Landmeter Peter van Zalen Wegenverordening Zeeland 1994 Kees de Landmeter Peter van Zalen Verordening waterhuishouding Zeeland Kees de Landmeter Peter van Zalen De aanwijzing als toezichthoudend ambtenaar voor jyiachiel Weezepoel is per 1 april 2009 ingetrokken. Soms onzichtbaar, Kanaaiweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118 - 621000 Fax 0118 - 621990 info@wze.nl www.wze.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 33