Eryürük met Nederlands team naar eiland Reunion Kloetinge kan Ronde van Yerseke weer sterk bezet Gerets vertrouwt grootaandeelhouder niet meer 36 Donderdag 30 april 2009 pzc B Terneuzenaar speelt oefentoernooi voor de kust van Afrika. door Barry van der Hooft terneuzen - Wat een paar jaar ge leden min of meer als een geintje begon, is voor Mevlud Eryürük (26) uitgegroeid tot een serieuze sport. De middenvelder van Ter- neuzense Boys speelde bijna vier jaar geleden voor het eerst beach- soccer, belandde met zijn team in de eredivisie, speelde vorig jaar een EK in Portugal en maakt zich nu op voor een bijzondere trip. Met het Nederlands team vertrekt hij dinsdag naar Réunion. Op het prachtige eiland ten oosten van Afrika, dat ligt ingeklemd tus sen Madagascar en Mauritius, werkt hij met het Nederlands team een oefentoernooi af „Ik vind het wel mooi dat ik daar nu naartoe kan", zegt Eryürük. „Het is een eiland waar ik anders waar schijnlijk nooit zou komen. We spelen drie wedstrijden, tegen Frankrijk, Réunion en Mauritius, en zijn dan 12 mei weer terug in Nederland." Op Réunion werkt het team van bondscoach Niels Kokmeijer toe naar het WK-kwalificatietoernooi, dat in juni in het Spaanse Castil- lion gepland staat. Daryl Rawid- jan, de aanvaller van RIA W. die ook al verschillende keren voor het Nederlands team uitkwam, is niet geselecteerd voor de oefen trip. Eryürük: „De bondscoach wil graag een andere spits aan het werk zien, die een jaar geblesseerd is geweest. Ik vind het jammer dat Daryl niet meegaat, maar ik hoop dat hij er daarna weer bijkomt." Eryürük speelt in het Nederlands team als verdediger en gaf vooral op het EK vorige zomer zijn visite kaartje af Oranje kwam terug met een zilveren medaille en vanaf dat moment werden de zaken nog se rieuzer aangepakt. „Aan het begin van dit jaar zijn we weer begon nen met trainen. Door een blessu re heb ik wel aardig wat trainingen moeten missen. Maar de laatste tijd ben ik weer iedere woensdag in Aalsmeer, waar een overdekte hal voor allerlei beachsporten staat. We spelen nu dat toernooi en daarna staan er ook nog mooie wedstrijden op de kalender." IJl Mevlud Eryürük (26) is opnieuw geselecteerd voor het Neder lands beachsoccerteam. De Ter neuzenaar vertrekt dinsdag naar het eiland Réunion. Naast de WK-kwalificatie in Span je zal het Nederlands team in juni ook meedoen aan een toernooi in het Zwitserse Lausanne. Oranje gaat ook weer naar de Euro Beach Soccer League in Frankrijk. De nummers één tot en met vijf plaat sen zich automatisch voor het EK, dat opnieuw in Portugal plaats vindt. Eryürük: „Daar willen we ons na tuurlijk weer graag voor plaatsen. Net als voor het WK. Dat wordt tussen 16 en 22 november in Q_atar gespeeld. Dat is ook zo'n land waar je niet snel komt." Dinsdag vertrekt hij naar Réu nion, een Frans departement dat daardoor ook deel uitmaakt van de Europese Unie. Voor de kust van Afrika wil Eryürük laten zien dat Kokmeijer voor hem terecht een plaats in het team heeft gere serveerd. Aan de trip zit voor Mev lud Eryürük echter ook één na deel. Wanneer Terneuzense Boys in de nacompetitie terechtkomt, moet hij het eerste duel aan zich voorbij laten gaan. „Als dat zo is, dan is dat jammer. Maar eerst moe ten we er zaterdag tegen Kloetinge voor zorgen dat we niet degrade ren. Het wordt een spannende dag, waarin het niet alleen voor ons erop of eronder is." Recessie gaat voorbij aan koers die zaterdag wordt verreden. door Jan Dagevos yerseke - De wielerronde van Yer seke geniet een grote reputatie. Het criterium geldt als één van de sterkst bezette koersen in de pro vincie. Zaterdag wordt de 34 editie verreden en ook nu komen de ren ners in groten getale naar het mos seldorp. Bij de nieuwelingen en junioren re kent de organisatie op zo'n vijftig deelnemers. Bij de elites/beloften en amateurs A zijn er inmiddels 