Zeeland PZC Ontslagen bij armaturenfabriek BEVELANDEN-THOLEN 26 25 26 Dance for the Queen Oefentherapeuten Opnieuw recordschip slaan de handen ineen op Westerschelde Kleine brand aan boord schip op Scheldepoort Kwijt Huis-tuin-en-keuken- Maria's en unieke stukken naast elkaar Kamer van Koophandel kraakt Goese plan voor buitengebied Donderdag 30 april 2009 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Onrust heerst onder personeel Lighting Partner in Goes. door Luc Oggel GOES - Bij led-armaturenfabriek Lighting Partner in Goes wordt een aanzienlijk deel van het perso neel ontslagen. Aanleiding zijn vol gens directeur Peter Harteveld de 'zwaar tegenvallende' resultaten over afgelopen jaar. Verontruste medewerkers, die ano niem willen blijven, hebben een andere lezing. Volgens hen richt het Amerikaanse Lighting Science het bedrijf moedwillig ten gronde. Lighting Partner is een jaar gele den overgenomen door branchege noot Lighting Science. Volgens één van de medewerkers zijn de beloftes om te investeren in de Goese firma niet nagekomen en wordt het bedrijf helemaal 'leegge roofd'. „Aan de andere kant van de grote plas komen de miljoenen binnen. De salarissen van april zijn nog met moeite veiliggesteld door de boekhouder, maar half mei wordt bij de kantonrechter ontslag aangevraagd voor dertien van de 32 mensen. Alleen de afde ling verkoop blijft over, maar ook de mensen daar weten dat ze op termijn weg moeten. Vanuit Ame rika wordt aangestuurd op een fail lissement. De keurmerken worden in de tussentijd op naam van een andere firma in Goes gezet en ook de bank wordt geflest, want de voorraad, die als onderpand dient, Onder werknemers van de Goe se fabriek Lighting Partner is on rust ontstaan. Volgens anonieme medewerkers wordt het bedrijf vanuit Amerika kapotgemaakt. wordt gewoon verkocht. Straks is er niets meer te halen." Voor het personeel zou er geen so ciaal plan zijn en ook is er geen contact geweest met de personeels vertegenwoordiging. Hoewel de omzet ten tijde van de overname wat achter bleef op de hooggespan nen verwachtingen voor de led-ar maturen, lag er zeker met wat in vesteringen een gouden toekomst te wachten, stelt de werknemer. „Het onduidelijke beleid vanuit Amerika is de oorzaak van de el lende. Er zijn allerlei toezeggingen gedaan. Het personeel zou bijvoor beeld aandelen krijgen, maar er is niks van terechtgekomen." Volgens de medewerker is het per soneel 'doodsbang' om iets te zeg gen. „Vanuit Amerika is zwijg plicht opgelegd en al het uitgaan de e-mail- en telefoonverkeer wordt gecontroleerd." Volgens directeur Peter Harteveld is het 'onzin' dat er vanuit Ameri ka zou worden aangestuurd op een faillissement. „We ontvangen juist steun om te herfinancieren. We hebben een flinke klap gehad en dat heeft helaas consequenties voor de arbeidsplaatsen." 5 MUNTEN 5 MUNTEN 5 MUNTEN 5 MUNTEN 5 MUNTEN§| LEMON GOES - De drie dames van de cocktailbar war men de met podiums, dj-eiland en loungehoe- ken aangeklede Zeelandhalien in Goes alvast op. Pas een uurtje of wat later zal Royal Repu blic, het Koninginnenacht Dance Event losbar sten. Evenementorganisator Maurice Boestaman schat dat in de voorverkoop zo'n 1400 kaar ten zijn verkocht en verwachtte aan het begin van de avond dat er uiteindelijk zo'n 2000 mensen op af zouden komen. „Het is de eer ste keer dat we dit op Koninginnenacht orga niseren, dus we hebben het klein opgezet. We hebben nu twee keer een dance event gedaan met oud en nieuw, dat was in het begin ook even aftasten. foto Willem Mieras GOES - Zeven oefentherapeuten Cesar en Mensendieck op de Beve- landen en op Walcheren hebben de handen ineengeslagen onder de naam MensActief. Ze willen in het samenwerkingsverband kennis uit wisselen en specialisaties aanbie den. De oefentherapeuten bieden speciale beweegprogramma's voor onder anderen zwangeren, men sen met de ziekte van Bechterew, Parkinson en artrose. ANTWERPEN - Op de Westerschel- de is maandagochtend weer een re cordschip te zien, de MSC Danit. Dit containerschip is van hetzelfde type als de MSC Beatrice die begin april zoveel belangstelling trok. De MSC Danit (365,5 meter lang, 51,2 meter breed) die bij een andere werf in Zuid-Korea is gebouwd, kan net iets meer standaardcontai ners vervoeren dan de MSC Beatri ce, 14.000 in plaats van 13.798. VLISSINGEN-OOST - Op de restaura- tiewerf Scheldepoort in Vlissin- gen-Oost is gisteren aan het eind van de middag brand uitgebroken aan boord van een schip. Volgens de brandweer ging het om een kleine brand. Niemand raakte ge wond. Ook waren er geen gevaarlij ke stoffen aan boord. De rookont wikkeling compliceerde het werk van de brandweer. Over de oor zaak is nog niets bekend. Vooruit, ze mochten best een spel computer, die twee broertjes uit Kloetinge. Als ze dan ook nog maar gewoon buiten speelden, hun huiswerk maaktenen af en toe een boek lazen. Van die afspraak kwam weinig te recht; de ouders zagen zich al snel gedwongen om harde maatregelen te nemen. Als het gecomputer te Tip? redactie@pzc.nl veel werd, verstopten ze de spelcom puters ergens. De broertjes sloegen terug: om het verstoppen tegen te gaan, verstopten zij hun spelcom puters éérst, zodat de ouders zich de moeite konden besparen. De laatste weken is het voor het eerst in maanden rustig in het huis: niemand weet meer wie de computers waar verstopt heeft.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 69