iS o o i*t Met Freire er weer hij heeft Rabo Interior Woontrend Zeeland OVER SMAAK VALT NIET TE TWISTEN! Squashers treffen Engeland op EK Budgetlimiet F1 naar 45 miljoen 30 I Vrijdag 1 mei 2009 PZC MALMÖ - De Nederlandse squas hers hebben op het EK in Malraö het derde groepsduel zoals ver wacht verloren. Frankrijk was gis teravond veel te sterk: 4-0. Eerder werden Zwitserland en Schotland wel verslagen. Koudekerkenaar Piëdro Schweert- man verloor in vier games van Thierry Lincou: 6-11 11-6 lt-5 tr-8. Ook Sebastiaan Weenink, René Mijs en Bart Ravelli gingen onder uit. De mannen staan vanavond in de halve eindstrijd tegenover titelver dediger Engeland. Frankrijk neemt bet op tegen Wales. parijs - De budgetlimiet die vanaf 2010 van kracht is voor Formule i-teams, is verhoogd van 33 mil joen naar 45 miljoen euro. Dat heeft de internationale autosport federatie (FIA) gisteren gemeld. De FIA komt daarmee tegemoet aan de wens van de grote autofa brikanten. De budgetlimiet is ingesteld om de kosten in de Formule 1 te druk ken. Dat is nodig omdat de auto branche wereldwijd is ingestort en grote sponsors afhaken. Doel van het plafond is bestaande teams te behouden voor de koningsklasse en nieuwe teams aan te trekken. Spanjaard sluit pechvol voorjaar af met ritzege in Ronde van Romandïë. la chaux-de-fonds - Met de ritze ge in de Ronde van Romandië zet te Oscar Freire gisteren een streep onder een moeilijke periode. De Spaanse Raborenner was in de tweede etappe de sterkste in de sprint na een wedstrijd over 161,5 kilometer met start en finish in La Chaux-de-Fonds. Hij versloeg de Tsjech Frantisek Rabon, winnaar van de proloog, en de Kazak Assan Bazajev in de spurt. „Het was een ideale finale voor mij, beter kon niet", aldus de opgetogen Freire. Freire kwam in februari ten val bij de Ronde van Californië. De drie voudig wereldkampioen brak twee ribben en moest wedstrijden als Milaan-Sanremo en de Tirreno Adriatico aan zich voorbij laten gaan. In de jacht op succes werd de 'afmaker' in de Raboploeg duide lijk gertiist. Pas half april maakte hij in de Ronde van Baskenland zijn rentree. In de Waalse Pijl en Luik-Bastenaken-Luik (veertiende) presteerde de Spanjaard al goed. In Romandië bleek de vorm ook aan wezig. Woensdag in de eerste rit liep het nog niet volgens plan, maar gisteren maakte hij het na goed werk van zijn ploeg in de spurt af In de pittige finale met de derde be klimming van de dag zorgden zijn teamgenoten ervoor dat zeven vluchters niet wegbleven. Op de volgende klim probeerden de Au straliër Cadel Evans en de Belg Phi lippe Gilbert van Silence-Lotto te ontsnappen. Ze kregen een gaatje van twintig seconden, maar onder impuls van dit keer Caisse d'Eparg- ne werden de twee teruggehaald. De Spanjaard Alejandro Valverde zette daarna al vroeg de sprint in. Lars Bak ging met hem mee. Freire wachtte geduldig en pakte daarna zijn kans. De Spanjaard betrok zijn ploeggenoten nadrukkelijk in het succes. „We hebben een sterke ploeg, die de koers goed onder con trole had. Met de ploeg gaan we voor de etappewinst deze ronde." Ploegleider Frans Maassen was ook te spreken over het werk van'zijn team. „We hebben vandaag een mooie collectieve prestatie neerge zet en ons als ploeg laten zien. Het werd wel weer eens tijd dat we iets wonnen." Marianne Vos heeft de eerste etappe van. de Tsjechische wieier* koers Gracia-Orlova gewonnen. De olympisch kampioene op de pun- tenkoers reed in de wedstrijd over 105,5 kilometer van Detmarovice naar Stramberk met succes weg uit het peloton. Op de finish had ze Oscar Freire van Rabobank wint de tweede etappe van de Ronde van Romandië. Lance Armstrong maakt in de Ronde van de Gila een geslaagde rentree. zes seconden voorsprong op de Duitse Trixi Worrack. Vos, zes dagen geleden nog tweede in de Omloop van Borsele, start vandaag in de tweede etappe in de leiderstrui. De wedstrijd duurt tot en met zondag. Lance Armstrong heeft een ge slaagde rentree gemaakt in een ech te koers. De zevenvoudig tourwin naar, die op 23 maart in de Ronde van Castilië en Leon zijn sleutel been brak, eindigde als achtste in de eerste etappe van de Ronde van de Gila in de Verenigde Staten. Hij kwam na een rit over 115 kilometer 1 minuut en 40 seconden na win naar Levi Leipheimer over de meet. „Het gaat beter dan ver wacht", zei de 37-jarige Texaan na de finish. „Ik voel me sterk en het herstel gaat goed." Armstrong hoopt op tijd wedstrijd- fit te zijn voor de Ronde van Italië, die op 9 mei van start gaat. Hij fietst met een stalen plaat in zijn schouder, die met twaalf schroeven het bot bij elkaar houdt. „Het is stijf en dat voel je wel met fietsen. In de training voelde het al goed, maar je kunt nooit koersomstandig- heden nabootsen." De Ronde van Italië moet het dit jaar doen zonder wereldkampi oen Alessandro Ballan. De Italiaan voelt zich te zwak om op 9 mei van start te gaan in Venetië, meld de gisteren zijn ploeg Lampre. Hij is al meer dan een maand ziek. Een virus houdt hem van de fiets. Duinstraat 18a 4 3 7 1 A Z KOUDEKERKE Tel. (0 1 1 8) 5 5 5 5 6 0 Fax (0118)55 20 52 info@woontrend.nl www.woontrend.nl Het is dan ook niet eenvoudig om te kiezen uit al het moois wat er op gebied van woningtextiel wordt aangeboden. Vandaar dat wij voor u weer een prachtige voorjaarsselectie aan 'orginele sfeermakers' hebben samengesteld. Aanstaand weekend, zaterdag 2 (van 10 tot 17 uur) en zondag 3 mei (van 13 tot 17 uur) kunt u zich weer volop laten inspireren. Auto Poppe uit Viissingen toont tevens de allernieuwste modellen Audi en Volkswagen en huiskok Erik van Dalen is zondagmiddag weer van de partij en serveert weer zijn allermooiste creaties. Voor een geheel gratis interieuradvies van onze Vivante Interieurarchitecte kunt u zich vooraf aanmelden. Ervaar zelf hoe inspirerend ons advies voor u kan zijn. Graag tot ziens bij Woontrend Zeeland! Rabobank-renner Oscar Freire wint in de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 32