Muziek in het teken van de bevrijding Chris Bergson in Porgy en Bess Wivineke van Groningen en Debby Petter spelen de eenakters 'Hexen' en 'Mijn Man' geschreven door Youp van 't Hek PZC Donderdag 30 april 2009 7 DONDERDAG 30 APRIL Theater Ferini en de smoezenstoel. Retranchement, dorpshuis, 19.00 uur. Vuurspuwers Arnemuiden, Havenplein, vanaf 20.00 uur. Live Amstel Cover Band Hulst, Taveerna De Meerpaal, 20.00 uur. Chris Bergson Bluesconcert Terneuzen, Porgy Bess, 21.00 uur. Bruse feestavond Schouwen-Duivelandse rock cover band Airpulse, Frank!, en een muziek, licht en videoshow. Bruinisse, vanaf 21.00 uur. Oranjehand Optreden de Eerste Sirse Oranjeband. Sirjansland, dorpsstraat, 21.00 uur. Royal Disco Middelburg, Café De Herberg, 22.00 uur. 25+ party Kortgene, dorpshuis, 22.00 uur. Queens Night Met zoals Erick E, The Flexican, mc Sef, Partysquad, Jeremaine S, mc Tjen en Jethro Angkotta. Goes, Zeelandhallen, 22.00-05.00 uur. ABBA ABBA live tributeband Middelburg, Mérkt, 22.45 uur. VRIJDAG 1 MEI Geannuleerd Hind en The Arab Orchestra of Naza reth. Middelburg, Stadsschouwburg. Friday Bubble Met live muziek van Lace Sr DJ Bri Middelburg, Café De Herberg, 18.30 uur. Toneel Dagboek van Eva Vlissingen, Vestzak99, 20.15 uur. Uppie Festival Met Culture Reject uit Canada, Kim Janssen, Marien Dorleijn (MOSS) en Habiba. Middelburg, De Spot, 21.00 uur. Snugly-avond Terneuzen, Porgy en Bess, 21.00 uur. Lost Key on Tour Vlissingen, In The Wicked (Makital), Café Michieltje (Darling Britney en Café de Concurrent (E.N.T Ape The Great), vanaf 22.00 uur. Fun-Q-Bafer Drum Bass, Techno. Terneuzen, De Pit, 22.00 uur; ZATERDAG 2 MEI Femmage Cabaretprogramma Vuil, dat het ver haal vertelt van vier vrouwen. Middelburg, Stadsschouwburg, 20.00. Dana Winner Theatertour Tussen nu en morgen. Terneuzen,-Scheldetheater, 20.00 uur. Onno Innemee Met: 'Wie heeft Onno Innemee ver moord?' Rilland, Luctor et Emergo, 20.00 uur. Baroque Ton Koopman en het Amsterdam Ba roque Orchestra en Choir. Veere, Grote Kerk, 20.00 uur. Toneel Dagboek van Eva Vlissingen, Vestzak99, 20.15 uur. Rising Magma Stonerfestival Met The Massa Crista, The Mad Trist en Sardonis. Terneuzen, De Pit, 21.00 uur. Hans Dulfer Saxofoonlegende van eigen bodem. Vlissingen, De Piek, 21.00 uur. Andre Williams Deze 70-jarige legende krijgt het nog steeds voor elkaar om de zaal com pleet op z'n kop te zetten. Met sup port van The Slaves. Goes, 't Beest, 21.00 uur. London Love. Meesters in de schaduw van'Handel. Blokfluitiste Alice Gort-Switynk en luit speler Elly van Munster. Zaamslag, Het Podium, Terneuzense- straat 4, 20.00-22.00 uur. ZONDAG 3 MEI Jazz onder aan de duinen Swingkwartet Recycled Koudekerke, Terras Eetcafe Duinlust, 14:00 uur; Choramundo Jazz vermengd met samba, choro, flamenco en Indiase ragas. Nieuw- en Sint Joosland, theater De Wegwijzer, 15.00 uur. Ensemble Rossignol Concert London Love. Sint Anna ter Muiden, NH kerk, 15.00 uur; Blendid Band speelt blues en bluesrock van onder anderen Gary Moore. Vlissingen, café De Concurrent, 17.00 uur. Frank Heye De Vlaamse organist speelt op het Batz-Witte orgel muziek van Vlaamse componisten uit de 19e en 20e eeuw. Kapelle, Grote Kerk, 20:00 uur. DINSDAG 5 MEI Bevrijdingsfestival Zeeland Met onder meer Bluem, Ziggi,- Typhoon, BZB, Milow, Smout en La Ventura. Meer hierover op www.bevrijdingsfestivalzeeland.