Ontslagen bij armaturenfabriek Arrestaties voor serie diefstallen en overval Duo ruim een jaar de cel in voor inbraken onderhouds- specialisten ERKEND SB Schults n Schilders Hulpconducteurs op intercity Vlissingen-Goes S PZC Donderdag 30 april 2009 3 1 VLISSINGEN-Treinreizigers keken gisteren in Vlis- singen vreemd op. De intercity van acht voor twee vertrok met meer kabaal dan anders. Er werd flink getoeterd. En dat was niet om eventue le laatkomers te waarschuwen. Machinist Bert Sprik had negen nieuwsgierige kinderen in zijn ca bine. Zij mochten rondkijken op plaatsen waar je normaal niet mag komen en hun eigen kaartjes knippen. De jongens en meisjes kregen deze kans door zich op de gemeentelijke website vlissin- gen.nl/jong aan te melden voor de bijzondere treinreis naar Goes. foto Ruben Oreel VLISSINGEN - De politie heeft de af gelopen weken zeven personen in de leeftijd van 17 tot 22 jaar uit Vlis- singen en Oost-Souburg aangehou den op verdenking van diefstal en vernieling van auto's. Zeker één van hen, een 19-jarige Souburger, wordt ook verdacht van het medeplegen van een over val op een 64-jarige man in Oost-Souburg, in november vorig jaar. De man werd rond half acht 's avonds in zijn woning aan de Dongestraat overvallen door drie personen. Hij werd daarbij be dreigd met een wapen. Uit de wo ning werden diverse goederen weg genomen, waaronder sieraden en geld. De 64-jarige Souburger liep bij de overval lichte verwondingen op. De aangehouden personen zou den in de afgelopen vier maanden in Vlissingen en Oost-Souburg een flink aantal auto's hebben gesto len. Nadat ze met de auto's had den gereden, lieten ze deze geheel vernield achter. De zeven verdach ten worden met twaalf van dit soort zaken in verband gebracht. Onrust heerst onder personeel Lighting Partner in Goes. door Luc Oggel GOES - Bij led-armaturenfabriek Lighting Partner in Goes wordt een aanzienlijk deel van het perso neel ontslagen. Aanleiding zijn vol gens directeur Peter Harteveld de 'zwaar tegenvallende' resultaten over afgelopen jaar. Verontruste medewerkers, die ano niem willen blijven, hebben een andere lezing. Volgens hen richt het Amerikaanse Lighting Science het bedrijf moedwillig ten gronde. Lighting Partner is een jaar gele den overgenomen door branchege noot Lighting Science. Volgens één van de medewerkers zijn de beloftes om te investeren in de Goese firma niet nagekomen en wordt het bedrijf helemaal 'leegge roofd'. „Aan de andere kant van de grote plas komen de miljoenen binnen. De salarissen van april zijn nog met moeite veiliggesteld door de boekhouder, maar half mei wordt bij de kantonrechter ontslag aangevraagd voor dertien van de 32 mensen. Alleen de afde ling verkoop blijft over, maar ook de mensen daar weten dat ze op termijn weg moeten. Vanuit Ame rika wordt aangestuurd op een fail lissement. De keurmerken worden in de tussentijd op naam van een andere firma in Goes gezet en ook de bank wordt geflest, want de voorraad, die als onderpand dient, wordt gewoon verkocht. Straks is er niets meer te halen." Voor het personeel zou er geen so ciaal plan zijn en ook is er geen contact geweest met de personeels vertegenwoordiging. Hoewel de omzet ten tijde van de overname wat achter bleef op de hooggespan nen verwachtingen voor de led-ar maturen, lag er zeker met wat in vesteringen een gouden toekomst te wachten, stelt de werknemer. „Het onduidelijke beleid vanuit Amerika is de oorzaak van de el lende. Er zijn allerlei toezeggingen gedaan. Het personeel zou bijvoor beeld aandelen krijgen, maar er is niks van terechtgekomen." Volgens de medewerker is het per soneel 'doodsbang' om iets te zeg gen. „Vanuit Amerika is zwijg plicht opgelegd en al het uitgaan de e-mail- en telefoonverkeer wordt gecontroleerd." Volgens directeur Peter Harteveld is het 'onzin' dat er vanuit Ameri ka zou worden aangestuurd op een faillissement. door Ad Roos MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 25-jarige Middelburger na een eis van 42 maanden cel een gevange nisstraf van drie jaar waarvan de helft voorwaardelijk opgelegd. Zijn maat, een 20-jarige Vlissinger, werd in plaats van de geëiste cel straf van 34 maanden veroordeeld tot 28 maanden waarvan eveneens de helft voorwaardelijk. Het duo was verantwoordelijk voor zeker drieëndertig inbraken, die de laatste maanden van vorig jaar en begin dit jaar in voorname lijk Oost-Souburg en Middelburg werden gepleegd. Doelwit waren vooral scholen, clubgebouwen en enkele winkelpanden. Ook waren ze niet te beroerd om bij hun ei gen huisarts in te breken. Restau rant Paso Doble, waar één van de twee regelmatig gratis at en dronk, werd daags voor de kerst bezocht. Daar werd naast het aanrichten van een enorme schade geld uit een gokkast gehaald. De buit bestond veelal uit laptops en geld. Bij één van de inbraken, bij een garagebedrijf in Middel burg, namen de mannen een Rott weiler-pup mee. De totale schade die het duo wist aan te richten be sloeg vele duizenden guldens. Naast de opgelegde straf zal het duo te zijner tijd worden 'geplukt': de Middelburger voor een bedrag van 10.153 euro en de Vlissinger voor 4.810 euro. Tijdens de behandeling zei de Mid delburger voornamelijk te hebben ingebroken voor de kick, terwijl het zijn maat ging om de aflossing van een schuld. Justitie kwam het stel op het spoor toen ze begonnen te bellen met eèn gestolen mobiele tele foon. Daardoor konden ze worden getraceerd. M-flL I I lft*At«7{rr«MÊRK YDO* SiWlS'X vnnr 11\a/ huiq' °£$gw-ov^-olds. V \J \J I U VV IIUIWi CCNS£8.v£«.'NGS- GIAS8RANCHE Doe mee aan ons klantentevredenheidsonderzoek! Deltastraat 4 4301 RC Zierikzee Tel.: 0111 - 414065 www.schultsschilders.nl Wesdorp BsQ schilders-/afwerkingsbedrijf Korte Achterweg 10 4307 AK Oosterland Tel. 0111-641551 www.wesdorp-schilders.nl Schildersbedrijf Ad de Wit Burgemeester Boumanstraat 12 4306 CR Nieuwerkerk Tel. 0111-641555 wwww.addewit.nl Schildersbedrijf Franke v.o.f. Haven NZ 4 4318 AB Brouwershaven Tel. 06-22692715 WEEKEND Koninginnedag 30 april 2009 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur. Za, zon- en feestdagen alleen na telefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Kring-apotheek Zierikzee, Dam 18, 0111-412906, za. 10.00-12.30 uur. Via dienstsluis (aanbellen nr. 18): za 17.00-18.00 uur, zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Thuiszorg Allévo, Schouwen-Duiveland tel. 0113- 249111. Thuiszorg de Wieken, tel: 0111 - 453480. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111 -412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren za 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance 24 uur bereikbaar. 0900-7673437.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51