Clips voor vrijheid vrijneia voor aawmaaden De Maand Van De Vrijheid 5 t/m 29 mei 2009 Een aantal hangjongeren stelt zich stoer op voor een met graffiti beschilderde muur. 'Tupac, RIP', staat er in grote graf- fitiletters naast het portret van de overleden rapper. Een van de jongeren, die zich Cs noemen, is druk bezig om ook het laatste stukje kale muur te bekladden. Tot de rust ineens wordt verstoord door een politieagent op de fiets. „Scheer je weg", roept hij met veel bravoure. „Nice", roepen de hang jongeren in koor, waarop ze zich uit de voeten maken. Het blijft voor de jongens bij een waarschuwing. latend downloaden tieveiligingswaarschuwing Will u dit becland uitvoeran oL opslaan? psN«m: FireroxSetup 1502exe 1 2o^|g|jiE|cfl 4 wm± Uitvoeren Opslaan Annuleren door Paul Begijn Het is een videoclip van het duo Lorenzo Denti en Carlo van Remortel van het ROC Westerschelde in Terneuzen. Zij doen samen met hun klasgenoten (ie en 2e jaars leerlingen voor medewerker ICT) mee aan het project Clips voor vrijheid. Via anima tieclips laten de leerlingen zien hoe ze over vrijheid denken. Lorenzo en Carlo laten met hun clip zien dat vrijheid ook beperkingen kent en niet alles geoorloofd is. Als voor beeld hebben ze het spuiten van graffiti genomen, waar in Nederland hoge boetes op staan. Waarmee Lorenzo niet wil zeggen dat alle hangjeugd overlast veroorzaakt. „Wij hebben voor een grappige en originele invalshoek gekozen waarin de hangjeugd centraal staat. Zij worden toch vaak geasso cieerd met het veroorzaken van overlast en spuiten van graffiti. Vaak ten onrechte. Zelf heb ik nooit last van hangjeugd." Eind maart kregen de leerlingen van het ROC in Terneuzen een workshop van twee anima toren in het maken van videoclips. Een brainstormsessie leverde de meest uiteenlopende onderwerpen op. Zo vragen leerlingen aandacht voor de drugsproblematiek, meer vrijheid voor pokeren, vrijheid voor downloaden en juist weer een beperkte vrijheid voor het uiten van spreekkoren. In aanloop naar de work shop zijn de leerlingen onder leiding van leerkracht Mark de Smit met elkaar in dis cussie gegaan over de vrijheid van menings uiting. Mark: „Via dit project proberen we de leerlingen op een creatieve manier te laten meedenken over het thema vrijheid. Met de clip probeert ieder duo een bood schap over te brengen naar de kijker." Het project Clips voor vrijheid is een landelijke actie van Stichting Holy, die probeert jonge ren te enthousiasmeren en hun gedachten over vrijheid vorm te geven met beeld, muziek, teksten, foto's en raps. In totaal zijn zo'n 4000 kinderen met het project bezig geweest. De meest aansprekende clips wor den op 5 mei tijdens het bevrijdingsfestival in Vlissingen op een groot scherm getoond. www.clipsvoorvrijheid.nl Ries

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 104