72 inschrijvingen binnen, maar het wielercomité gaat er vanuit dat uit eindelijk het maximale aantal (honderd) van start gaat. „We heb ben altijd veel bijschrijvers", zegt voorzitter Freddy Luteijn van het wielercomité Yerseke. Het criterium oefent nog altijd een grote aantrekkingskracht uit op de wielrenners. „We zitten op en redelijk gunstige datum", weet Luteijn. „We hebben niet al te veel concurrentie van andere koersen. Verder zijn er bij ons veel premies te verdienen. De middenstand is nog altijd heel enthousiast. We hebben niets te klagen gehad, we hebben voldoende geld op kun nen halen. Er kan best een recessie zijn, maar wij hebben er niets van gemerkt." Bij de elites zijn de ogen gericht op Nick Nieuwdorp. Hij rijdt zater dag voor eigen publiek en wil graag schitteren. „Ik verwacht hem als winnaar", stelt Luteijn. „Hij is zo goed in vorm en rijdt el ke wedstrijd kort." Andere toppers in Yerseke zijn Jan Bos en Rob Dis seldorp. Peter van Agtmaal, de winnaar van vorig jaar, heeft nog niet ingeschreven. De elites/belof ten en amateurs A rijden 80 kilo meter en gaan om 16.00 uur van start. In het voorprogramma rij den de nieuwelingen (13.00 uur) en junioren (14.15 uur). Bij de nieu welingen gaat de aandacht uit naar Fausto Hofland, Luuk Goos en Ge orge van Koeveringe uit Kapelle. Moreno Hofland, Ricardo van de Klundert en Sander Vleugel (We- meldinge) vormen de kanshebbers bij de junioren. De wielerronde van Yerseke wordt door het centrum gereden. Het rondje is 1400 meter lang. Start en finish zijn in de Marijkelaan. Bevelandse ploeg ten koste van Zaamslag (1-3) naar bekefinale. door Barry van der Hooft ZAAMSLAG - Na één helft voetbal len was gisteravond al duidelijk dat K' tinge volgende maand de finale van de districtsbeker zou gaan spelen. De Bevelandse ploeg vond elf makke lammetjes van Zaamslag tegenover zich, die zich zonder al te veel weerstand naar de slachtbank lieten leiden. Met een na rust gromde de thuisploeg nog wel even, kwam dankzij een goedkope strafschop terug in de wedstrijd (1-2), maar maakte daar na vooral een machteloze indruk. De zege van Kloetinge kwam niet meer in gevaar: 1-3. Dankzij de overwinning, die ge zien de kansenverhouding veel ho ger uit had moeten vallen, kan Kloetinge zich opmaken voor een interessant einde van het seizoen. Met de bekerfinale in het vooruit zicht begint de ploeg van Diederik Hiensch volgende week aan de na- competitie, met als inzet een plaats in de hoofdklasse. Hiensch, die naar Terneuzen vertrekt, kan dus nog op een mooie manier af scheid gaan nemen van Kloetinge. Na zijn rode kaart van anderhalve week geleden, keek de coach gister avond tussen het publiek naar de verrichtingen van zijn ploeg. Hij hoefde zich nauwelijks op te win den, want Kloetinge had een ge makkelijk avondje. Het duurde even voordat de ban werd gebro ken (strafschop Marinus Baas in de 32e minuut) en daarna had de ploeg het vooral aan zichzelf te danken dat het de marge niet flink vergrootte. Zaamslag brak na de 0-1 weliswaar één keer gevaarlijk uit via Marvin van der Staal, maar diens breedte pass werd onderschept. Baas moet daarna het gevoel hebben gekre gen dat hij tijdens een training aan het afwerken was. Eerst werd hij met een prachtige pass vrijge- speeld door Mervin Niemantsver- driet en rondde hij af zoals het een spits betaamt. Aannemen met rechts, de bal één keer laten stui ten en dan met de buitenkant van dezelfde voet koeltjes scoren (0-2). In de blessuretijd van de eerste helft kreeg hij wéér zoveel vrij heid, maar mikte hij veel te hoog. Het verschil tussen de twee zater dag-eersteklassers was overduide lijk, maar Zaamslag gaf zich niet gewonnen. Mario de Fouw ging kort na rust gewillig naar de grond, Jordy Bakker benutte de strafschop. Een wederopstanding leek aanstaande en Joris Radema kers had na een duw in de rug