PZCI Terneuzen vreest voor kortingen Het is nu aan de hagedissen in Hulst AI 29 wietkwekerijen ontmanteld Forse straf voor man uit Eede ZEEUWS-VLAANDEREN 26 25 26 Waardin café in Nieuw-Namen boos op politie en justitie Winkelstad Sluis floreert nog steeds ondanks crisis Donderdag 30 april 2009 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Gemeentebestuur houdt bijna 2,5 miljoen euro over aan 2008. door Conny van Gremberghe terneuzen - De gemeente Terneu zen denkt 2008 te kunnen afslui ten met een rekeningoverschot van bijna 2,5 miljoen euro. Dat is ongeveer evenveel als een jaar er voor. Toch is wethouder Co van Schaik (PvdA, financiën) niet posi tief gestemd. „Het lijkt alsof we een aardig bedrag overhouden, maar dat komt omdat we een aan tal geplande investeringen niet hebben gedaan. Die - verschillen de onderhoudswerken en verkeers maatregelen - komen dit jaar toch weer aan de orde. Feitelijk hebben we weinig over en kunnen we ook geen geld toevoegen aan de alge mene reserve om onze financiële positie voor de moeilijke jaren die komen wat te versterken. Dat zit er gewoon niet in", zegt Van Schaik. Dat er moeilijke jaren aan komen staat volgens Van Schaik vast. De uitkering uit het Gemeen tefonds voor 2010 valt voor Terneu zen beduidend lager uit. De wet houder rekent op een rijkskorting van ongeveer een miljoen euro. „Het zal dan ook nog een behoor lijk kunstje worden om de begro ting 2010 sluitend te maken. Ook al, omdat de inrichting van het ge meentelijk servicecentrum behoor lijk wat geld zal kosten. Ook zullen we op ict-^ebied nog flink wat moeten investeren. Daar komen 1^ Rijkskorting van een miljoen eu- ro zal Terneuzen toch pijn doen. College van B en W blijft vasthou den aan belastingverhoging van hooguit drie procent. we gewoon niet onderuit", bena drukt hij. Terneuzen heeft nog het geluk dat het gemeentelijk grond bedrijf nog licht winstgevend is. „Als gemeente voeren we geen ac tieve grondpolitiek. We geven zelf geen bouwkavels uit in bijvoor beeld Othene. Alleen de boven- wijksë voorzieningen in die wijk komen direct voor onze rekening. Voor het overige lopen we geen ri sico. Verder hebben we ook geen dure, nieuwe plannen op de rol staan. Alleen een uitbreiding van het plan Windlust in Hoek, maar ook daar lopen we amper risico mee." Het college van B en W zou met een voorstel kunnen komen aan de raad om rioolbelasting in te voeren. Terneuzen kent deze hef fing nog niet. Invoering zou de ge meente vrij makkelijk drie mil- joeun euro op kunnen leveren, maar vooralsnog wil het college die extra belasting niet invoeren. Ook een forse verhoging van de onroerendezaakbelasting vindt het dagelijks bestuur niet nodig. „We houden vast aan een tariefstijging van hooguit drie procent, zoals dat eerder binnen de coalitie is afge sproken", aldus Van Schaik. Vrijwilligers leggen laatste hand aan inrichting Zoete Vaart. door Haroid de Puysseieijr hulst - Medewerkers en vrijwilli gers van de stichting Landschaps beheer Zeeland hebben gisteren de laatste hand gelegd aan de her inrichting van het bosgebied De Zoete Vaart in Hulst. De werkzaamheden waren er spe ciaal op gericht om het de levend- barende hagedis in dat gebied be ter naar de zin te maken. Zo zijn er langs de oude trambaan Terneuzen/Mechelen bomen en struiken teruggesnoeid zodat er meer zonlicht op de grond valt. Hagedissen zijn koudbloedige die ren die vooral in het voorjaar war me plekjes opzoeken. De levendbarende hagedis is een zeldzame soort die in Zeeuws- Vlaanderen alleen nog in de omge ving van Hulst en Clinge wordt ge zien. Een van de laatste maatregelen die in het gebied werd getroffen, is het storten van wat steenslag op het tracé van de voormalige trambaan Terneuzen - Mechelen. De kleine steentjes markeren opnieuw het spoortracé. Maar daarnaast war men ze goed op door de zon en daar kan de levendbarende hage dis dan weer van profiteren. Het leefgebied voor deze hagedis- sensoort werd vijf jaar geleden al aangelegd, maar vorig jaar ver stoord door al te rigoureus ingrij pen door de gemeente bij de aan leg van een wandelpad aan de Wa terstraat in Hulst. door Wout Bareman terneuzen - De politie heeft dit jaar tot nu toe in Zeeuws-Vlaande- ren al negenentwintig wietkweke rijen ontmanteld. Twintig daarvan werden aangetroffen op het grond gebied van de gemeente Terneu zen. Eerder deze week rolde de politie drie wietkwekerijen op: in Terneu zen, Westdorpe en Sluiskil. In een woning in de Dennenstraat in Ter neuzen werden 246 wietplanten aangetroffen en in beslag geno men en een 21-jarige man uit Ber gen op Zoom en een 26-jarige Ter- neuzenaar aangehouden. De Ter- neuzenaar is inmiddels weer op vrije voeten, de Bergenaar zit nog vast. In een huis aan de Graaf Jansdijk B in Westdorpe werden 630 hen nepplanten aangetroffen. Op het moment van de inval was er nie mand aanwezig. De huurder moet zich op korte termijn bij de politie verantwoorden. En in een woning in de Louisast- raat in Sluiskil werd een complete wietkweekinstallatie in beslag ge nomen. Die was wel al aangeslo ten op het elektriciteitsnet, maar de planten ontbraken. De politie haalde de kweekruimte helemaal leeg en voelt de huurder binnen kort aan de tand. door Ad Roos MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 46-jarige man uit Eede veroor deeld tot een celstraf van 90 da gen, waarvan de helft voorwaarde lijk. De man kreeg ook een taak straf van 150 uur en een rijontzeg ging van vijftien maanden. Het Openbaar Ministerie had een ge vangenisstraf van 63 dagen, een taakstraf van 240 uur en een rijont zegging van vijftien maanden geëist. De Eedenaar werd schuldig bevonden aan de heling van een dikke achthonderd kledingstuk ken en 133 lampen, die gestolen bleken te zijn uit een loods in Mal- degem. De man werd tevens ver oordeeld voor de bedreiging van een Aardenburger, die hij ervan verdacht de politie te hebben ge tipt. In het vonnis is tevens rijden onder invloed en rijden terwijl zijn rijbewijs ongeldig is verklaard inbegrepen. Er wordt steenslag gestort op het oude trambaantracé. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57