Freeke meldt vervuiling bij Zeeland Peijs Eerste pasjes en jasjes voor verkeersregelaars Knokke-Heist verzet zich tegen windmolenpark in Zeebrugge durea Bennie Vet treedt op voor ouderen Hulst Witte Suzuki gestolen aan Scheldebouievard Roemenen cel in voor plaatsen skimapparatuur Berkhout schoenmodes Z pzc Donderdag 30 april 2009 I 29 Ondraaglijke stank bij bouwwerkzaamheden aan Stationsweg. door Wout Bareman TERNEUZEN - Het Terneuzense raadslid Cees Freeke (LCF) heeft commissaris van de koningin Kar- la Peijs gevraagd een onderzoek in te stellen naar de bodemgesteld heid op het perceel Stationsweg 37-39 aan de rand van de Terneu zense binnenstad. Volgens Freeke is er sprake van ernstige verontreiniging. In de brief aan Peijs meldt hij dat 'leken de afgelopen dagen hebben gecon stateerd dat er vervuilde grond naar boven kwam'. Zij leidden dit, volgens het raadslid af, uit de bij zondere kleur en ondraaglijke stank. Het pand wordt momenteel ver bouwd tot centrum voor dag- en nachtopvang. De informanten van Freeke, die een monster hebben ge nomen van de bewuste grond, bel den de milieulijn, maar dat leidde er enkel toe dat de 'plek des on- heils' met een betonplaat werd af gedekt. Het raadslid vermoedt dat de ver vuiling is veroorzaakt door een ja ren geleden weggehaalde benzine pomp. Op het betreffende perceel bevond zich ooit een brandstoffen- handel. Ook elders in het gebied Stationsweg-Kennedylaan was in het recente-verleden sprake van bo demverontreiniging die aan het licht kwam bij bouwwerkzaamhe den. Toen moest de grond zes me ter diep worden afgegraven. Freeke wil dat Peijs in actie komt. Milieu- weth'ouder Co van Schaik spreekt van een opmerkelijke manoeuvre van het raadslid. „Het was verstan diger geweest als hij eerst bij ons had aangeklopt. We kennen in de gemeente zo'n 3000 verdachte lo caties. Bij een bouwaanvraag wordt dat altijd getoetst, dus ik ga ervan uit dat de gebruikelijke pro cedure ook in dit geval is gevolgd." Had Freeke zich rechtstreeks tot Van Schaik gewend, dan zou die, naar eigen zeggen, direct in actie zijn gekomen. Hij zal de zaak nu alsnog onderzoeken. HULST - In het kader van de reeks Uit op Zondagmiddag in Hulst ver zorgt Bennie de Vet zondag 3 mei een concert in dienstencentrum de Lieve. De organisatie is in handen van Stichting Welzijn Hulst. De mu- ziekvoorstelling begint om 14.30 uur. De toegang is gratis. TERNEUZEN - Maandagavond tus sen zes en negen uur 's avonds is in Terneuzen een auto gestolen. Hij stond geparkeerd aan de Schel debouievard. Het gaat om een witte Suzuki, type Samurai (Cabrio) met het kenteken LL-FX-07. De waarde van de auto is onbekend. Oranjevereniging in Oostburg heeft primeur na nieuwe wetgeving. door Wilma Valk OOSTBURG. - Leden van de Oranje vereniging in Oostburg krijgen vanochtend, nog voor de vlaggen voor Koninginnedag worden gehe sen, een pasje en jasje uitgereikt voor hun werk als verkeersregel aar. Ze zijn de eersten in Neder land. Sinds 1 maart geldt nieuwe wetge ving voor verkeersregelaars. West Zeeuws-Vlaanderen loopt met z'n opleiding voorop. Door de nieuwe regelgeving zijn alle oude bevoegd heden en pasjes ongeldig gewor den. De verkeersregelaars krijgen nu eerst instructies van de politie. In de gemeente Sluis worden de 'lessen' verzorgd door Wim Egger- mont en jan de Jonge van de poli tie Oostburg. De deelnemers krij gen te horen wat in de wetgeving is veranderd. Zo moet de verkeers regelaar tijdens zijn inzet een op naam gestelde pas kunnen tonen. Een rode vlag mag niet meer ge bruikt worden en ook signalen vanaf een fiets of vanuit een auto zijn voortaan taboe. Bij foutief handelen kan een verkeersregelaar voortaan ook zelf bekeurd wor den. Voor' de instructieavonden hebben zich in totaal 270 belang stellenden aangemeld, van wie er 120 de nieuwe regels inmiddels on der de knie hebben. De bijeenkomsten worden afgeslo ten met een- toets. Wie slaagt, kan bij de gemeente een verkeersregel- aarspas ophalen. De aanpak van Sluis blijkt een voorbeeld voor an dere gemeenten. De twee instruc teurs zijn inmiddels benaderd door Terneuzen en gemeenten op Zuid-Beveland. In Zeeuws-Vlaan deren heeft al werkoverleg plaats gevonden. De nieuwe pasjes zijn straks zowel in de gemeente Sluis als in Hulst en Terneuzen geldig. middelburg - Twee Roemenen van 26 en 34 jaar zijn gisteren door de politierechter in Middelburg veroordeeld tot elk een celstraf van zes maanden waarvan de helft voorwaardelijk. De mannen waren op zaterdag 7 februari bezig met het plaatsen van skimapparatuur bij een pinau tomaat op de Markt in Terneuzen. Een getuige gaf hun signalemen ten door aan de politie. Die begon een zoektocht en trof beide Roe menen aan in de buurt van een pinautomaat op de hoek Havenstraat/Stadhuisplein. De ene stond bij de automaat en de ande re stond-op de uitkijk. Op basis van het signalement kon het duo worden aangehouden. door Wout Bareman ZEEBRUGGE - Buurman Knok ke-Heist heeft grote moeite met de plannen voor de bouw van ach tendertig windmolens in het ha vengebied van Zeebrugge. Het be drijf Evelop Belgium heeft verge vorderde plannen voor de bouw van zo' n park. Het gaat om achtendertig turbi nes, waarvan dertien in de voorha ven en de overige verspreid over drie locaties in de achterhaven. Ne gen molens krijgen een plekje vlak bij de gemeentegrens van Knok- ke-Heist. De exacte locaties liggen overigens nog niet vast. Evelop Bel gium denkt aan twee types met een diameter van negentig meter en een ashoogte van respectieve lijk tachtig en 105 meter. Tegen de zomer dient het bedrijf naar verwachting een vergunning aanvraag in, waarin volgend jaar met de bouw zou kunnen worden begonnen. Het park zou vervol gens in 2011 operationeel moeten zijn. Knokke heeft zich beklaagd bij de Vlaamse regering over het feit dat er geen vooroverleg met de buurgemeenten is gepleegd en dat de bekendmaking gebrekkig was. Er dient ook eerst onderzoek te worden gepleegd naar de versto ring van het toerisme, het land schap en de vogelrichtlijnen. Bij de verbouwing van een oud pand aan de Stationsweg is, volgens raadslid Freeke, bodemvervuiling aan het licht gekomen. foto Camile Schelstraete Het voorjaarsgevoel van comfortabel loopplezier comfortable shoes Verkrijgbaar in de kleuren: Beige. Brons en Zilvergrijs Voor deskundig advies naar: Zuidstraat 6, 4551 BL Sas van Gent, Tel. 0115-45 15 62

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61