ook nog een penalty moeten krijgen. Daarna bleef Zaamslag met krach ten smijten, zonder echt gevaarlijk te worden. Omdat Kloetinge ver zuimde het af te maken via Etien- ne Mallie en Niemantsverdriet mocht Zaamslag blijven hopen op AGENDA DONDERDAG ATLETIEK Oranjeloop. Aanvang 11.00 uur. Afstan den: 7.5 km en 4 km. Opbrengst t.b.v. Stichting Duchenne Inschrijven: Kanovij ver, Nollepad 3 te Vlissingen. Omloop van Menheerse. Aanvang 10.45 uur. Afdtand: 6.8 km. Inschrijven Diek- huus, Beneden Zandpad 7 te Middelhar- nis. PAARDENSPORT Concours hippique LR PC Oe Hon- teruiters. Dressuur. 12.30 uur paarden M1.13.00 uur: paarden B. 13.15 uur: po ny's L1. 13.45 uur: paarden L2 en pony's B. 13.50 uur: pony's Z. 14.15 uur: pony's L2.14.40 uur: paarden Z1. 15.00 uur: paarden L1.15.15 uur: paarden M2. 16.00 uur: paarden Z2. Springen. 14.45 uur: pony's B,-L en M, met aansluitend paarden B, L, M. Locatie: Hippisch sport- terein De Honteruiters, aan de Groendijk te Kloosterzande. TENNIS Open jeugdtoernooi. Locatie: tennisvere niging De Stoof te Koudekerke. Aanvang: 9.00 uur. Gekrenkte Belgische coach van Olympique Marseille stapt op. MARSEILLE - Eric Gerets, coach van Olympique Marseille, gaat bij zijn club weg omdat hij genoeg heeft van de druk van grootaandeelhou der Robert Louis-Dreyfus. In een interview met radiostation RTL zei de Belg gisteren dat diens kri tiek, begin dit jaar, hem in het ver keerde keelgat was geschoten. Louis-Dreyfus vond in januari dat Marseille per se als eerste of twee de in de Franse competitie moest eindigen. „We stonden even vier de. Hij stelde toen vragen bij mijn functioneren en droeg de voorzit ter op om te wachten met mijn contractverlenging." Dinsdag maakte Gerets bekend dat hij geen nieuw contract wil bij de club, die hard op weg is om sinds 1992 voor het eerst weer landskam pioen te worden in Frankrijk. „Mijn besluit stond al een tijdje vast", zei Gerets, die overigens niet wilde bevestigen of hij komend sei zoen aan de slag gaat bij het Saou- di-Arabische Al-Hilal. Volgens di verse bronnen kan de Belg daar per maand 250.000 euro netto ver dienen, terwijl hij bij Olympique Marseille ongeveer 200.000 euro bruto per maand overgemaakt krijgt. Gerets struikelt, net zoals zo veel van zijn voorgangers, over de ty pisch Marseillaanse bemoeizucht van het management met de ploeg. Dat was al het geval toen za kenman Bernard Tapie eigenaar was, het is onder de - eveneens za kenman - Robert' Louis-Dreyfiis al niet anders. Aandeelhouders vin den dat ze zich met de dagelijkse gang van zaken bij de meest popu laire club van Frankrijk kunnen be moeien. Maar net zoals zoveel van zijn voorgangers vindt ook Gerets dat te ver gaan. „Toen het even iets minder ging voelde Louis-Dreyfus zich meteen geroepen om mij aan te vallen in de pers, via een inter view met l'Équipe. Verder gaf hij voorzitter Pape Diouf opdracht om mijn contractverlening uit te stellen. Ik verwijt niemand iets, IJl Coach Eric Gerets struikelt bij Marseille, net zoals zo veel van zijn voorgangers, over de bemoei zucht van het management met de ploeg. maar als je drie maanden moet wachten op een voorstel tot con tractverlenging, kan er veel gebeu ren", aldus Gerets op RTL. „De problemen hadden in vijf minu ten opgelosqkunnen zijn, maar op een gegeven moment houdt het op. Ik heb ook mijn trots." Olympique Marseille staat eerste in de Ligue 1, op vijf wedstrijden van het einde van het seizoen. Al leen Girondins Bordeaux lijkt nog in staat om de koppositie van Mar seille te kunnen bedreigen. „Ik ge loof dat we het niet al te slecht hebben gedaan tot nu toe." Gerets zegt alleen verder te hopen dat de fans hem willen vergeven. „Ik heb hier een prachtige tijd gehad." Als mogelijke opvolger van Gerets wordt oud-international Didier Deschamps genoemd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 78