na zeven jaar een 'CNN-virus? dood Vrienden kwijt 'Wijndrinkers leven vijf jaar langer' RIVM hanteert ook 'Mexicaanse griep' Mededeling pzc Donderdag 30 april 2009 7 Politie pakt dronken Regels om subsidie aan buschauffeur op te vragen eenvoudiger munsterceleen - De politie heeft gisteren in het Limburgse Munster- geleen de chauffeur van een streek bus aangehouden die dronken ach ter het stuur zat. De man (55) uit Buchten bleek 1,5 promille in zijn bloed te hebben. Zijn rijbewijs is ingevorderd. Vervoersbedrijf Veo- lia, waarvoor de man reed, neemt de zwaarst mogelijke sanctie tegen de chauffeur, wat neerkomt op ontslag op staande voet. den haag - Het wordt makkelijker om subsidie aan te vragen bij het Rijk. Aanvragers hoeven straks aan minder gecompliceerde regels en verplichtingen te voldoen. Het ka binet vereenvoudigt het subsi diestelsel om de lastendruk voor burgers en bedrijven te verminde ren. Jaarlijks wordt daarmee 75 mil joen euro bespaard door lagere ad ministratieve lasten en minder kos ten voor de subsidieverstrekkers. Twee frauderende 'Niet meer zelfmoord asielzoekers vast onder militairen' Rutger Castricum van de CeenStijl.nl doet op Schiphol op ludieke wijze verslag van de varkensgriep. Hij interviewt met mondkapje Tim Akkerman, ex-zanger van Di-rect, die net is aangekomen na een reis. foto Evert Elzinga/ANP dat deskundigenteam. Viroloog Ab Osterhaus van het Rotterdams Erasmus Medisch Cen trum zei dinsdag al dat de Neder landse regering alvast vaccins moet bestellen tegen Mexicaanse griep. Op dit moment is alleen het virusremmende middel Tamiflu beschikbaar. Osterhaus denkt niet dat de ziekte buiten Mexico milder zal verlopen dan in Mexico, zoals veel wordt verondersteld. „Dat heeft vooral met de aantallen zie ke mensen te maken. In Mexico zijn al veel meer zieken dan in de VS, dus het is logisch dat in Mexico ook meer doden zijn geval len." bilthoven - Ook het Rijksinsti tuut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) hanteert voortaan de term Mexicaanse griep in plaats van varkensgriep. Dat heeft een woordvoerder la ten weten. Eerder meldde de RIVM dat het vasthoudt aan de term varkensgriep. De verande ring is ingegeven door een be slissing van het Outbreak Mana gement Team, een groep van deskundigen die gisteren over de griep vergaderde. Het RIVM is lid van deze adviesgroep. De term Mexicaanse griep past volgens de zegsman beter in het rijtje namen van eerdere griep- soorten als Hong Kong griep en Spaanse griep. Varkensgriep was al geen adequate term, om dat het gaat om een menselijk griepvirus, dat bestaat uit een mengsel van het 'gewone' griep virus, het vogelgriepvirus en het varkensgriepvirus. Daarvoor kreeg hij in 1949 de doodstraf, die Tater in levenslang werd omgezet. Op tweede kerstdag 1952 ontsnap te Bikker met zes anderen uit de Koepelgevangenis in Breda en vluchtte naar Duitsland. Omdat hij het Duits staatsburgerschap had, maakte dit uitlevering aan Ne derland onmogelijk. Uiteindelijk moest Bikker, na aandringen van de Nederlandse overheid, zich toch nog voor het Duitse gerecht verantwoorden voor zijn misda den. Tot een veroordeling kwam het evenwel niet. De rechtbank achtte hem geestelijk te zwak om de procesgang te kunnen volgen. Bij de begrafenis waren volgens de politie geen belangstellenden. Ook rond zijn graf is het sindsdien stil. utrecht - Een mens raakt in ze ven jaar tijd ongeveer de helft van zijn vrienden kwijt. Maar die vrienden zijn in die periode wel grotendeels vervangen door ande ren. Dat heeft socioloog Gerald Mollenhorst uitgezocht. Hij promoveert volgende week aan de Universiteit Utrecht. Mol lenhorst stelt dat een netwerk van vrienden in Nederland niet krimpt, terwijl Amerikaans onder zoek wel krimp laat zien. Mensen houden hun leven lang ongeveer evenveel vrienden, maar de samen stelling van de vriendenkring ver andert wel. Ook wisselen mensen van rol binnen het netwerk. Mol