operatie in Irak Wie jarig is... trakteert! loosse LEZERSEMTRA PZC 75 jaar joosse Interieurs 2-jarige lid van Britse hoogbegaafdenclub Staking piloten Brussel op nippertje afgewend Saudisch meisje (8) mag toch scheiden BASF lijdt onder crisis en schrapt 2000 banen Politie Mexico pakt leider drugskartel op I Lezersprijs Magma stone PZC Vrijdag 1 mei 2009 1 1 den. Kort voor de machtsover dracht hielden de Britten in Basra een ceremonie om de doden te herdenken. In de afgelopen zes jaar kwamen 179 Britten om. Groot-Brittannië viel samen met de VS in maart 2003 Irak binnen om dictator Saddam Hussein te verdrijven. De meeste van de 3.700 militairen moeten voor het eind van deze maand Irak hebben verlaten. Onge veer vierhonderd instructeurs blij ven achter voor de opleiding van de Iraakse marine. Missie Irak In totaal kwamen 179 Britse militairen om het leven. Van hen stierven er 111 tijdens het uitvoeren*van acties, 25 bezweken later aan verwondin gen. Andere oorzaken leidden tot de dood van 43 militairen. Het aantal burgerslachtoffers bij operaties waarbij Britse militairen waren betrokken, lag veel hoger. Schattingen gaan uit van 3.302 tot 3.766 dode Irakezen. 100.000 Britse militairen verbleven in Basra. De piek qua inzet lag rond de invasie in 2003, toen 46.000 manschappen actief waren. De missie in Irak kostte de schatkist van het Verenigd Koninkrijk 7,2 mil jard euro. De Britse regering spendeerde 831 miljoen euro aan de weder opbouw van Basra. Zo werden 5.000 lekkages van waterleidingen gerepa reerd en 7.000 septic-tanks schoongemaakt. g INTERIEURS Bij elke besteding van 750.- een cheoue Langstraat 2 4341 EE Arnemuiden cadeau t.w.v. 75.- T 0118-60 12 73 75 jubileumaanbiedingen! www.joosseinterieurs.nl LONDEN - De tweejarige Elise Tan Roberts is toegelaten tot Mensa, de vereniging van hoogbegaafden. De Britse peuter heeft een IQ^van 156, terwijl het gemiddelde op 90 tot 110 ligt. Het tweejarige meisje uit het noor den van Londen kan 35 hoofdste den noemen, het alfabet oplezen en in het Spaans tot tien tellen, al dus een woordvoerder van de Brit se Mensa. Normaliter laat de vere niging slechts kinderen vanaf tien jaar toe. BRUSSEL - De staking van piloten van luchtvaartmaatschappij Brus sels Airlines is op het laatste mo ment afgewend. De piloten had den gedreigd om gisterochtend vanaf vijf uur het werk voor onbe paalde tijd neer te leggen uit pro test tegen plannen van de directie. Die behelsden onder meer het be vriezen van de salarissen en het ontslag van alle 55-plussers. Na een gesprek werden de acties op het laatste moment afgeblazen. RIYAD - Een achtjarig meisje in Sau- di-Arabië dat door haar vader was uitgehuwelijkt aan een vijftigjarige man, heeft van een rechter toch toestemming gekregen om te schei den. Eerder weigerde een rechter akkoord te gaan met een schei ding, maar een recent aangestelde rechter ging akkoord met ontbin ding van het huwelijk na een schik king. De schikking zou zijn getrof fen na tussenkomst van een 'be kende persoon'. LUDWICSHAFEN - Het Duitse BASF is zwak begonnen aan 2009. Zowel de winst als de omzet daalden sterk in het eerste kwartaal. Om de crisis het hoofd te bieden, schrapt 's werelds grootste chemie bedrijf dit jaar tweeduizend ba nen. De nettowinst daalde met 68 pro cent, terwijl de omzet met 23 pro cent terugliep. Eerder legde BASF al een groot deel van de productie plat om de crisis het hoofd te bie den. Gregorio Sauceda MATAMOROS - In Mexico is een lei der van het Golfdrugskartel opge pakt. Politie en leger wisten de voormalige politieman Gregorio Sauceda woensdag in de kraag te vatten, meldden Mexicaanse me dia gisteren. De 44-jarige Sauceda wordt beschouwd als de oprichter van de alom gevreesde gewapende tak van het Golfkartel, de Zetas. Hij zat samen met zijn vrouw in een huis in de grensplaats Mata- moros, toen hij werd opgepakt. den van Italië bij de plaats Piacenza. man in de auto werd even later ten uit vrees dat de pijlers door het Bij het instorten van de brug over door een helikopter naar het zieken- vallend puin beschadigd zijn. Het is de rivier de Po raakten vier mensen huis gebracht. Een spoorbrug die onduidelijk waardoor de brug inge- gewond. Er vielen geen doden. De naast de autobrug loopt, werd geslo- stort is. foto Mauro del Papa/EPA Designer Pernille Vea heeft zich bij het ontwerp van deze sfeerlichthou- der laten inspireren door het natuurgeweld van een vulkaan. De rode gloed contrasteert prachtig met de robuuste natuursteen dolomiet, waarvan de waxinelichthouder is gemaakt. Afmetingen: 20 x 17 x 17 cm. 1 ikbestelsnel opwww.pzc.nl/woonwinkel Adviesprijs €45,00 €29,95* exclusief verzendkosten 4,50 Bij vragen over uw bestelling of levering belt u met de klantenservice: 0900-2021352 0,45 per gesprek). Het is helaas niet mogelijk om uw bestelling telefonisch of per email door te geven. BON MAGMA STONE WOONWINKEL Hierbij bestel ik(aantal) x de magma stone a 29,95* (25501) exclusief verzendkosten van 4,50. OivTOv GEBOORTEDATUM Hierbij machtig ik Wegener Woonwinkel om eenmalig het verschuldigde bedrag af te schrijven. 1 BANK-/GIROREKENING l HANDTEKENING Stuur de volledig, in blokletters ingevulde, bon in een envelop naar 1 Wegener Woonwinkel, Antwoordnummer 52001,3502 VB Utrecht. I 0e PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is I de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op I www.pzc.nl treft u nadere informatie aan. Stoere sfeerverlichting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 11