- nl. Vlissingen, diverse locaties, van af 12.30. Discomania Tienkoppige Engelse band brengt een discoshow. Middelburg, Stadsschouw- 20.00 uur. meer agenda op www.pzc.nl Het Amsterdam Baroque Orchestra (ABO) met Ton Koopman. staan en waar enkele instrumen ten wachten op het moment dat ze beroerd worden door de vin gers van de meester. „De muziek van Die sieben Letzten Worte unse- res Erlösers am Kreuze van Joseph Die sieben Letzten Worte unseres Erlösers am Kreuze van Joseph Haydn, door Amsterdam Baroque Orchestra (ABO) o.l.v. Ton Koopman en met medewerking van Maartje van Weegen. Zaterdag 2 mei, Grote Kerk, Oudestraat 26, Veere. Repetitie van de koorteksten vanaf 18.30 uur. Haydn is prachtig. Haydn schreef dit werk in 1785 voor de deken van de kathedraal in Cadiz. Het zijn in strumentale tussenspelen die die nen om de zeven laatste kruis woorden te onderstrepen. Omdat die delen veel op elkaar lijken wil ik, om te voorkomen dat de aan dacht verslapt, iets nieuws toevoe gen aan de uitvoering. Het con cert, dat oorspronkelijk diende als muziek op Goede Vrijdag, staat in het teken van de bevrijding door de toevoeging van gedichten, die het lijden van de mens illustreren. De gedichten worden voorgelezen door Maartje van Weegen. Dus toepasselijk voor de eerste week van mei", benadrukt Koopman. Hij betrekt ook het publiek bij de uitvoering door het vierstemmige eenvoudige koraalachtige melodie ën te laten zingen. „Dat worden rustmomenten. De begeleiding is in handen van orga nist Jan Kleinbussink. Ik studeer de korte melodieën die door Mi chael, de jongere broer van Joseph Haydn, zijn geschreven, anderhalf uur voor aanvang van het concert in met liefhebbers en koorleden die graag willen zingen. Ik hoop dat het voor ons allemaal een spe ciale ervaring wordt." Deze muziek is geschikt voor min der geschoolde stemmen en voor de liefhebbers. Het zal voor die liefhebbers een buitenkans zijn te kunnen en mo gen participeren. De organisatie zorgt dat er zangpartijen aanwezig zijn in de kerk, maar de partituren kunnen ook gedownload worden van de website: www.muziekpodiumzeeland.nl (via de link 'programma') Opeens liet gitarist Chris Bergson illustere namen als Buddy Guy en BB King achter zich. Met de uitverkie zing tot 'bluesman van 2008' ver sloeg hij immers dergelijke gigan ten. Hij vindt het zelf prachtig, maar het predikaat zorgt wel met een voor druk. Bergson is deze week in Nederland om een breed publiek er van te overtuigen dat hij de titel waard is. Dat doet hij met optredens op gro tere festivals, zoals Koninginne- nach in Den Haag en Moulin Blues in Ospel. Voor wie hem echter graag in een kleinere setting bezig ziet, biedt Stichting Roots uitkomst met een intiem concert vanavond op Ko ninginnedag in Porgy en Bess in Gitarist Chris Bergson en zijn muzi kale companen. Terneuzen. De organisatoren zijn er van overtuigd dat Bergson zich tijdens het optreden met zijn band als ware klasbak manifes teert, waar de ware bluesliefheb ber van zal likkebaarden. Bergson komt uit Brooklyn. Hij speelt blues met een grote B. Door aan die basis scheutjes country, soul, funk en jazz toe te voegen, creëert hij een mix die niemand onberoerd laat. Bergson komt met drummer Tony Leone, bassist Matt Clohesy en saxofonist/toetsenist Jay Collins naar Terneuzen om zijn nieuwste cd Fall Changes te promoten. Daarin zit een beetje BB King en een snufje Buddy Guy. Een beetje maar, want het nieuwe, zo enthousiast ontvangen album, laat toch vooral de eigenheid van Bergson zelf horen. Concert Chris Bergson en band, donderdag 30 april, Terneuzen, Porgy en Bess, 21.00 uur woensdag 6 mei 20.00 uur stadsschouwburg middelburg Entree: €20.00 (inclusief garderobe en consumptie) Reserveren: 0900-3300033 of www.theaterverkoopzeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 89