De Polder is de groenste wijk dit worb. hct feestjaar- Hoop op snelle herbouw van café La Strada Bouw kenniscentrum voor biochemie in polder bij Terneuzen Middelburg Koninginnedag geopend van 09.00 tot 13.00 uur voor heerlijk oranjegebak Aanhoudingen voor overval en autodiefstallen Bpzc Donderdag 30 april 2009 29 Bróód- en banketbakkerij Opril Grote Markt 4 J.D. van Meilestraat 32 Goes -tel. (0113) 21 56 14 UW WARME BAKKER Volwassen bomen en heesters geven Goese wijk een groen aanzien. vlissingen - De politie heeft de af gelopen weken zeven personen in de leeftijd van 17 tot 22 jaar uit Vlis singen en Oost-Souburg aangehou den op verdenking van diefstal en vernieling van auto's. Zeker één van hen, een 19-jarige Souburger, wordt ook verdacht van het medeplegen van een over val op een 64-jarige man in Oost-Souburg, in november vorig jaar. De man werd rond half acht 's avonds in zijn woning aan de Dongestraat overvallen door drie personen. Ze bedreigden hem daar bij met een wapen. Uit de woning namen ze diverse goederen mee, waaronder sieraden en geld. De 64-jarige Souburger liep lichte ver wondingen op. De aangehouden personen zou den in de afgelopen vier maanden in Vlissingen en Oost-Souburg een flink aantal auto's hebben gestolen en vervolgens vernield. De zeven verdachten worden met twaalf van dit soort zaken in verband ge bracht. De politie sluit niet uit dat meerdere aanhoudingen in zowel de zaak van de overval als de diefstal/vernieling van de auto's, zullen volgen. goes - Het begin januari door brand zwaar beschadigde café La Strada aan de Sint Jacobstraat in de Goese binnenstad komt terug. Eigenaar Eric van de Linde hoopt dat op korte termijn de herbouw kan beginnen. Van de Linde heeft in het centrum van Goes andere panden bekeken, maar hij vond dat er niet één ge schikte tussen zat. „Ik wil het café weer optrekken in dezelfde stijl en sfeer, met een podium voor bands en dj's, een cocktailbar en aparte rookruimte. In de Goese binnen stad vind je niet zomaar een twee de pand dat daarvoor de mogelijk heden biedt." De eigenaar van het pand is nog in gesprek met zijn verzekeringen. Van de Linde hoopt 'één dezer da gen aan de slag' te kunnen. Op het pand is inmiddels een nooddak ge legd om schade door regen te voor komen en er is een nieuwe twee de verdiepingsvloer aangebracht. Herbouw van het café vergt zo'n drie maanden. door Mieke van der jagt goes - Vraag een willekeurige voor bijganger wat de groenste wijk van Goes is en negen van de tien keer zal het antwoord luiden: De Goese Polder. In zekere zin is dat ook helemaal waar. Bijna 26 hectare van de Goe se Polder is openbaar groen en voor het onderhoud daarvan trekt de gemeente Goes jaarlijks bijna vijf ton uit. Toch hebben de 6742 inwoners van de wijk per man maar ruim 37 vierkante meter openbaar groen. Dat is dik tien meter meer dan de Goesenaren in Oost en Zuid, maar bijna tweehonderd meter minder dan in het Goese Meer. Dezelfde willekeurige voorbijganger zal 'Zo'n laanboom zie je nauwelijks staan, voordat hij 25 jaar oud is' vreemd opkijken bij die vaststel ling. Het Goese Meer is zo kaal en de Polder zo lommerrijk. „Klopt", zegt Ans Lourenssen, hoofd van het bureau groen van de gemeente. „Hoge, volwassen bo men zijn openbaar groen, maar grassprieten ook. Wat de onder houdskosten betreft, vergelijk je daarom altijd appels met peren. Per meter kost het onderhoud in het Goese Meer maar een kwart van wat het in de Goese Polder kost. Maar daar héb je dan ook wat voor: ruime groenstroken, Recreatiegebied De Oude Zeedijk aan de noordrand van de wijk, heel groen, heel volwassen en helemaal Goese Polder. foto Willem Mieras veel bosplantsoenen en kilometers laanbeplanting." Het heeft volgens Lourenssen alle maal te maken met de tijd waarin de wijken zijn aangelegd. De Goe se Polder was in 1970, toen de aan leg begon, kaler dan kaal. Het eni ge wat je in de verte kon zien staan, waren de bomenrijen op de Oude Zeedijk en de windsingels van de boomgaarden in het wes ten. In de planning werden verschillen de straten en wijkjes van elkaar ge scheiden door bosplantsoenen. Ook werden de doorgaande we gen ruim opgezet met veel brede grasbermen, heesters en royale laanbeplanting. Dat de Goese Polder zo'n groene indruk maakt, is omdat de bomen en de heesters inmiddels volwas-, sen zijn. „Zo'n laanboom zie je nauwelijks staan voordat hij 25 jaar oud is. Nu raken in de oudste stukken de kro nen elkaar, dat is natuurlijk prach tig. Hetzelfde geldt voor zo'n vol wassen bosplantsoen. Als je over het voetpad aan de kant van de Ringbaan loopt, zie je haast niet dat aan de ene kant huizen staan en aan de andere kant een drukke weg loopt. Je waant je in de stille natuur." De begraafplaats, het recreatiege bied Oude Zeedijk en de sportvel den, zijn in de meters per inwoner en de kosten voor onderhoud ove rigens niet meegenomen, terwijl ze wel in de Goese Polder liggen. „Reken je die mee dan hebben de bewoners van de Polder inderdaad per man het meeste groen van heel Goes", aldus Lourenssen. door Conny van Gremberghe terneuzen - Het nieuwe oplei- dings-en kenniscentrum voor de biochemie wordt gebouwd op een perceel grond naast de skihal Snowbase in de Koegorspolder bij Terneuzen. De eerste paal voor het instituut moet nog dit jaar de grond in. Be gin 2011 dient het centrum opera tioneel te zijn. De kosten van bouw en inrichting bedragen circa acht miljoen euro. De gemeente Terneuzen draagt de kosten voor ruim een hectare grond. Volgens projectleider Peter van den Kieboom zal het gebouw duurzaamheid uitstralen en wor den de binnenruimten heel trans parant. Het centrum krijgt meerdere func ties. In eerste instantie dient het instituut voor onderricht aan men sen die gaan werken in de bio-ge- baseerde chemie. De opleidingen worden gegeven op mbo- en hbo-niveau. Niet alleen jongeren kunnen in het centrum terecht, ook technici die al in de reguliere chemie werken kunnen er worden om- of bijgeschoold. Het gebouw wordt volgestouwd met tal van de mo-installaties. Ook wordt het centrum een loca tie voor netwerkbijeenkomsten, congressen en symposia. Daar naast moet het hypermoderne ge bouw hét informatiepunt in de Be nelux worden voor de productie en het gebruik van duurzame ener giebronnen. In het bijzonder wordt aandacht besteed aan biogebaseerde produc ten en-processen. tiaar Op Zep Middelburg aan de ftS8 a«sl uil het leestiaar r dansen. Middelburg. B - Zep Middelburg Dit wordt het leestiaar Jansen, van Zep Middeft«£! eten en tot aan kerst oPe"® winkelen, maandelijks nieuwe vind ie er de attracties» winkels °°ukste belevenissen horeca en sportvoor IeclaBd. ïieningen. „e,vriie.r.dsparkr.g« aan de AS8 afslag Middelburg. 0297 214067 Zep Middel een project van TCN en RECC Eter vV-?»

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73