Binnenland Aftreden, doet ze het Minder rompslomp voor bijbaan scholier en student Werkstraf en rijverbod voor dronken machinist 4 I Donderdag 30 april 2009 PZC Ondernemers hoeven straks geen sociale premies in te houden. DEN HAAG - Bedrijven kunnen straks eenvoudiger een bijbaan ge ven aan bijvoorbeeld studenten en scholieren. Ondernemers hoeven namelijk vanaf 2011 geen belasting en sociale premies meer in te hou den voor personeel dat weinig werkt. Staatssecretaris Jan Kees de Jager van Financiën heeft dat giste ren aangekondigd. De nieuwe regeling moet ertoe lei den dat bedrijven met minder pa pieren rompslomp worden gecon fronteerd. Momenteel moeten ze voor werknemers die slechts een kleine baan hebben nog de loonbe lasting en sociale premies inhou den. Werknemers met een bijbaantje Bedrijven kunnen vanaf 2011 eenvoudiger een bijbaan geven aan bijvoorbeeld studenten. Ze hoeven geen belasting en sociale premies meer in te houden. vragen de ingehouden belasting vervolgens terug bij de fiscus. Van de premies voor sociale verzekerin gen hebben ze in praktijk weinig profijt. Mensen met een bijbaantje doen bijna geen beroep op die ver zekeringen, mede omdat ze er be perkt aanspraak op kunnen ma ken. „Dit is iets waar werkgevers al tien jaar om vragen", zei De Jager over de nieuwe regeling. Hij verwacht dat mensen met een bijbaantje er ook van zullen profiteren, omdat hun werkgever minder kosten hoeft te maken. Dat voordeel zou het bedrijf kunnen verrekenen in het salaris. Staatssecretaris De Jager stelt dat de regeling mogelijk zal gelden voor honderdduizenden bijbaan tjes en waarschijnlijk voor scholie ren en studenten tot 23 jaar, die maximaal 30 procent van het mini mumloon verdienen. Ook wordt gedacht aan seizoensar beiders die maximaal zes a acht weken achtereen werken. Voor hen zou dan geen leeftijdsgrens gelden. ZUTPHEN - De machinist die 11 no vember vorig jaar dronken een vol le intercitytrein bestuurde, is giste ren veroordeeld tot 180 uur werk straf Ook mag hij van de recht bank Zutphen vier jaar niet als ma chinist werken. De man uit Lely stad kreeg ook een voorwaardelij ke celstraf van drie maanden. De PETER Hêp HB-T gesmookt7* Geruchten over een troonsafstand doen al jaren de ronde. In 2006 wordt bekend dat kasteel Drakensteyn verbouwd gaat worden. Is dit een teken? Beatrix wil na haar aftreden naar Drakensteyn verhuizen. Beatrix wordt op 31 januari 2008 70 jaar. Een mooi rond getal om op te stappen, zo wordt gezegd. De ophef over de begroting van het koningshuis voedt later in 2008 de speculaties over de troonsafstand. man begon in november dronken aan zijn werkdag. De machinist dacht dat Ermelo een intercitystop was, maakte een noodstop, droeg walkman-oordopjes en dacht dat zijn trein zeven in plaats van tien wagons had. Daardoor vielen som mige reizigers bijna anderhalve me ter omlaag bij het uitstappen. Staat koningin Beatrix op het punt afstand te doen van de troon? Het gonst al dagen van de geruchten. Het bezoek aan Apeldoorn, het défilé, zendtijd op tv, alles is een aanwijzing. door Hans Jacobs Zonder bijbedoelingen koos koningin Beatrix vo rig jaar Apeldoorn als de gemeente waar ze dit jaar met haar familie Koninginne dag wilde vieren. Het feest zou in het teken staan van de 100e ge boortedag van koningin Juliana en de 70e verjaardag van Pieter van Vollenhoven. Een betere keuze dan Apeldoorn was dan ook niet denkbaar. Vanwege dat eerbetoon aan Julia na was het ook logisch een défilé in het programma op te nemen. Koninginnedag en Juliana zijn nu eenmaal synoniem met een bonte stoet krentenmikken, bloemen en meeslepende Oranjefans in de tuin van paleis Soestdijk. Maar de logica van koningin en or ganisatie wordt niet begrepen door steeds nerveuzer wordende media. Die zien het défilé als een afscheidsgroet van Beatrix, die elk moment haar aftreden kan aan kondigen. Daarom verzamelt ze nog één keer de hele familie om zich heen om volgend jaar in alle rust ergens van af een vakantieadres naar de beel den van een 'Koninginnedag nieu we stijl' te kijken, met het gezin van haar zoon Willem-Alexander als middelpunt. De belangstelling voor Koninginne dag is om die reden groter dan ooit. En zoals in vroeger jaren elke stap van de machthebbers in het Russische Kremlin werd gewikt en gewogen, zo worden nu alle bewe gingen rond de koninklijke familie onder de loep genomen in de hoop en verwachting aanwijzin gen te vinden voor een troonswis seling. Maar ook op het moment dat het NOS Journaal de uitzending vijf minuten verlengt, zoals deze week gebeurde, gaan overal alarmbellen af De Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) is sinds vorige week vrij dag, toen een storm van geruchten opstak in het zicht van de 42e ver jaardag van prins Willem-Alexan der, zo vaak gebeld dat de dienst heeft besloten op vragen over een abdicatie geen antwoord meer te geven. Wat de geruchtenmolen weer een nieuwe impuls geeft; als de RVD zwijgt, moet er iets aan de hand zijn. Dat er met argusogen naar de NOS wordt gekeken, komt omdat de omroep de speciale uitzending moet verzorgen waarin koningin Beatrix haar voornemen af te tre den bekendmaakt. 'RVD koopt zendtijd', heette het vrijdag en 'RVD vordert zendtijd voor uitzen ding over staatsbezoek'. Dat die uit zending al sinds december werd voorbereid, maakte niet uit. Hilver sum werd de afgelopen dagen dan ten da# niet gepuzzeld, h een day niet geleefd www.lekkerpuzzelen.nl Twee doden bij ongeval Hazeldonk BREDA - Een verkeersongeval op de, A16 bij grensovergang Hazeldonk heeft gistermiddag het leven ge kost aan twee inzittenden van een personenauto. De bestuurderreed rond kwart voor één met hoge snelheid achter op een vrachtwagen die stilstond vanwege een file in de rijrichting Antwerpen. De auto schoof door de klap voor een groot deel onder de combinatie. De inzittenden wa ren op slag dood. De identiteit van de slachtoffers was gisteravond laat nog niet bekend. Bijstand Nederlander als doodstraf dreigt DEN HAAG - Nederlanders die in het buitenland zijn opgepakt en het risico lopen de doodstraf te krijgen, kunnen voortaan in aan merking komen voor rechtsbij stand. Dat heeft minister Maxime Verha gen van Buitenlandse Zaken giste ren gezegd. Als het nodig blijkt, be taalt Nederland mee aan de verde diging. De advocaat zal ook inten sief contact onderhouden met de Nederlandse ambassade en zono dig het ministerie van Buitenland se Zaken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 4