Meiden van Haram presenteren De Maand Van De Vrijheid 5 t/m 29 mei 2009 Bij het grote publiek zijn ze bekend als De Meiden van Haram in de gelijknamige NPS- televisieserie: Khadija Massaoudi (30) en Soundos el Ahmadi (27). Zeeland leert ze op 5 mei ken nen als presentatoren van het Bevrijdingsfestival Zeeland. Wie zijn de Meiden van Haram? De meiden van Haram: Khadija Massaoudi (links) en Soundos el Ahmadi. „Haram is een Arabisch woord en bete kent: verboden, onrein, taboe volgens de islam. Niet kosjer, niet volgens Het Boek. Wij trekken het breder en bespreken in De Meiden van Haram alles wat in de maatschappij veroor deeld wordt. De sleutelvraag is: in hoe verre ben jij vrij om te doen en te laten, denken, zeggen en zijn wie je wil zijn? Dat vind ik heel belangrijk. In heel veel gemeenschappen is die vrijheid niet vanzelfsprekend. Nederland wordt gezien als open minded, mensen den ken dat ze voor veel dingen openstaan. Ik geloof dat niet. Ook in Nederland is echte vrijheid ver te zoeken. Neem het woord 'tolerantie'. Dat is eigenlijk een heel naar woord. Ik tolereer jou bete door Ondine van der Vleuten Ze kijken er al naar uit, Khadija en Soundos. Goede muziek, een enthousiast publiek, een relaxed sfeertje. Zon, als het even kan. „Het moet gezellig worde", zegt Khadija. Aan de meiden zal het niet liggen. Stand up comedian Soundos: „Presenteren vind ik heel relaxed. Ik ga er geen optreden van maken, maar als we even tijd heb ben of er is een technische storing of zo, maken we wel plezier. Interactie is belangrijk." Khadija is programma maakster (o.m. Mijn tante in Marokko), presentatrice, toneelspeelster en schrijf ster van theaterstukken. Na de zomer krijgt ze haar eigen one woman show, Wees een Koning. Khadija verheugt zich op de ontmoeting met het publiek. „Dat is toch heel anders dan camera werk. Je krijgt direct feedback, je voelt meteen de reacties, speelt in op de sfeer. Er gebeuren spontane dingen en na afloop raak je in gesprek met mensen. Leuk, vind ik dat." Op het moment van het interview zit ten Khadija en Soundos nog midden in de opnamen van een nieuw seizoen De Meiden van Haram. Khadija is geboren en getogen in Amsterdam, uit Marokkaanse ouders, en omschrijft zichzelf als 'vrijzinnig islamitisch'. Nico

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 110