lenhorst ondervroeg ruim dui zend mensen tussen de 18 en 65 jaar. Zeven jaar later zocht hij die mensen weer op. Hoewel psycho logen vaak aannemen dat mensen gelijkgestemde vrienden vooral kie zen omdat dat comfortabel voelt, blijkt volgens socioloog Mollen horst dat mensen totaal tegenge stelde personen ook niet gemakke lijk tegenkomen. „Je kunt maar in een beperkt aantal kringen mee draaien. Ie hebt niet meer tijd. Mis schien zou je elders wel leukere vrienden kunnen vinden, maar die kom je niet tegen in je leven." den haag - Twee Somalische asiel zoekers zijn in vreemdelingenbe waring geplaatst, omdat ze fraude hebben gepleegd door hun vinger toppen te beschadigen. Drie ande ren worden binnenkort om dezelf de reden vastgezet. De Immigra tie- en Naturalisatiedienst kan via vingerafdrukken controleren of ie mand eerder asiel heeft gezocht in een EU-land. Twintig procent van de Somalische asielzoekers blijkt zijn toppen te beschadigen. den haag - Het aantal actief die nende militairen dat zelfmoord pleegt, is lager dan verwacht als je het vergelijkt met het aantal zelfdo dingen onder de Nederlandse be volking. Per jaar zijn dat twaalf mensen per 100.000 personen van vijftien jaar en ouder. In de perio de 2004 en 2008 zijn bij Defensie dertien gevallen van zelfdoding be kend. Dat schrijft staatssecretaris Jack de Vries (Defensie) in ant woord op Kamervragen van de SP. wageningen - Jarenlang behoorde het tot een volkswijsheid, maar nu is het wetenschappelijk bewezen: wijndrinkers worden gemiddeld vijf jaar ouder. Dat geldt overigens alleen voor mannen, bij vrouwen is het gebruik van alcohol juist een risicofactor. Dat heeft promovenda Martinette Streppel (28) van Wageningen Uni versiteit na onderzoek vastgesteld. Maar die conclusie geldt niet voor iedereen: alleen mannen van bo ven de 40 profiteren ervan. Boven dien kan wijn niet in onbeperkte hoeveelheden worden verzwol gen. Slechts bij een verbruik van 20 gram per dag blijkt het een 'levens elixer' te zijn. Rode of witte wijn, dat maakt niet uit. Ook niet of de drinker professor of fabrieksarbei der is, schatrijk of straatarm. „De sociale klasse maakt geen ver schil voor de levensverwachting", zegt Streppel. Alcohol, uit bier of sterke drank, verlengt het leven van oudere mannen sowieso met 2,5 jaar. Maar wie zich louter tot wijn bekeert, krijgt volgens haar nog eens 2,5 jaar extra levensvreug de. Streppel heeft dat vastgesteld door de sterfteoorzaak van 1373 mannen wier levenswandel tussen i960 en 2000 is gevolgd, te analyseren. Daaruit bleek dat matige wijndrin kers van boven de veertig minder vaak aan hart- en vaatziekten en beroertes doodgingen. „Dit is geen advies om nu met drinken te be ginnen", aldus de promovenda. Vrouwen durft Streppel niet blij te maken met een paar extra jaren. „Bij hen liggen de klassieke risico factoren voor hart- en vaatziekten weer net iets anders. Bovendien lo pen vrouwen bij alcoholgebruik een hogere kans op borstkanker." l.v.m. Koninginnedag is onze afdeling Lezersservice vandaag vanaf 12.00 uur hiet meer bereikbaar. Zwarte lijst voor 'slechte' artsen den haag - Eind dit jaar komt er een zwarte lijst waarop te zien is welke specialisten, huisartsen en verpleegkundigen ooit geschorst zijn geweest of hun beroep niet meer mogen uitoefenen. Een woordvoerder van minister Klink van Volksgezondheid heeft dat gis teren bevestigd. De lijst kan via internet worden ge raadpleegd en wordt regelmatig bij gewerkt. Celstraf na pesten in Utrechtse wijk Zuilen utrecht - De politierechter heeft een 23-jarige Utrechter veroor deeld wegens vernielingen in de tuin van de buurvrouw van de weggepeste Utrechtse transsek- sueel. De man kreeg een celstraf van twintig dagen waarvan de helft voorwaardelijk. Ook mag hij een jaar lang niet in het gebied rond de woning komen. De vrouw had het opgenomen voor de weg gepeste transseksueel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7