Nacht van de Vrijheid is meer dan muziek en cabaret IBBLa Sf. De Maand Van De Vrijheid 5t/m Jongeren op een aansprekende manier bereiken. Dat is volgens Pascal Elegeert van het centrum voor internationale samenwer king COS Zeeland één van de doelstellingen van de Nacht van de Vrijheid, traditiegetrouw het slotevenement van de Maand van de Vrijheid. door Luc Oggel Ook dit jaar is Podium 't Beest in Goes het decor voor het festival achtige evenement waar muziek, debat en cabaret samenkomen. Bij het ter perse gaan van deze special was de invulling van een aantal ele menten nog niet helemaal uitgekristal liseerd. Zo is het de bedoeling dat er een 'stamtafelgesprek' plaatsvindt, maar afgezien van schrijver Hans Sahar was half april nog niet bekend wie de ande re tafelgasten zouden worden. Wel is duidelijk dat COS Zeeland, als trekker van de Nacht, aan de centrale thema's democratie, vrijheid en verdraagzaam heid een internationale component wil verbinden. „Je zou tijdens zo'n debat bijvoorbeeld de stelling kunnen voor leggen of wij, in het vrije Westen, ver antwoordelijk zijn voor de vrijheid van mensen in Irak, Afghanistan en Gaza", zegt Elegeert. Tijdens De Nacht van de Vrijheid is ook veel ruimte voor muziek. In 't Beest staan op 29 mei voornamelijk (Zeeuwse) rap-artiesten op het podi um, zoals Rap-A-Noia (alias Ivo Luijcks uit Hulst), BDM Entertainment, De Hobbyisten, Badbeat, Fasku, Jiggy Dje en reggaegroep Misty Basement. Volgens Elegeert een bewuste keuze. Rappers plegen toch vaak maatschap pij-kritische teksten te schrijven. „Rap- A-Noia heeft bijvoorbeeld een nummer 'Kindsoldaat'. Dat sluit heel mooi aan bij het thema. Op die manier hopen we bij jongeren iets los te maken. Het is dus niet louter een muziekfestival, het moet ook iets van inhoud hebben. Maar door muziek en artiesten te bieden, krijg je jongeren sneller binnen. Als ze er een maal zijn, dan hopen we dat ze ook wil len meediscussiëren over de thema's." De Nacht van de Vrijheid wordt vrijdag 29 mei vanaf 19.00 uur gehouden in 't Beest in Goes. Host van de avond is stand-up comedian Howard Komproe. Howard Komproe BDM Entertainment Maaike M. de Wolf-Mol

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 112