Zeeland PZC 21 Brandweer heeft extra geld nodig caramB wl» A WALCHEREN 27 25 Vrouw gewond bij steekpartij Klein leuk moe('er('a^cadeau van 2009! Vrijdag 1 mei 2009Tip? walcheren@pzc.nl Springlevende legende zoekt nieuwe grenzen in muziek Het weer heeft rare dingen met onze flora en fauna gedaan Korps moet kwaliteit van administratie en oefeningen verbeteren. door Maurits Sep MIDDELBURG - De stadsgewestelijke brandweer heeft een kwart mil joen euro per jaar extra nodig voor kwaliteitsverbeteringen. Alleen als de gemeenten Middelburg en Vlis- singen dat geld overmaken, kan de brandweer de 8 scoren die de mi nister van Binnenlandse Zaken ver- langt. Dat zegt commandant Ruud Mal- jaars van de stadsgewestelijke- brandweer Vlissingen/Middelburg. Die scoort nu een 7,4 en is met de brandweer van Terneuzen en Schouwen-Duiveland het beste korps van Zeeland. Maar op enke le onderdelen haalt het korps ook een onvoldoende. Om die wel op een 6,5 te brengen, is het extra geld (230.000 euro) nodig en als dat lukt, dan wordt het eindcijfer een 8, voorspelt Maljaars. Hoe belangrijk de gewenste inves teringen zijn, blijkt uit het duikon- geval in het Kanaal van Gent naar Terneuzen, vorig jaar, beaamt Mal jaars. Daarbij kwam een brand weerman om het leven. Het Open baar Ministerie velde onlangs een hard oordeel over onder meer ge brekkige registratie en controle van duikvaardigheden van het Ter- neuzense korps. Het OM legde de gemeente Terneuzen een boete op van 20.000 euro omdat inmiddels een verbeterplan in uitvoering De stadsgewestelijke brandweer Vlissingen/Middelburg heeft 230.000 euro per jaar extra no dig om de kwaliteit op het vereis te niveau te brengen. was gebracht. „Het is niet zo dat hier hetzelfde kan gebeuren, maar het duidt wel aan hoe belangrijk zulke zaken zijn." Het verbeteren van de organsiatie, beschrijving en registratie van bij voorbeeld duikoefeningen is één van de belangrijke punten waar Maljaars geld voor vraagt. „We heb ben wel een kwaliteitshandboek, maar dat moeten we beter bijhou den. Daar heb ik mensen voor no dig en dus geld." Ook voor het voorbereiden en re gistreren van andere oefeningen zijn meer mensen nodig. Verder moeten brandweermannen als ze uitrukken kunnen beschikken over plattegronden van gebouwen en adviezen over brandveiligheid in die panden. Ook daarvoor zijn meer mensen nodig. Maljaars vraagt in totaal om uitbreiding met 3,5 volledige arbeidsplaatsen. Bovendien is geld nodig voor de bouw van een nieuwe post aan de Rooseveltlaan in Middelburg. Of hij de gevraagde 230.000 euro (te betalen door de twee gemeenten samen) krijgt, hangt af van de ge meentebesturen. Vlissingen vindt dat de brandweer eerst maar eens efficiënter moet werken voordat de gemeente met extra geld over de brug komt, zei burgemeester Wim Dijkstra deze week in een commissievergade ring. Maljaars zegt dat in de huidi ge begroting van het korps echter geen rek meer zit. „We werken al zo efficiënt mogelijk." Of Middelburg wel bereid is extra geld op tafel te leggen, moet nog blijken. Het college van B en W moet het verzoek om meer geld nog beoordelen. Maljaars ver wacht over een paar weken meer te weten. VLISSINGEN - Daar zijn ze dan, de Dert-panden aan de Nieuwendijk in Vlissingen. Jarenlang stonden ze te ver krotten. En toen er eindelijk aan gewerkt werd, gingen ze schuil achter blauwe netten om voorbijgangers te be schermen. Nu een deel van de netten is neergelaten, wordt al een beetje zichtbaar wat projectontwikkelaar Marsaki aan het doen is. En hoeveel mooier de Nieuw endijk is als de Dert-panden klaar zijn. foto Ruben Oreel middelburg - In een huis in de Tappershofstraat in Middelburg is donderdagmorgen rond vier uur een 27-jarige vrouw enkele keren gestoken. Ze liep een geperforeer de long op, maar is niet in levens gevaar. Volgens de politie had ze relatieproblemen. De verdachte, een 37-jarige Middelburger, is in de woning aangehouden. PE MAKKELIJKSTE MOEDERDAGSHOP ONLINE Bruisend centrum voor bowling, biljart en brasserijen eten en/of bowlen, buffetten of stijlvol dineren Ook voor uw evenementen tot 120 personen Da Vinciplein 14 I 4462 GX Goes I 0113-227373 I Naast de Zeelandhallen Open 7 dagen per week vanaf 14.00 uur (weekend vanaf 12.00 uur) Tipredactie@pzc.nl Hij is twee jaar en heeft veel lol in het leven. Vaak weten zijn ouders de grappen van hun klei ne down wel te waarderen. Niet altijd. „Groot leuk", kirt de dreu mes tevreden als pappa en mam ma hard lachen om zijn streken. Met het van de trap gooien van alle schoenen die hij in huis had weten te vinden, oogstte hij min der succes. Zelf beleefde hij dolle pret aan al dat 'bommerdebom- bom', maar pa en ma maakten er korte metten mee. „Niet doen!", luidde de vermaning en hun strenge gezichten boden hem weinig ruimte nog eens te gaan gooien. Hij zuchtte eens over hun gebrek aan humor en stelde vast: „Klein leuk." Leesdeken De deken met mouwen! Bestel nu op: www.moederdagoutlet.nl - morgen in huis* -gratis ingepakt in cadeauverpakking vr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23