PZC 35 Spierballen rollen in Manchester 36 en 37 Donderdag 30 april 2009 Kloetinge ten koste van Zaamslag naar de finale van de districtsbeker Economische crisis heeft geen vat op de Ronde van Yerseke Tip? sport@pzc.nl Arsenal-verdediger Kolo Touré wordt in de sandwich genomen door Nemanja Vidic (links) en Patrice Evra van Manchester United. foto Magi Haroun/ANP Krachtvoetbal wint het vooralsnog van de dribbelaars in CL. door Dick Sintenie AMSTERDAM - In de eindfase van de Champions League sneeuwen de dribbelaars vooralsnog onder in het krachtvoetbal. Dat is de conclu sie na de eerste twee duels in de halve finales van het toernooi. Arsenal legde het gisteravond in Manchester af tegen United (ï-o) door een doelpunt van verdediger John O'Shea. De thuisploeg kreeg genoeg kansen om het zichzelf nog een stuk makkelijker te ma ken met het oog op de return vol gende week in Londen, maar stuit te vooral voor rust vaak op Ar senal-keeper Manuel Almunia. Een dag eerder was het lichtvoeti ge Barcelona - dat wel veel meer in balbezit was en er ook in slaagde om kansen te creëren - niet opge wassen tegen het betonvoetbal van Chelsea (o-o). De motoriek van de voetballer wordt steeds va ker opgeofferd aan die van het elf tal. Liever tweebenige krachtmen sen met een onbeperkt uithou dingsvermogen op het midden veld dan een spelbepaler. En waar om ook niet, zal Manches ter-coach Alex Ferguson zeggen, in een' sport waarin de spelers de bal vaker niet dan wel hebben. H,et middenveld dat Ferguson te gen Arsenal het veld instuurde - Darren Fletcher, Michael Carrick en Anderson - was er niet voor de creatieve impulsen, maar om de spierballen te laten rollen en het tempo hoog te houden. In dat krachtenveld liepen de drib belaars van Arsenal zich stuk. Sa- mi Nasri, niet gezien.. Theo Wal- cott, soms een flonkering. Cesc Fa- bregas, wanhopig zoekend naar een oplossing, zoals de artiesten van zijn oude club Barcelona dat de avond ervoor ook deden tegen Chelsea. De dribbelaars hadden het zwaar, óók die ene van Manchester, Cristi- ano Ronaldo. Altijd werd hij om ringd door twee tegenstanders, Kieran Gibbs en Alexandre Song. Gleed hij langs de één, was er al- Manchester United verslaat in de halve finale van de Champions League Arsenal met 1-0. De sco re had veel hoger kunnen uitval len. tijd weer een voet of een schouder van de ander om een solo vroegtij dig te beëindigen. Al vroeg in de wedstrijd verliet de Portugees de rechtervleugel, op zoek naar ruim te voor de actie. Die kwam er niet, ook niet in de tweede helft. Ook al legden zijn companen in de aanval, Wayne Rooney en Carlos Tévez, ieder een halve marathon af om Arsenal in verwarring te brengen. Ronaldo raakte geïrriteerd, getuige zijn op zichtige valpartijen en het misbaar dat hij maakte naar arbiter Larsen, die hem weigerde een vrije trap te geven voor zijn duikelingen. Het zijn maniertjes die zijn Argen tijnse evenknie, Lionel Messi van Barcelona, vreemd zijn. De twee staan te boek als de beste voetbal lers van dit moment. Avonturiers aan de bal. Toch kun je ze nauwe lijks met elkaar vergelijken. Ronal do is groot en sterk (1.84 meter, 78 kilo), Messi is klein en behendig (1,69 meter, 64 kilo). Het wapenarsenaal van Ronaldo-is groter. Hij is niet afhankelijk van zijn dribbels alleen. Met een zie dend afstandschot in de wedstrijd tegen FC Porto hielp hij zijn club naar de halve finales van de Cham pions League. Hij deed het giste ren dunnetjes over, maar zijn knal in de 69ste minuut spatte uiteen op de lat. Voor rust was Ronaldo al dicht bij de 2-0 met een puike kopbal, want ook in de lucht is hij sterk. In het krachtvoetbal sneeu wen de dribbelaars vooralsnog on- Guardiola bekritiseert arbitrage der. Arsenal zal volgende week de aanval kiezen en hopen dat de ideeënrijke Robin van Persie dan hersteld is van zijn liesblessure. Manchester United-Arsenal 1-0 (1-0). 17. O'Shea 1-0. Scheidsrechter: Bo Lar sen. Geel: Tevez (Manchester United). Aantal toeschouwers: 76.312. Het aanvallend voetbal van Barcelona krijgt dit seizoen te weinig bescher ming van de arbitrage. Dat is de stellige overtuiging van coach Josep Guar- diola, die na de teleurstellende en bij vlagen grimmige thuiswedstrijd te gen Chelsea (0-0) hard uithaalde naar scheidsrechter Wolfgang Stark. De Duitser deelde dinsdagavond tijdens de eerste halve finale van de Champions League in Nou Camp slechts vier gele kaarten uit, over beide ploegen gelijk verdeeld. Gezien de vele overtredingen', vooral aan Engel se kant, viel het aantal boekingen laag uit. Stark verzuimde bovendien Bar celona na de rust een strafschop toe te kennen nadat spits Henry door verdediger Alex naar de grond was getrokken. Guardiola was niet zozeer gefrustreerd door de penalty die zijn ploeg mis liep. Maar de oud-speler van Barcelona was wel boos over een paar ande re beslissingen van Stark, vooral ten aanzien van de gele kaarten. „Het kan niet zo zijn dat de ploeg die probeert te voetballen met evenveel boe kingen eindigt als het team dat alleen maar overtredingen maakt", foeter de Guardiola. Volgens de verbolgen coach waren de gele kaarten voor zijn spelers Puyol en Touré onterecht. Aanvoerder Puyol is door zijn boeking geschorst voor de return volgende week woensdag in Londen. Guardiola benadruk te dat Chelsea-middenvelder Michael Ballack zijn tweede gele kaart had moeten krijgen voor een charge tegen Andres Iniesta.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65