Winkelstad Sluis floreert nog steeds Waardin Nieuw-Namen Bestuurders betalen aspergemaal deels zelf Terneuzen begint met uitbreiden woonwagencentrum Westdorpe Kwijt Jubileum Meimarkt in Sas van Gent 26 Donderdag 30 april 2009 pzc Z door Conny van Gremberghe westdorpe - De gemeente Terneu zen heeft het aannemingsbedrijf't Gilde opdracht gegeven om het woonwagencentrum in Westdor pe aan de Vissersverkorting uit te breiden. Op het terrein stond enke le jaren geleden nog een opslag loods. Straks worden er drie bouw- kavels ingericht voor de bouw van reguliere woningen en komen er vier woonwagenstandplaatsen. De uitbreiding is nodig om woon wagenbewoners uit Sas van Gent een nieuwe woonlocatie aan te bie den. Een deel van de bewoners van het oude centrum aan de Tweekwartweg verkast naar west dorpe, de overige bewoners zijn of gaan nog naar Koewacht. Met de uitbreiding van het centrum in Westdorpe maakt de gemeente Terneuzen de weg vrij voor de sa nering van het Sasse centrum, iets wat overigens in de jaren '90 van de vorige eeuw al had moeten ge beuren. In Westdorpe wordt eerst het terrein bouwrijp gemaakt, wordt er een vijver gegraven, riole ring aangelegd en de bestrating* aangebracht. De gemeente hoopt deze werken voor de zomervakan tie te hebben afgerond. Na de zo mer wordt het centrum verder in gericht. De bewoners worden me dio 2010 verwacht. Winkels en horeca doen ondanks crisis blijvend goede zaken. door Frank van Cooten sluis - De stad Sluis heeft geen last van de economische crisis. „De kracht van onze diversiteit is nog steeds aanwezig. Een combina tie van winkels, horeca, natuur en cultuur", zei voorzitter Adri de Ree van de Stichting Sluis Promo tie gisteren tijdens de presentatie van de twintigste editie van het Sluis Magazine. De Ree toonde zich gisteren ook tevreden met de restauratie van het belfort, die vorige week is be gonnen. De ondernemers vinden het weliswaar jammer dat het bel fort de komende maanden wordt ontsierd door de steigers. „Maar we beseffen ook dat dit onvermij delijk is." Een belangrijk promotiemiddel voor Sluis is de internationale groencompetitie Entente Florale. Sluis is vorig jaar uitgeroepen tot de groenste stad van Nederland en doet daarom dit jaar mee aan de Europese competitie. Onderne mers spelen daar op in. Zo zijn de ijzeren bloembakken, vorig jaar een kritiekpunt van de jury, ver- Oud-burgemeester Cees van Lie- re is gisteren benoemd tot ere-ambassadeur van de stad Sluis. Hij wordt in Sluis nog steeds op handen gedragen. Vooruit, ze mochten best een spel computer, die twee broertjes uit Kloetinge. Als ze dan ook nog maar gewoon buiten speelden, hun huiswerk maakten, en af en toe een boek lazen. Van die afspraak kwam weinig te recht; de ouders zagen zich al snel gedwongen om harde maatregelen te nemen. Als het gecomputer te Tip? redactie@pzc.nlTip? redactie@pzc.nl veel werd, verstopten ze de spelcom puters ergens. De broertjes sloegen terug: om het verstoppen tegen te gaan, verstopten zij hun spelcom puters éérst, zodat de ouders zich de moeite konden besparen. De laatste weken is het voor het eerst in maanden rustig in het huis: niemand weet meer wie de computers waar verstopt heeft. 'We hebben nooit enige overlast veroorzaakt. Onze directe buren snappen dan ook helemaal niets van de hele consternatie' vangen door groene exemplaren die ook nu al zijn ingeplant met bloemen. De internationale jury beoordeelt Sluis op 30 juni. „Daar om zijn de bloembakken nu al aan gekleed." Een kritiekpunt voor de Sluise on dernemers blijven de precariorech ten die volgens hen te hoog zijn. Raadslid Luciën van den Broecke (Helder Zeeuws) probeerde deze terrasbelasting vorige week in de raadsvergadering via een amende ment te verlagen, maar hij kreeg geen meerderheid achter zich. De precariorechten zijn volgens De Ree ook belastend voor de avondmarkten in de zomer. „Het kan toch niet zo zijn dat dit succes volle evenement verdwijnt door de geldhonger van de gemeente Sluis." Tijdens de presentatie van het Sluis Magazine werd oud-burge meester Cees van Liere benoemd tot ere-ambassadeur van de stad Sluis. Hij was als eregast aanwezig omdat hij vooral in Sluis nog op handen wordt gedragen. „Hij wordt nog steeds met open armen ontvangen", aldus De Ree. Van Liere was vereerd. „Het geva rieerde aanbod van winkels en ho reca tref je lang niet overal aan. Sluis is onderscheidend. Ik zal als ere-ambassadeur de schoonheden van Sluis bezingen en benadruk ken." Het glossy Sluis Magazine ver schijnt in een oplage van 150.000 exemplaren. door Conny van Gremberghe terneuzen - De Zeeuws-Vlaamse bestuurders die op 14 maart in het kader van de campagne UwNieu- weToekomst samen met vertegen woordigers van de Vlaamse buur gemeenten asperges gingen nutti gen om de regio Zeeuws-Vlaande- ren promotioneel beter op de kaart te zetten hebben de maaltijd deels uit eigen zak betaald. De rest kwam voor rekening van de taskforce UwNieuweToekomst. Dit antwoordt burgemeester Jan Lonink van Terneuzen op vragen van het PvdA-raadslid Gijs van den Berg, die meende dat het pro motionele maal - door Lonink om schreven als een lichte asperge- lunch - best volledig door de be stuurders bekostigd had kunnen worden. Van den Berg betwijfelde voorts nut en noodzaak van de bijeen komst en vroeg Lonink schriftelijk wat 'het filosoferen tijdens de lunch heeft opgeleverd.' Lonink geeft de PvdA'er te kennen dat 'de bijeenkomst goed geslaagd was' en dat de aanwezigen elkaar inzicht hebben kunnen geven van wat er allemaal te genieten valt in de streek en dat het een zaak is van allen om de regio te promo ten. Voorts is er gesproken over be lemmeringen in wet-en regelge ving voor grensoverschrijdende sa menwerking. sas van gent - De ondernemers vereniging Sas houdt vrijdag van 13.00 tot 21.00 uur de 25e Mei- markt in het centrum van Sas van Gent. Met meer dan tweehonderd kramen, diverse attracties en optre dens is er van alles te doen. Naast de commerciële kramen zijn er ook stands met handgemaakte kle ding, import producten uit India en Thailand en kunstwerken. Ver der staan er diverse eettentjes met Griekse delicatessen, Hollandse poffertjes en loempia's. Voor kin deren staan er verschillende kermi sattracties. Vanaf 18.00 uur is er een dweilbandfestival in de horeca zaken, waarna de bands om 21.15 uur optreden in de Speye. Anje Burggraaff met hond Grody in het café in Nieuw-Namen dat ze al zestien jaar samen met haar man exploiteert.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 58